Stredná Dalmácia / Chorvátsko : Dovolenka v Chorvátsku | Chorvátsko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Plánuješ dovolenku v Chorvátsku ? začni tu - dovolenka Chorvátsko 2020

imgimgimgimgimgimgimg

Stredná Dalmácia

Začína mestom Trogir a končí na Makarskej riviére. Hlavné mesto Split patrí medzi najrušnejšie metropoly a je druhým najväčším mestom v Chorvátsku. Pobrežie na juh od Splitu je považované za najkrajšie v Dalmácii. Nad pásom bielych kamienkových pláži sa vypínajú majestátne horské štíty. Dôvodom, prečo cestovať na dovolenku až sem na juh sú obľúbená Makarská riviéra a hlavne svetoznáme ostrovy Hvar, Brač a Korčula.

Ubytovanie Stredná Dalmácia

Holiday Village SAGITTA ***

Holiday Village SAGITTA ***

Komplex Holiday Village Sagitta sa nachádza 7km južne od centra mesta Omiš. Leží na pokojnom mieste pri mori, v píniovom lese. Do centra premáva miestna autobusová doprava.

Hotel BRZET ***

Hotel BRZET ***

Hotelový komplex pavilónového typu Brzet sa nachádza pri pláži uprostred píniového hája v stredisku Omiš, len asi 800m po chodníku do centra. V blízkosti je aj historický kostol St.Euphemio z 5.storočia.

Privátne apartmány OMIŠ

Privátne apartmány OMIŠ

Privátne apartmány sa nachádzajú v rôznych domoch v stredisku Omiš-prístav v ústí rieky Cetina, cca 26km juhovýchodne od Splitu.

Hotel PLAŽA ****

Hotel PLAŽA ****

Obľúbený hotel Plaža, postavený len v roku 2007, sa nachádza v stredisku Omiš, takmer priamo v centre, pri pobrežnej promenáde.

Hotel DIADEM ****

Hotel DIADEM ****

Moderný hotel Diadem sa nachádza v hornej časti komerčných budov Studenac a poskytuje nádherný výhľad na malebné mestečko Omiš. Centrum letoviska Omiš je vdáleno cca 500m, mesto Split 20km a letisko Split 45km od hotela.

Hotel JADRAN ***

Hotel JADRAN ***

Hotel Jadran sa nachádza v borovicovom háji v malebnej dedinke Donji Seget. Cca 3km od historickej časti mesta Trogir. Pobrežná promenáda v blízkosti. Letisko Split 7km.

Privátne apartmány TROGIR **/***

Privátne apartmány TROGIR **/***

Privátne apartmány sa nachádzajú rozmiestnené po meste Trogir, na pobreží Dalmácie, vo vnútri Kaštelanského zálivu, asi 28km od mesta Split. Historické centrum mesta, zapísané v UNESCO, umiestnené na ostrove, spája s pevninou kamenný most. Okolie Trogiru tvorí prekrásne pobrežie tzv. škoj, s množstvom ostrovov a ostrovčekov, belaso čistým morom a množstvom slnka, ktoré ho predurčujú nato, aby bol jednou z najvyhľadávanejších letných turistických destinácií na Jadrane.

Apartmány MEDENA ***

Apartmány MEDENA ***

Komplex celkom 260 apartmánov sa nachádza 2 km od rybárskej dedinky Seget, kam sa dostanete po prímorskej promenáde. Mesto Trogir zapísané na zozname svetového dedičstva Unesco je vzdialené 4 km. Letisko v Splite je vzdialené 30 km.

Hotel MEDENA **/***

Hotel MEDENA **/***

Veľký hotel pozostáva z 2 veľkých hlavných budov a 2 pavilónov - depandancov, je obklopený píniovými stromami a stredomorskou vegetáciou. Od rybárskej dedinky Seget je vzdialený asi 1,5 km, kam sa dostanete prechádzkou po prímorskej promenáde. Mesto Trogir zapísané na zozname svetového dedičstva Unesco je vzdialené 5 km. Letisko v Splite je vzdialené 30 km.

Hotel TRAGOS ***

Hotel TRAGOS ***

Hotel Tragos sa nachádza v historickej časti mesta Trogir medzi pevninou a ostrovom Čiovo. Budova hotela je objekt chránený UNESCOm.

