Francúzsko : Dovolenka vo Francúzsku | Francúzsko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Dovolenkujte na Francúzskej riviére - dovolenka Francúzsko 2020

Francúzsko

svojou bohatou históriou, kultúrou a prekrásnym prostredím vytvára pre cestovateľské túžby nespočetné množstvo príležitostí. Letným dovolenkárom, ktorí uprednostňujú pobyty pri mori budú určite známe najskloňovanejšie oblasti Francúzska - Provence (Provensálsko) a Côte d'Azur (Azúrové pobrežie) známe ako Francúzska Riviéra so svojimi letoviskami Monaco, Cap Ferrat, Eze, Nice, Antibes, Cannes, St. Tropez, kde majú svoje letné sídla mnohé celebrity sveta. Vnútrozemie uspokojí aj najnáročnejších milovníkov kultúry, pamiatok, gastronómie či horskej turistiky.

Côte d´Azur
imgimgimgimgimgimgimg

Côte d´Azur

Magické prostredie azúrového pobrežia (Côte d'Azur) láka od nepamäti najcitlivejšie duše maliarov a umelcov, inšpiruje ich k tvorbe, jedných nadchýňa krásou, iní obraz parodujú. Rozporov nájdete veľa aj v názoroch cestovateľov, jední túto oblasť milujú a nazývajú ju kráľovnou stredomoria, iní zatracujú, každopádne to bude silné miesto, spravte si svoj názor -> dovolenka Côte d´Azur.

Korzika
imgimgimg

Korzika

Ostrov pirátov Korzika francúzska sestra talianskej Sardínie má trocha drsnejšiu prírodu hornaté vnútrozemie s ihličnanmi a horskými riečkami, no príťažlivá najmä nádhernými pieskovými plážami zákutiami i vetrom a morom ošľahanými skalami na pobreží. Dovolenku môžte spestriť návštevou typických dediniek s bohatou históriou či rodiska Napoleona Bonaparte -> dovolenka Korzika.

Dovolenka Francúzsko

Francúzsko je mnohými považované za turistickú veľmoc. Bohaté dejiny zanechali na rozsiahlom území Francúzska množstvo nádherných historických pamiatok, za ktorými cestujú milovníci histórie. Jedinečné mesto Paríž je podľa oficiálnych štatistík najnavštevovanejšie mesto sveta. Aby ste Paríž poznali dostatočne, museli by ste sa sem nasťahovať a žiť v ňom niekoľko mesiacov.

Jedinečná je taktiež oblasť na juhu Francúzska známa ako Francúzska riviéra. Côte d´Azure sa nachádza na pobreží Stredozemného mora a náročnej svetovej klientele ponúka svetoznáme letoviská Saint Tropez, Cannes, alebo Nice, ktoré je po hlavnom meste Paríži druhé najnavštevovanejšie mesto Francúzska.

Zima je pre francúzsky cestovný ruch rovnako významná, ako v ostatné alpské krajiny. Lyžovanie vo Francúzsku je národným športom rovnako ako v Rakúsku a Taliansku. Prvotriedne obrovské lyžiarske strediská vo Francúzsku lákajú lyžiarov z celého sveta na nezabudnuteľnú lyžovačku.

Nenašli ste to, čo hľadáte ? Napíšte nám alebo zavolajte ako má vyzerať vaša dovolenka snov. Pripravíme vám ponuku šitú presne na mieru, dovolenku vo Francúzsku v ľubovoľnom mieste ktoré si zvolíte sami. Ak vás ponuka francúzskych dovoleniek nezaujala, vyskúšajte iné atraktívne dovolenkové destinácie:

dovolenka Taliansko
dovolenka Chorvátsko
dovolenka Francúzsko
dovolenka Rakúsko
dovolenka Slovinsko
dovolenka Slovensko

Hlavné stránky RenyTravel: dovolenka | lyžovanie | lyžovanie Francúzsko
Partnerské stránky: blog Francúzsko