Côte d´Azur / Francúzsko : Dovolenka vo Francúzsku | Francúzsko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Dovolenkujte na Francúzskej riviére - dovolenka Francúzsko 2019

imgimgimgimgimgimgimg

Côte d´Azur

Magické prostredie azúrového pobrežia ( Côte d'Azur ) láka od nepamäti citlivé duše maliarov a umelcov, inšpiruje ich k tvorbe. Jedných nadchýňa krásou, iní obraz parodujú. Rozpory nájdete aj v názoroch cestovateľov, jední túto oblasť milujú a nazývajú ju kráľovnou stredomoria, iní zatracujú, určite ide o silné miesto, keď vyvoláva toľko protichodných reakcií. Aký dojem urobí Francúzska riviéra na vás, spravte si vlastný názor. Dovolenkujte na Francúzskej riviére:

Ubytovanie Côte d´Azur

Rezidencia LES FÉLIBRIGES

Rezidencia LES FÉLIBRIGES

Rezidencia Les Féligriges sa nachádza v historickej štvrti Cannes, 50 m od obchodov a 1 km od Festivalového Paláca a pobrežného bulváru Croisette. Nice je vzdialené 32 km.

Hotel DES ORANGERS ***

Hotel DES ORANGERS ***

Hotel Des Orangers sa nachádza v širšom historickom centre známeho mesta francúzskej riviéry Cannes, len pár sto metrov od pláží a asi 5 minút chôdze od prístavu. Obchody 200m, centrum 500m, zastávka miestnej dopravy 500m.

Rezidencia CANNES BEACH

Rezidencia CANNES BEACH

Rezidencia sa nachádza v nákupnej časti Cannes La Bocca, približne 2 km od centra Cannes a 32 km od Nice. Obchody, butiky a reštaurácie sú hneď vedľa rezidencie. 3 km je vzdialená známa Croisette s palmovou alejou, luxusnými hotelmi a butikmi.

Hotel FIVE SEAS *****

Hotel FIVE SEAS *****

Hotel Five Seas sa nachádza v centre Cannes, asi 300m od Palais Festivals a konferenčného centra, kde sa koná Filmový festival v Cannes. V blízkosti známa nákupná trieda. Vlaková stanica 5 minút chôdze od hotela, kyvadlová doprava na letisko v Nice 30m od hotela, letisko 28km.

EDEN HOTEL & SPA ****

EDEN HOTEL & SPA ****

Hotel Eden sa nachádza v samom srdci Cannes, 200 m od mora a 5 minút od promenády Croisette. Hotel je ideálnym miestom pre semináre a konferencie.

Hotel AMERICA ****

Hotel AMERICA ****

Hotel America sa nachádza v centre Cannes, asi 300m od Palais Festivals a konferenčného centra, kde sa koná Filmový festival v Cannes a v blízkosti slávnej nákupnej triedy. Vlaková stanica 5 minút chôdze od hotela, kyvadlová doprava na letisko v Nice Côte d'Azur 30m od hotela.

Hotel JW MARRIOTT *****

Hotel JW MARRIOTT *****

Hotel JW Marriott leží v centre Cannes v blízkosti Palais des Festivals, len pár krokov od mora. Letisko v Nice 25km

Hotel PROVENCE ***

Hotel PROVENCE ***

Hotel Provence leží v centre Cannes len pár minút od Croisette a jeho pláže. Hotel má súkromnú záhradu so storočnými palmami, je pokojnú oázou uprostred mesta. Dochádzkové vzdialenosti od hotela - nákupnej štvrti 1 min, luxusné butiky 5minut, promenáda La Croisette 5 minút, kultúrne centrum Palais des Festivals 10 minút. Vlaková stanica 7 minút chôdze, letisko Nice 30 minút jazdy.

Résidence VILLA LIVIA

Résidence VILLA LIVIA

Rezidencia Villa Livia sa nachádza v záhrade na úpätí kopca Croix des Gardes v Cannes La Bocca.

Residence VILLA FRANCIA ***

Residence VILLA FRANCIA ***

Rezidencia Villa Fracia sa nachádza v rezidenčnej štvrti Croix des Gardes, 800m od pláže v záhrade južného štýlu, poskytuje panoramatický výhľad na Stredozemné more a Lerins ostrovy. La Croisette 2km, Nice 32km

Hotel VENDOME ***

Hotel VENDOME ***

Hotel Vendome sa nachádza priamo v centre Nice, 200m od obchodov a reštaurácií. Prístav asi 2km, zastávka autobusu 200m, železničná stanica 1,5km. Hotel je historická budova z 19. storočia, ktorá bola kompletne renovovaná, v klasickom štýle.

