: Dovolenka v Taliansku a Chorvátsku s RenyTravel
SlovenskyEnglishČesky

Cestu k moru začnite u nás - Taliansko, Chorvátsko ... dovolenka 2020

Dovolenka

Aby bola vaša dovolenka v Taliansku, Chorvátsku alebo inej krajine zážitkom, vyberáme z nekonečnej ponuky hotelov a apartmánov tie, ktoré ponúkajú viac ako len nocľah. Vyberáme ubytovacie zariadenia ktoré poskytujú šport, zábavu, atraktívne ceny a cenové výhody, spoľahlivý a kvalitný servis, ktoré spestria váš pobyt a umocnia zážitok z dovolenky. Našim cieľom je vaša skvelá dovolenka v Taliansku, Chorvátsku ...


Taliansko

Krajinou s najstaršou turistickou tradíciou je Taliansko. Dĺžka pobrežia cez 3000km ho radí na prvé miesta v Stredozemí. Vyslovte slová - dovolenka taliansko - a každého napadne cestovanie, more, leto slnko a pláže všetkých druhov, hudba spev, špagety, víno, pizza, cappuccino, zmrzlina, ale aj temperament a priateľskosť miestnych obyvateľov. Príjemné letné večery lákajú von k posedeniu a ochutnaniu miestnych špecialít s pohárom dobrého vína. Krajina sa člení na 20 regiónov. Každý z nich je jedinečný a stojí za návštevu. Taliansko si určite zamilujete -> dovolenka Taliansko.


Chorvátsko

Nemusíme našim turistom zvlášť podrobne predstavovať, Chorvátsko patrí medzi najznámejšie aj najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dôvodov nájdete hneď niekoľko. Príbuzný jazyk dodáva istotu aj tým menej jazykovo zdatným že sa s miestnym obyvateľstvom dohovoria bez problémov. Okrem tejto nespornej výhody Chorvátsko ponúka skvosty krištáľovo čisté more ostrovy malebné rybárske dedinky, krásne hory výbornú miestnu kuchyňu, pohostinnosť spev, príjemné podnebie. Toto je len niekoľko z dôvodov, prečo sa sem pravidelne vraciame -> dovolenka Chorvátsko.


Francúzsko

Bohatou históriou, kultúrou a prekrásnym prostredím Francúzsko vytvára pre cestovateľské túžby nespočetné množstvo príležitostí. Pre letných dovolenkárov, ktorí uprednostňujú pobyty pri mori budú určite známe najskloňovanejšie oblasti Francúzska - Provence (Provensálsko) a Côte d'Azur (Azúrové pobrežie) známe ako Francúzska Riviéra so svojimi letoviskami Monaco, Cap Ferrat, Eze, Nice, Antibes, Cannes, St. Tropez, kde majú mnohé celebrity sveta svoje letné sídla. Vnútrozemie uspokojí náročných milovníkov kultúry, pamiatok či horskej turistiky -> dovolenka Francúzsko.


Rakúsko

Krásne v zime a krásne aj v lete je Rakúsko. Dovolenka pre každého, kto netúži po opaľovaní na lehátku pri mori. Alpy v lete ponúkajú široké možnosti ako tráviť dovolenku aktívne v najkrajších horách.  Paleta dovolenkovania - menej náročná aj extrémna turistika, alebo cykloturistika, čistý horský vzduch, nádherné prostredie, kľud aj ruch - podľa chuti, príjemná rakúska pohostinnosť, vychýrená kuchyňa, wellness. Všetky významné alpské strediská pripravujú bohatý program pre každého - deti aj rodičov, mladých aj seniorov, jednotlivcov aj skupiny -> dovolenka Rakúsko.


Slovinsko

Po rozpade bývalej Juhoslávie vznikli nové štáty, aj Slovinsko. Všetky majú čo ponúknuť v oblasti cestovného ruchu. Slovinsko patrí k menším štátom, ale jeho 47 km pobrežia medzi Talianskom a Chorvátsko nad polostrovom Istria má nádherné pláže, ideálne podnebie, komplet infraštruktúru kvalitné služby pre príjemnú letnú dovolenku pri mori. Sever Slovinska siaha do Alpského pohoria, vďaka čomu si môžete túto destináciu zvoliť aj za cieľ zimnej ski dovolenky spojenej s kvalitnými možnosťami lyžovačky. Zažite dovolenku v najznámejších strediskách -> dovolenka Slovinsko.


Slovensko

Malá a prekrásna krajina ležiaca v srdci Európy - Slovensko má v ponuke všetky žiadané spôsoby dovolenkovania okrem mora. Najčastejším cieľom našich aj zahraničných turistov je hlavné mesto Bratislava - stredne veľká európska metropola, nazývaná aj krásavica na Dunaji. Príťažlivé sú tiež najmenšie veľhory na svete Vysoké Tatry, rekreačné oblasti v blízkosti jazier a priehrad. Vysokej návštevnosti sa tešia slovenské kúpele, rozmach zaznamenáva tiež cykloturistika, hrady a zámky. Typická je dovolenka na Slovensku strávená turistikou a poznávaním -> dovolenka Slovensko.


Dovolenka lyžovanie

Počas zimnej dovolenkovej sezóny ponúkame lyžovačky v alpských krajinách. Nenechávajte si ďalej preplácať starú dovolenku ktorú nestihnete vyčerpať pre množstvo práce. Použite ju pre svoj osoh, spomaľte a doprajte si prázdniny dva krát ročne. Ideálny čas na druhú dovolenku nastáva počas jarných prázdnin, vtedy majú voľno aj naši školáci a počasie na horách je už slnečnejšie. Vyberte si zo širokej ponuky - lyžovačky v Alpách - lyžovanie cez jarné prázdniny, alebo radšej silvestrovskú lyžovačku ?

Pobyt strávený na horách sa dá využiť športom, ale aj pasívnym odpočinkom. Hory nie sú určené len pre lyžiarov. Tak ako v lete netúžia všetci po kúpaní v mori, ani počas zimnej dovolenky nemusí každý lyžovať. Na slnečnej terase hotela, či ešte lepšie na vrchole lyžiarskeho strediska, kam sa vyveziete lanovkou, si pekne zabalený do deky na lehátku dýchate čerstvý vzduch a vychutnávate slnečné lúče. Zimná dovolenka ponúka prechádzky po turistických chodníkoch, alebo na bežkách či snežniciach objavovať zákutia nádhernej prírody. Zážitok prinesie jazda v saniach s konským záprahom. Aktívnejší nelyžiari radi sánkujú, pre sánkarov sú skoro v každom ski-stredisku postavené sánkarské dráhy. Veľa zábavy si užijete na korčuliach, alebo pri curlingu, či golfe na snehu.

Hlavnou zimnou aktivitou je bez pochyby lyžovanie, ktoré má veľa podôb, od rekreačného pohybu po upravených zjazdovkách až po adrenalínové zjazdy odvážnych freeriderov, zdolávajúcich krkolomné žľaby v hlbokom snehu. Pre každú kategóriu lyžiarov nájdete v alpských strediskách vhodné podmienky.

Partnerské stránky: dovolenka taliansko | lyžovanie | chorvátsko | taliansko | dovolená | vacation