Chorvátsko : Dovolenka v Chorvátsku | Chorvátsko 2017
SlovenskyEnglishČesky

Plánuješ dovolenku v Chorvátsku ? začni tu - dovolenka Chorvátsko 2017

Chorvátsko

nemusíme našim turistom zvlášť podrobne predstavovať, patrí suverénne medzi najznámejšie aj najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dôvodov nájdeme hneď niekoľko. Príbuzný jazyk pridáva istotu aj tým menej jazykovo zdatným, že sa s miestnym obyvateľstvom porozumejú bez väčších problémov . Okrem tejto nespornej výhody ponúka dovolenka Chorvátsko skvosty - krásne hory, krištáľovo čisté more, ostrovy, malebné rybárske dedinky, výbornú miestnu kuchyňu, pohostinnosť, príjemné podnebie. To sú dôvody, prečo sa sem pravidelne vracia tak vysoký počet návštevníkov, pridajte sa k nim tiež:

Istria
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Istria

Najväčší polostrov Chorvátska sa nachádza na severe krajiny. Letoviská Istrie už dávno dobre poznáme, história Chorvátskej morskej turistiky začala práve v tejto oblasti. Nájdete tu krásnu prírodu, vybudované turistické strediská, ubytovacie zariadenia rôznych typov a kategórií, pláže sú kamienkové, štrkové, miestami aj pieskové, trávnaté, alebo skalnaté -> dovolenka Istria.

Kvarner
imgimgimgimgimgimgimgimg

Kvarner

Oblasť medzi istrijským poloostrovom a Dalmáciou je tvorená zálivom s veľkým počtom ostrovov a malých ostrovčekov roztrúsených neďaleko vedľa pobrežia. Centrálnym mestom Kvarnerského zálivu je Rijeka. Kvarner je miestom prvého kontaktu s morom pre mnohých turistov cestujúcich do južnejších častí Chorvátska. Členité hory sa zvažujú strmo k moru -> dovolenka Kvarner.

Severná Dalmácia
imgimgimgimg

Severná Dalmácia

Dalmácia sa rozprestiera južne od mesta Zadar až po Kotorský záliv, patriaci k územiu Čiernej Hory. V súvislosti s cestovným ruchom sa dalmácia delí na severnú, strednú a južnú. Severná Dalmácia začína hlavným mestom Zadar, ktoré si zachováva pokojnú malomestskú atmosféru. Ďalšie významné turistické centrá sú mestá Šibenik a Trogir -> dovolenka Severná Dalmácia.

Stredná Dalmácia
imgimgimgimgimgimgimg

Stredná Dalmácia

Začína mestom Trogir a končí na Makarskej riviére. Hlavné mesto Split patrí medzi najrušnejšie metropoly a je druhým najväčším mestom v Chorvátsku. Pobrežie na juh od Splitu je považované za najkrajšie v Dalmácii. Nad pásom bielych kamienkových pláži sa vypínajú majestátne horské štíty. Vyhľadávaným letoviskom je známa Makarská riviéra -> dovolenka Stredná Dalmácia.

Južná Dalmácia
imgimgimgimgimgimgimgimg

Južná Dalmácia

Predstavuje uzučký pás pobrežia na juhu Chorvátska. Centrálne a hlavné mesto Dubrovník mnohí považujú za najkrajšie mesto v celom Chorvátsku. Pozoruhodné opevnenie v dobrom zachovalom stave je dominantnou pamiatkou mesta, svedčí o perfektnom zabezpečení proti vpádom pirátov. Dubrovník je mesto festivalov a kultúry počas letnej sezóny -> dovolenka Južná Dalmácia.

Plitvické jazerá
imgimgimgimgimgimgimg

Plitvické jazerá

Národný park Plitvické jazerá sa nachádza na cestnom ťahu vedúcom zo severu na juh k prímor-ským letoviskám v Chorvátsku. Takmer každý, kto cestuje na dovolenku k moru prechádza okolo tohto úžasného prírodného výtvoru. Návšteva Plitvických jazier preto stojí aspoň za jednodenný výlet, ktorý určite spestrí dlhú cestu do južných častí Dalmácie -> dovolenka Plitvické jazerá.

Mestá Chorvátska
imgimgimgimgimgimgimg

Mestá Chorvátska

Okrem prímorských miest plných histórie a vône mora, uvádzaných vo vyšších kapitolách nášho webu, sa teší obľube cestovateľov aj hlavné mesto Chorvátska - Zagreb. Ak sa ho rozhodnete navštíviť, čaká na vás množstvo pamiatok prezidentský palác, kostol sv. Marka, galérie, múzeá. Vstrebávajte jeho rušný nočný život, vyberte si z ponuky -> dovolenka Mestá Chorvátska.

Dovolenka Chorvátsko

Pokračovať by sme mali vymenovaním množstva národných a prírodných parkov, v ktorých pookrejete a načerpáte energiu . V Chorvátsku si prídu na svoje aj milovníci histórie prípadne milovníci romantických prechádzok v uličkách dýchajúcich tou zvláštnou atmosférou. Možno budete chcieť vychutnať romantiku malej rybárskej dedinky, rušné letovisko s diskotékami, možno hľadáte samotu, ktorú Vám poskytne pobyt na malom ostrove alebo majáku. Alebo vás očaril jachting a chcete brázdiť more a spoznávať pobrežie a ostrovy. Toto všetko, ale ešte viac vám ponúkne dovolenka Chorvátsko. Ak ste ešte nezažili čo je dovolenka v Chorvátsku, tak neváhajte a poďte sa pozrieť. Určite aj vás krajina, ktorú domáci nazývajú Hrvatska chytí za srdce.

Nenašli ste to, čo hľadáte ? Napíšte nám alebo zavolajte, pripravíme vám ponuku šitú presne na mieru, dovolenku v Chorvátsku v ľubovoľnom mieste ktoré si sami zvolíte. Ak vás ponuka chorvátskych destinácií nezaujala, prezrite si ďalšie atraktívne dovolenkové ponuky:

dovolenka Taliansko
dovolenka Chorvátsko
dovolenka Francúzsko
dovolenka Rakúsko
dovolenka Slovinsko
dovolenka Slovensko

Hlavné stránky RenyTravel: dovolenka | lyžovanie
Partnerské stránky: Chorvátsko | blog Chorvátsko