Rezidencia PALAIS ROSSINI

Rezidencia PALAIS ROSSINI

Rezidencia Palais Rossini sa nachádza na okraji umeleckej zóny strediska, priamo v hlavnom meste Azúrového pobrežia v Nice, známom pre promenádu des Anglais, kvetinový trh, príjemný prístav a krásne staré mesto.

Rezidencia LES PALMIERS

Rezidencia LES PALMIERS

Rezidencia Les Palmiers sa nachádza v pokojnej rezidenčnej zóne Fabron. Je umiestnená uprostred vlastnej záhrady s palmami a citrusovníkmi. Najbližšie obchody sú vzdialené 500 m, supermarket je vzdialený 2 km. Železničná stanica je vzdialená 3,5 km, letisko 6,5 km.

Hotel BOSCOLO EXEDRA NICE *****

Hotel BOSCOLO EXEDRA NICE *****

Hotel Boscolo Exedra Nice sa nachádza v centre mesta Nice, pár minút chôdze od historického centra mesta, Place Massena a slávnej promenády des Aglais. Hotel ponúka možnosti pre organizovanie rôznych typov akcií, ako sú konferencie, výstavy, prehliadky, gala večery a súkromné oslavy. Medzinárodné letisko v Nice 8km. Cannes 30km, Monako 20km.

Hotel DE SUEDE ***

Hotel DE SUEDE ***

Hotel de Suede sa nachádza v centre mesta Nice, na pešej zóne v blízkosti pláže. Poloha hotela je výhodná pre dobrú dostupnosť promenády des Anglais (cca 50m), starého mesta s jeho malebnými uličkami, námestie Massena a len 4 zastávky električkou je Akropolis kongres, neďaleko sú aj reštaurácie a obchody.

Hotel LA PÉROUSE ****

Hotel LA PÉROUSE ****

Hotel La Pérouse Nice leží na útese pri mori v zálive Angels a poskytuje nádherný výhľad na more a záliv. Poloha hotela ponúka prechádzky po promenáde des Anglais, návštevu blízkej historickej časti mesta, slávneho kvetinového trhu alebo návštevu múzea Chagalla.

AC HOTEL NICE ****

AC HOTEL NICE ****

AC Hotel Marriott Nice má výbornú polohu v blízkosti legendárnej promenády des Anglais.
Vďaka svojej vynikajúcej polohe máte v dochádzkové vzdialenosti historické
Staré mesto, kvetinový trh, múzeum Chagall, múzeum Henri Mattisse, baziliku Notre Dame.
AC Hotel Nice je súčasťou hotelovej siete Marriott.

Hotel VILLA VICTORIA ****

Hotel VILLA VICTORIA ****

Hotel Villa Victoria je novo zrekonštruovaný (2012/2013), má veľkú záhradu. Nachádza sa na prestížnej avenue Victor Hugo v historickej budove štýle Art Deco priamo v centre Nice. V dochádzkové vzdialenosti cca 5 minút promenáda des Anglais, stanice Nice, staré mesto, kasíno a more.

Hotel ASTON LA SCALA ****

Hotel ASTON LA SCALA ****

Hotel Aston La Scala sa nachádza v centre mesta Nice, 5 minút od pláže. V dochádzkové vzdialenosti od hotela promenáda des Anglais, kvetinový trh, obchody, kasíno, krásne staré mesto, kongresové centrum Acropolis je 10minút chôdze. Letisko Nice 15 minút jazdy autom. Cannes 30km, Monako 20km.

Rezidencia LES MIMOSAS

Rezidencia LES MIMOSAS

Villa Les Mimosas sa nachádza v stredisku Saint Raphaël na úpätí Esterelského masívu medzi Cannes a Saint Tropez. Stredisko sa vyvinulo z malej rybárskej dedinky do známeho prímorského strediska vďaka bohatej ponuke aktivít, ktoré ponúka a príjemnému prostrediu. Rezidencia je asi 100m od menších obchodov a 3km od centra.

Hotel LA MARINA ****

Hotel LA MARINA ****

Best Western Hotel La Marina sa nachádza asi 1km od centra strediska Saint-Raphael, asi 15km od známeho Saint-Tropez. Najbližší obchod 100m, viac nákupných možností v centre, 1km. Zastávka miestnej dopravy 300m, jachtový prístav 100m.

Rezidencia OPEN GOLFE JUAN ***</>

Rezidencia OPEN GOLFE JUAN ***

Rezidencia Open Golfe Juan sa nachádza v prímorskom mestečku Golfe Juan s dvoma prístavmi, piesočnatými plážami v blízkosti Vallauris, mesta presláveného mnohými hrnčiarskymi dielňami. Obchody asi 400m.

Residence LES CAMPANETTES

Residence LES CAMPANETTES

Rezidencia Les Campanettes sa nachádza v historickom stredisku Azúrového pobrežia Frejus s 2000-ročnou históriou. Vhodné ako pre milovníkov prímorskej dovolenky, tak aj labužníkov gastronómie, turistov a fanúšikov archeológie. Starobylé rímske mesto len pár minút od rezidencie.