Hotel TROGIRSKI DVORI ***

Hotel TROGIRSKI DVORI ***

Malý rodinný hotel Trogirski Dvori sa nachádza asi 2 km od centra mesta Trogir a 3km od letiska Split.

Hotel TROGIR PALACE ****

Hotel TROGIR PALACE ****

Rodinný hotel Trogir Palace sa nachádza na ostrove Čiovo pri mori, asi 200m od centra historického mesta Trogir, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva Unesco. Letisko v Splite je vzdialené 5km.

Hotel QUERCUS ****

Hotel QUERCUS ****

Príjemný hotel Quercus sa nachádza v južnej časti Makarskej riviéry v stredisku Drvenik obklopený píniovým parkom, len 100m od centra typickej dalmatínskej dedinky. Bol kompletne zrenovovaný v roku 2008. Do blízkeho okolia sú možné výlety aj miestnou dopravou – národný park Biokovo 30km, Makarska 20km, Split 80km, Dubrovnik 130km, ostrovy Hvar a Korčula.

Hotel BELLA VISTA ****

Hotel BELLA VISTA ****

Hotel Bella Vista sa nachádza v zátoke v meste Drvenik, neďaleko kostola Saint Jere, 30km od centra Makarskej, 124km od letiska Split.

Hotel PANSION MOL ***

Hotel PANSION MOL ***

Hotel Pansion Mol sa sa nachádza priamo pri pláži v mestečku Drvenik na Makarskej riviére, poskytuje prekrásny výhľad na more a okolité ostrovy.

Hotel IVANDA ****

Hotel IVANDA ****

Hotel Ivando sa nachádza na jednom z najkrajších miest na Makarskej riviére v mestečku Drvenik, na polceste medzi Splitom a Dubrovníkom.

Vila ROMANTICA ***

Vila ROMANTICA ***

Príjemná súkromná Villa Romantica má výbornú polohu nad morom v obľúbenom stredisku Brela asi 15km severne od Makarskej. Centrum asi 2km, supermarket 250m.

Hotel BLUESUN MAESTRAL ***

Hotel BLUESUN MAESTRAL ***

Hotel Bluesun Maestral patrí do siete hotelov Bluesun. Nachádza sa 300m od centra mesta Brela, na začiatku Makarskej riviéry, obklopený píniami.

Hotel BERULIA ****

Hotel BERULIA ****

Hotel Berulia, obklopený zeleňou sa nachádza v mestečku Brela, priamo na pláži.

Hotel SOLINE ***

Hotel SOLINE ***

Renovovaný hotel Soline s typickou kaskádovou architektúrou dominuje jednému z výbežkov priamo nad plážou v obľúbenom stredisku Brela na Makarskej riviére.

Hotel MARINA ***

Hotel MARINA ***

Hotel Bluesun Marina sa nachádza pri jednej z najznámejších pláží v populárnom stredisku Brela na Makarskej riviére. Postavený je uprostred zelene, na pokojnom mieste, pri prímorskej promenáde, ktorá vedie pozdĺž pobrežia mesta Brela.

Privátne apartmány MATKO ***

Privátne apartmány MATKO ***

Privátne apartmány Matko sa nachádzajú na pokojnom mieste asi 2km od centra Brela v časti Jarikuša. Najbližší supermarket 600m, reštaurácia 250m.

Hotel HORIZONT ****

Hotel HORIZONT ****

Hotel Horizont (renovovaný 2006) má výbornú polohu priamo pri prímorskej promenáde pri píniovom poraste v obľúbenom stredisku Baška Voda, len 200m od centra.

Privátne apartmány

Privátne apartmány

Privátne apartmány sa nachádzajú rozmiestnené po stredisku Baška Voda.

Mobilhomy BAŠKO POLJE ***

Mobilhomy BAŠKO POLJE ***

Mobilhomy Baško Polje sa nachádzajú v kempe v tieni borovíc, len 1km od centra mesta Baška Voda, v oblasti Makarská Riviéra. Kemp s mestom spája chodník, vedúci pozdĺž štrkových pláží.

Hotel CROATIA ****

Hotel CROATIA ****

Hotel Croatia sa nachádza v centre mesta Baška Voda priamo na nábreží v blízkosti reštaurácií, kaviarní, plážové kaviarne a obchodov.

