Rovinj / Istria / Chorvátsko : Dovolenka v Chorvátsku | Chorvátsko 2017
SlovenskyEnglishČesky

Plánuješ dovolenku v Chorvátsku ? začni tu - dovolenka Chorvátsko 2017

Istria > Rovinj

Kedysi rybárska osada, dnes jedno z najkrajších miest Chorvátska. Spolu s priľahlými ostrovčekmi, ktoré ležia oproti mestu patrí Rovinj k národnému dedičstvu. Je to najmä vďaka pôsobivému historickému centru s dominantným kostolom Sv. Eufémie, ktorý sa nachádza na malom polostrove nad prístavom. Zo zvonice je nádherný výhľad na mesto. K ďalším skvostom patria stredoveké uličky, mestské hradby a ulička umelcov Grisia.

Apartmány AMARIN ****

Apartmány AMARIN ****

Komplex Village Amarin sa nachádza asi 4km severne od centra Rovinj priamo pri pláži, odkiaľ je výhľad na staré mesto.

Village VILLAS RUBIN ***

Village VILLAS RUBIN ***

Rezort Villas Rubin sa nachádza asi 3km južne od centra Rovinj (spojené cyklistickým chodníkom) uprostred zelene.

Privátne apartmány NEVIO

Privátne apartmány NEVIO

Privátne apartmány Nevio sa nachádzajú asi 2km od historického centra strediska Rovinj a v blízkosti obchodov a reštaurácii (100-200m).

Hotel KATARINA ***

Hotel KATARINA ***

Hotel Katarina sa nachádza na nádhernom ostrove oproti historickému mestu Rovinj a len 1km od centra s množstvom reštaurácii a obchodov.

Hotel a depandance VALDALISO **

Hotel a depandance VALDALISO **

Hotel a depandance Valdaliso sa nachádza asi 3km od centra mesta Rovinj.

Privátne apartmány

Privátne apartmány

Apartmány sa nachádzajú v súkromných domoch v mestečku Rovinj asi 100-500m od najbližších obchodov, barov a reštaurácii.

Apartmány BULESIC ***

Apartmány BULESIC ***

Súkromný apartmán Bulesic sa nachádza 2,5km od centra mesta Rovinj, supermarket je vzdialený 50m, reštaurácia 200m. Mestečko Rovinj je jedno z najkrajších mestečiek na istrijskom pobreží , leží na jej západnom pobreží, medzi mestami Poreč a Pula.

Apartmány JULIO ***

Apartmány JULIO ***

Apartmány Julio ležia len 1500m od centra mesta Rovinj v peknom prostredí.

Hotel ISTRA ****

Hotel ISTRA ****

Hotel Istra sa nachádza v nedotknutej prírode na ostrove Sv. Andreja, ktorý je súčasťou súostrovia Rovinj. Do mesta Rovijn sa dostanete za 15 minút plavby loďou.

Hotel PARK ***

Hotel PARK ***

Hotel Park sa nachádza priamo na prímorskej promenáde medzi prístavom a storočným lesoparkom, len cca 600m od historického centra mesta Rovinj. Poskytuje skvelý výhľad na barokový baziliku sv. Eufemie a na krásny ostrov Sveta Katarina.


Dovolenka Rovinj

Ponuka okolia je taktiež veľmi široká- močiar Palud, lodný výlet k Romualdovej jaskyni, ktorá sa nachádza v Limskom kanáli, výlet na ostrov Sv. Kataríny a Červený ostrov s piesočnatou plážou.

Turistické komplexy sa nachádzajú v okolí mesta. Najznámejšie sú strediská Villas Rubin, Amarin, Polari a Valalta. V strediskách sa nachádzajú hotelové komplexy aj autokempy. Oblasť Valalta je známa najmä pre nudistov, kde je pre nich vybudovaný celý komplex. Pláže sú prevažne kamienkové, miestami s betónovými plochami. Oblasť Villas Rubin a Valalta majú pláže ocenené „ Modrou vlajkou“ s príslušným servisom a vybavením.

Vrátiť sa o úroveň vyššie na stránku -> dovolenka Istria -> dovolenka Chorvátsko