Hotel PARK ****

Hotel PARK ****

Moderný hotel Park zariadený v sviežom dizajne sa nachádza priamo oproti pláži v severnej časti populárneho prímorského mesta Makarska, len pár metrov od centra.

Hotel DALMACIJA ***

Hotel DALMACIJA ***

Hotel Dalmacija má výbornú polohu asi 500m od centra Makarska pri hlavnej mestskej pláži.

Hotel METEOR ****

Hotel METEOR ****

Jeden z top hotelov v Makarskej, hotel Meteor má výbornú polohu asi 300m od centra priamo pri hlavnej mestskej pláži.

Privátne apartmány KARLO

Privátne apartmány KARLO

Privátne apartmány Karlo sa nachádzajú len asi 900m od centra obľúbeného strediska Makarska, obchody a reštaurácie len 100-200m od apartmánov.

Privátne apartmány MAKARSKA **/***

Privátne apartmány MAKARSKA **/***

Apartmány sa nachádzajú v súkromných domoch a sú rozmiestnené po turistickom stredisku Makarska, nachádzajúcom sa pod horským masívom Biokovo. Makarská riviéra oplýva dlhými štrkovými plážami a prekrásnym pobrežím.

Hotel BIOKOVKA ***

Hotel BIOKOVKA ***

Hotel Biokovka sa nachádza v centre mesta Makarska pod pohorím Biokovo.

Apartmány ŠIMIĆ ****</>

Apartmány ŠIMIĆ ****

Apartmány Šimić sa nachádzajú v stredisku Makarska, asi 700m od centra. Stredisko ponúka široké možnosti zábavy a športu.

Hotel BIOKOVO ***

Hotel BIOKOVO ***

Hotel Biokovo sa nachádza v centre mesta Makarska pod pohorím Biokovo takmer priamo na pláži.

Apartmány BONDI ***</>

Apartmány BONDI ***

Apartmány Bondi sa nachádzajú vo vyhľadávanom stredisku Makarska, len 200 m od jeho centra.

Apartmány SILVANA ***</>

Apartmány SILVANA ***

Apartmány Silvana sa nachádzajú asi 500m od centra vyhľadávaného a rušného strediska Makarska. Mesto ponúka široké možnosti na zábavu, nákupy, šport aj oddych.

Apartmány FAMILIA ***</>

Apartmány FAMILIA ***

Apartmány Familia sa nachádzajú priamo v centre mesta Makarska.

Villa NIZIĆ ****

Villa NIZIĆ ****

Moderná a elegantná vila Nizić sa nachádza asi 300 m od centra mesta, ktoré ponúka široké možnosti na zábavu aj oddych.

Hotel OSEJAVA ****

Hotel OSEJAVA ****

Hotel Osejava sa nachádza v blízkosti mora, asi 150m od centra mesta Makarska.

Hotel LAURENTUM ****

Hotel LAURENTUM ****

Hotel Laurentum sa nachádza v stredisku Tučepi, priamo na promenáde v jeho centre oproti turistickému prístavu s výhľadom na ostrovy Brač a Hvar a horu Biokovo. Obchody, stánok a pošta 10m, lekáreň 30m, ambulancia 100m, zastávka autobusu 300m.

Hotel NEPTUN ***

Hotel NEPTUN ***

All Inclusive hotel Neptun sa nachádza na pokojnom mieste v stredisku Tučepi asi 4km južne od Makarskej. Centrum Tučepi asi 2km dostupné po prímorskej promenáde. Hotel pozostáva z hlavnej budovy a piatich pavilónov (depandance) uprostred parku.

Hotel AFRODITA ****

Hotel AFRODITA ****

Hotel Afrodita, jeden z hotelov siete Bluesun sa od ostatných v Tučepi líši svojou architektúrou – pozostáva z viacerých menších budov /bungalovov prepojených chodníčkami uprostred stredomorskej vegetácie. Centrum Tučepi asi 400m. Makarska 4km.

Hotel BLUESUN ALGA ****

Hotel BLUESUN ALGA ****

Hotel Alga sa nachádza v meste Tučepi, obľúbenom meste Makarskej riviéry, na konci pobrežnej promenády. Od centra mesta je vzdialený asi 400m.

Penzión KOVAČ ***</>

Penzión KOVAČ ***

Penzión Kovač sa nachádza v stredisku Tučepi asi 250 m od jeho centra.

Apartmány DALMATINA ***</>

Apartmány DALMATINA ***

Apartmány Dalmatina sa nachádza asi 500 m od centra mesta Tučepi.

Hotel KAŠTELET ****

Hotel KAŠTELET ****

Nedávno renovovaný tradičný hotel Bluesun Kaštelet sa nachádza priamo oproti pláži pri promenáde v populárnom stredisku Tučepi. Postavený bol už v 18. storočí ako baroková vila. Makarska asi 5 minút jazdy autom. Susedí s hotelom Alga.

Hotel SIRENA ***

Hotel SIRENA ***

Obľúbený hotel Sirena sa nachádza na okraji malebného mestečka Makarskej riviéry Podgora, 300m od centra. Makarska asi 9km, Split 100km.

Hotel  PODGORKA ***

Hotel PODGORKA ***

Hotel Podgorka leží v pokojnom prostredí mesta Podgora.

Hotel MEDITERAN ***

Hotel MEDITERAN ***

Hotel Mediteran sa nachádza v obľúbenom stredisku Podgora, asi 300m od jeho centra a priamo pri pobrežnej promenáde.

Hotel MINERVA

Hotel MINERVA

Nedávno renovovaný hotel sa nachádza na okraji mesta Podgora, vyhľadávaného mesta Makarskej riviéry, asi 100 m od centra.

Hotel AURORA ***

Hotel AURORA ***

Hotel Aurora sa nachádza oproti pláže v mestečku Podgora, pred hotelom je palmová promenáda s množstvom obchodíkov, reštaurácií, kaviarní, barov. Letovisko Makarská cca 10km, neďaleko ostrov Hvar a Brač.

Hotel NIMFA ***

Hotel NIMFA ***

Hotel Nimfa sa nachádza v stredisku Živogošće, asi 18km južne od Makarskej. Pozostáva z hlavnej budovy a pavilónov – depandance.

Villa INA

Villa INA

Villa Ina sa nachádza v dedinke Seget Vranjica, cca 30m od mora. Centrum mestečka s reštauráciami a obchodmi cca 100m. Discoklub 1,5km. Mestá Trogir 6km, Split 30km.

Apartmány VRANJICA BELVEDERE ***

Apartmány VRANJICA BELVEDERE ***

Apartmány Vranjica Belvedere ležia kaskádovito v píniovom lese v turistickom stredisku Seget Vranjica, asi 5 km od Trogiru.

Apartmány  VILLA MARIJA ***

Apartmány VILLA MARIJA ***

Apartmány Villa Marija ležia v meste Seget Vranjica v strednej Dalmácii v blízkosti mesta Trogir.

Hotel RADISSON BLU RESORT ****

Hotel RADISSON BLU RESORT ****

Hotel Radisson Blu Resort má výhodnú polohu pri mori len asi 3km od centra mesta Split, druhého najväčšieho prímorského mesta Chorvátska. Dobrá dostupnosť pláží, dopravy a nočného života.

Hotel GLOBO ****

Hotel GLOBO ****

Hotel Globo, sa nachádza priamo v meste Split, len 10 minút chôdze od historického centra a Diokleciánovho paláca. Autobusová zastávka 500m, prístav 2km.

Hotel SAN ANTONIO ****

Hotel SAN ANTONIO ****

Novopostavený hotel San Antonio sa nachádza v blízkosti mesta Split, v časti Podstrana, len 10 minút chôdze od centra.

Hotel DALMINA ****

Hotel DALMINA ****

Novopostavený hotel Dalmina, plne klimatizovaný a v modernom dizajne, sa nachádza v meste Split, asi 1km od centra mesta, len 200m od mora. Nákupné možnosti sú vzdialené 50m, prístav 1,5km, medzinárodné letisko 30km.

Hotel ATRIUM *****

Hotel ATRIUM *****

Mestský hotel Atrium je ideálne umiestnený v širšom centre mesta Split, v blízkosti antickej zrúcaniny Diokleciánov akvadukt. V okruhu 2 km od hotela nájdete železničnú a autobusovú stanicu, prístav, výstavisko. Letisko Kastela 22km, Trogir 24km a Omiš 26km.

Apartmány VILLA MATEJUŠKA ***

Apartmány VILLA MATEJUŠKA ***

Apartmány Villa Matejuška sa nachádzajú priamo v Splite v historickej budove, ktorá je zaradená do chránených pamiatok UNESCA. V tejto budove je 6 apartmánov kde sú zachované všetky typické znaky stavby z 19. storočia.

Hotel LABINECA ***

Hotel LABINECA ***

Hotel Labineca sa nachádza na Makarskej riviére, cca 250m od centra mesta Gradac. Mesto Makarska 40km.

Hotel LAGUNA **

Hotel LAGUNA **

Hotel Laguna leží v píniovom lese, na Makarskej riviére, v západnej časti mesta Gradac. Do centra cca 400m po pešej zóne bez áut. Hotel Labineca neďaleko.

Turistický rezort RESNIK

Turistický rezort RESNIK

Mesto Kaštela sa nachádza medzi starobylými mestami Trogir a Split. Komplex sa skladá z hotelových pavilónov a bungalovov, ktoré ležia v lesoparku asi 4 km od mesta Trogir a 5 km od mesta Split.

Hotel ALEM **</>

Hotel ALEM **

Mesto Baško Polje je vzdialené asi 20 min. chôdze od Bašky Vody a 10km od mesta Makarska. Hotel spolu s depandancami tvorí prázdninovú dedinku, ktorá leží v píniovom lese s vlastnou plážou.

Hotel VILLA ADRIATICA ****

Hotel VILLA ADRIATICA ****

Kompletne zrenovovaný hotel Villa Adriatica má výhodnú polohu len 100m od hlavnej pláže mestečka Supetar na ostrove Brač. Villa leží v pokojnej rezidenčnej zóne vedľa tenisových kurtov. Centrum Supetar asi 400m, najbližšia reštaurácia 50m, diskotéka 50m, lekár 600m.

Resort WATERMAN SVPETRVS ****

Resort WATERMAN SVPETRVS ****

Rezort Waterman Svpetrvs sa rozprestiera v 15.000m2 veľkom parku zelene pri pobreží strediska Supetar na ostrove Brač. Pozostáva z 4* Adria Club-u s 8 pavilónmi, a komplexu Villa Maria s apartmánmi, ktoré sú prepojené chodníkmi.

Rezort VELARIS *** / ****

Rezort VELARIS *** / ****

Turistický rezort Velaris sa nachádza v pokojnom zálive Vela Luka asi 1km východne od centra strediska Supetar na ostrove Brač. Pozostáva zo 4 častí – pavilóny Vlačica a Vrilo, Vila Vela Luka a Hotel Amor.

Villa LUKRECIA ****

Villa LUKRECIA ****

Tradičná kamenná stavba chorvátskeho regiónu Dalmácia, Villa Lukrecia, sa nachádza uprostred záhrady v pokojnej časti mesta Supetar na ostrove Brač. Ubytuje celkom až 9 osôb, navyše možnosť prenajať ďalšie dva apartmány po 4 osoby

Hotel BLUESUN BONACA ***

Hotel BLUESUN BONACA ***

Hotel Bonaca patrí do siete hotelov Bluesun a nachádza na ostrove Brač, v mestečku Bol. Centrum cca 800m, kde sa nachádza jedna z najkrajších chorvátskych pláži „Zlatni Rat“. Oblasť je vyhľadávaná najmä windsurfistami.

Apartmány BELVEDERE ****

Apartmány BELVEDERE ****

Moderné apartmány ležia asi 500m od centra mesta Bol.

Bluesun Hotel ELAPHUSA ****

Bluesun Hotel ELAPHUSA ****

Bluesun Hotel Elaphusa má výbornú polohu v blízkosti jednej z najznámejších pláží Chorvátska, Zlatni rat. Centrum mestečka Bol asi 500m.

Bluesun Hotel BORAK ***

Bluesun Hotel BORAK ***

Bluesun hotel Borak sa nachádza v kľudnej časti Bol, len 50m od hotelovej pláže, je obklopený borovicovými lesmi a krištáľovo priezračným morom. Po chodníku v borovicovom lese pozdĺž mora sa dostanete za 10minút na slávnu pláž Zlatni Rat.

Rezort FONTANA - APARTMÁNY

Rezort FONTANA - APARTMÁNY

Rezort Fontana sa nachádza na ostrove Hvar, cca 300m od centra mestečka Jelsa. Pozostáva z menších pavilónov s hotelovými izbami a apartmánmi. Leží v borovicovom háji, na miernom svahu - nachádza sa tu väčšie množstvo schodov.

Rezort FONTANA – HOTEL **

Rezort FONTANA – HOTEL **

Hotel Fontana je súčasťou komplexu Fontana, ktorý pozostáva z viacerých pavilónov v meste Jelsa, vyhľadávanom meste ostrova Hvar. Vzdialenosť do centra mestečka je asi 300 m.

Turistický rezort Fontana – Hotel JADRAN **

Turistický rezort Fontana – Hotel JADRAN **

Turistický rezort Fontana sa nachádza len 500 m od centra mesta Jelsa na ostrove Hvar.

Hotel HVAR ***

Hotel HVAR ***

Hotel Hvar sa nachádza na ostrove Hvar v miernom zalesnenom svahu, asi 500m od centra mestečka Jelsa, more 50-100m od hotela.

Hotel AMFORA ****

Hotel AMFORA ****

Nedávno rekonštruovaný hotel Amfora sa nachádza 500m od centra mesta Hvar, 50m od reštaurácii a obchodov, 40km od letiska.

Apartmány TRIM ***

Apartmány TRIM ***

Apartmány Trim sa nachádzajú len 800m od centra mesta Stari Grad v peknom a pokojnom prostredí.

Apartmány  HELIOS **

Apartmány HELIOS **

Apartmány sú súčasťou hotelového komplexu (pavilóny) Helios a sú vzdialené len 100 m od hlavnej budovy. Od centra mesta Stari Grad sú vzdialené asi 800 m.

Hotel LAVANDA ***

Hotel LAVANDA ***

Hotel Lavanda sa nachádza na ostrove Hvar na promenáde pri mori, je obklopený borovicovým lesom. Historické centrum mesta Stari Grad je asi 900m od hotela.

Privátne apartmány ANA ***

Privátne apartmány ANA ***

Vila Ana sa nachádza na pokojnom mieste v časti Okrug Gornji (ostrov Čiovo), 4 km od mesta Trogir. Obchod 100m, reštaurácie 500m.

Apartmány DAMJAN ***

Apartmány DAMJAN ***

Villa Damjan sa nachádza v strednej Dalmácii na ostrove Ciovo v časti s názvom Okrug Gornji v blízkosti mesta Trogir.

Apartmány ANITA  ***

Apartmány ANITA ***

Apartmány Anita sa nachádzajú v strednej Dalmácii na ostrove Čiovo neďaleko mesta Trogir.

Apartmány LJUBICA

Apartmány LJUBICA

Privátne apartmány Ljubica sa nachádzajú v dedinke Stanići na pobreží Dalmácie len pár km južne od mesta Omiš. Centrum asi 300m – obchod, reštaurácia, ďalšie služby ako doktor či prístav asi 5km.

Súkromné apartmány IVANA ***

Súkromné apartmány IVANA ***

Súkromné apartmány Ivana sa nachádzajú v turistickej osade Sevid na pokojnom mieste v blízkosti pláže. Najbližší supermarket a reštaurácia 250m.

Privátne apartmány GRGO ***

Privátne apartmány GRGO ***

Privátne apartmány Grgo sa nachádzajú na pokojnom mieste v stredisku Lokva Rogoznica, asi 10km juhovýchodne od mesta Omiš. Centrum mestečka asi 300m, supermarket, pošta, reštaurácia.

Villa VJEKA ****

Villa VJEKA ****

Tradičná dalmatínska kamenná vila Vjeka kompletne zrenovovaná v roku 2011 s kapacitou až 10 osôb sa nachádza v mestečku Sumartin na známom chorvátskom ostrove Brač. Leží v západnej časti mestečka, najmladšej rybárskej osady na ostrove. Zariadená je typickým dobovým nábytkom.

Villa RASOTICA ****

Villa RASOTICA ****

Vila Rasotica – 3 Palme s kapacitou 8 miest bola zrenovovaná v roku 2009. Má výbornú polohu v rezidenčnej zóne v západnej časti mestečka Sumartin len pár metrov od pláže na ostrove Brač.

Villa KALISTA ****

Villa KALISTA ****

Luxusná samostatná vila Kalista s kapacitou až 12 osôb sa nachádza na najväčšom ostrove strednej Dalmácie, ostrov Brač, v jeho severovýchodnej časti v malebnej dedinke Povlja. Je priamo v centre, v blízkosti taverny s ponukou miestnych rybích a mäsových špecialít, ktorú vlastní majiteľ vily.

Hotel PLETER ****

Hotel PLETER ****

Hotel Pleter sa nachádza v malom mestečku Mimice medzi mestami Omiš a Makarska. Je situovaný na pokojnom mieste na nábreží iba 4m od Jadranského mora.


Dovolenka Stredná Dalmácia

Stredná Dalmácia patrí k najžiadanejším oblastiam Chorvátska. Dôvodov je hneď niekoľko: príjemná stredomorská klíma počas celého leta, jedna z oblastí s najvyšším počtom slnečných dní na Jadrane, priezračné more s dlhými kilometrami krásnych kamienkových, štrkových až piesočnatých pláží lemovaných borovicovými hájmi, množstvom ubytovacích kapacít hotelového aj apartmánového typu, stredomorská atmosféra jednotlivých miest a stredísk, výborná gastronómia, vinárska oblasť a nepochybne aj výborná dostupnosť. Dnes už cesta do týchto stredísk zaberá kratšiu dobu, keďže diaľnica vedie až na koniec Makarskej riviéry. Ďalšou možnosťou je využiť medzinárodné letisko v Splite.

Samotná oblasť sa rozprestiera medzi dvoma prístavmi Trogir a Ploče. Po celom pobreží nájdete množstvo romantických zákutí či už vo forme pláží alebo pohorí. Okrem samotných historických miest ako Trogir, Split či Omiš, najvyhľadávanejšou oblasťou našincami je rozhodne Makarská riviéra. Samotná Makarská riviéra sa tiahne v dĺžke 60 km od nádhernej zátoky Vrulja medzi Omišom a Brelou po obec Zaostrog, ktorý leží asi 20 km od mesta Ploče. Charakteristickými sú zátoky so štrkom a drobnými kamienkami, miestami s hrubým pieskom a pohorie Biokovo, ktoré sa tiahne po celej dĺžke riviéry, a dvíha sa priamo od mora. Dedinky a mestečká sú preto vybudované na svahoch Biokova.

Za návštevu rozhodne stoja aj ostrovy ako Šolta, Brač, Hvar, Vis alebo malá skupinka ostrovov Pakleni otoci, ktoré sú rajom pre nudistov.

Výlety sa dajú podnikať do historických miest Trogiru, Splitu či Omišu, rovnako si tu na svoje prídu aj priaznivci športu najmä v Omiši, kde sa nachádza krásny kaňon rieky Cetina, vhodný na raftovanie, okrem toho aj windsurfisti tu majú svoje obľúbené miesta, najmä na ostrove Brač v meste Bol. V súčasnosti sa začína rozvíjať v oblasti aj horská turistika v pohorí Biokovo a nesmieme zabudnúť na známe pútnické mesto Medjugorje v Bosne a Hercegovine.

Najobľúbenejšie dovolenky v oblasti Stredná Dalmácia:

dovolenka Okrug Dolnji - ostrov Ciovo
dovolenka Okrug Gornji - ostrov Ciovo
dovolenka Supetar - ostrov Brač
dovolenka Bol - ostrov Brač
dovolenka Hvar - ostrov Hvar
dovolenka Stari Grad - ostrov Hvar
dovolenka Jelsa - ostrov Hvar
dovolenka Trogir
dovolenka Kaštel Stafilic
dovolenka Split
dovolenka Omiš
dovolenka Brela
dovolenka Baška Voda
dovolenka Makarska
dovolenka Tučepi
dovolenka Podgora
dovolenka Živogošće
dovolenka Gradac
dovolenka Seget Vranjica
dovolenka Baško Polje
dovolenka Drvenik

Vrátiť sa o úroveň vyššie na stránku -> dovolenka Chorvátsko