Hotel ARENA ****

Hotel ARENA ****

Hotel Arena sa nachádza v centre historického mesta Frejus. Mesto má bohaté umelecké a architektonické dedičstvo, katedrálu z 5. storočia, rímsky amfiteáter, rímske divadlo a mnoho ďalšieho. Pozdĺž pobrežia je veľa piesočných pláží. Autobusová stanica 10 minút, letisko Nice 45 minút.

 Rezidencia LES MARINES DE GASSIN

Rezidencia LES MARINES DE GASSIN

Rezidencia Les Marines de Gassin sa nachádza len 3 km od svetoznámeho Saint Tropez a asi 6 km od malebnej provensálskej dedinky Gassin. Je umiestnená vo vlastnej záhrade priamo pri mori a ponúka prekrásny výhľad na záliv Saint Tropez a len 100 m od prístavu. Mestečko Gassin patrí medzi najkrajšie vo Francúzsku. Najbližšie obchody sú vzdialené 100 m, nákupné centrum so supermarketom je vzdialené 600 m.

Rezidencia LES JARDINS OMBRAGÉS **

Rezidencia LES JARDINS OMBRAGÉS **

Rezidencia leží na okraji mesta Cannes, v prístave Mandelieu la Napoule. Najbližšie obchody sú vzdialená 50 m. Od Cannes je vzdialené 7 km, od Nice 37 km.

Premium Residence CANNES MANDELIEU ***

Premium Residence CANNES MANDELIEU ***

Premium rezidencie Cannes sa nachádza v blízkosti Cannes na polostrove v ohybe rieky Siagne. Komplex tvoria malé budovy v južnom štýle, ktoré sú umiestnené v parku so stredomorskou flórou. Polostrov je ideálne miesto na jachting a plachtenie. Nice 35km.

Résidence premium JULIA AUGUSTA ***

Résidence premium JULIA AUGUSTA ***

Premium rezidencie Julia Augusta sa nachádza 7 minút od centra mestečka Roquebrune-Cap-Martin medzi Menton a Monakom na Azúrovom pobreží, nadmorská výška 300m. Menton 2km, Monako 8km.

Hotel NAPOLEON ****

Hotel NAPOLEON ****

Hotel Napoleon sa nachádza neďaleko pláže, len pár krokov od historického centra mesta Menton, kde môžete navštíviť múzeá pre poznanie histórie.
Mesto Menton má niekoľko výnimočných záhrad so vzácnymi druhmi rastlín, 200m od hotela Botanická záhrada.

Hotel RIVA ***

Hotel RIVA ***

Hotel Riva má ideálnu polohu pri pobreží v blízkosti centra mesta Menton s výhľadom na more, vlaková stanica 800m od hotela. Letisko Nice 30 minút, Monako 10 minút.

Hotel PRINCESS & RICHMOND ***

Hotel PRINCESS & RICHMOND ***

Hotel Princess a Richmond leží na pobreží Stredozemného mora v Menton. V meste môžete objavovať historické pamiatky v múzeách, navštíviť záhrady a divadlo. Centrum mesta a kasíno 500m, vlaková stanica 10 minút chôdze, Nice 30minút jazdy autom, Monako 7km.

Résidence LES RIVAGES DU PARC ***

Résidence LES RIVAGES DU PARC ***

Moderná rezidencia Les RIVAGES du Parc v Menton je obklopená malým parkom, nachádza sa neďaleko od pláže. Historické centrum mesta s jeho typickými stredomorskými uličkami a obchody v dochádzkové vzdialenosti.

Résidence LES CITRONNIERS ***

Résidence LES CITRONNIERS ***

Rezidencia Les Citronniers sa nachádza v centre prístavného mesta Menton, neďaleko od pláže a 500m od starého mesta, ktoré má bohaté architektonické dedičstvo, výnimočné záhrady a pestré trhy.

Hotel BRASILIA ***

Hotel BRASILIA ***

Hotel Brasilia sa nachádza v malom mestečku Canes Sur Mer, ktoré leží medzi Cannes a Monakom, cca 5km od Nice.
Hotel leží v pokojnej časti v blízkosti pláže, slávnej dostihovej dráhy a hlavných turistických atrakcií.
Centrum mesta, kino, obchody cca 100m, vlaková stanica 300m, autobusová zastávka 700m, prístav 2km.

Hotel TIERCÉ BEACH ***

Hotel TIERCÉ BEACH ***

Hotel Tiercé Beach sa nachádza v malom mestečku Canes Sur Mer v prednej časti zálivu pri mori vedľa závodiska Hippodrome de la Cote d'Azur.
Milovníci histórie môžu navštíviť zámok Grimaldi a jeho zbierky.
Nice 9km, letisko v Nice 4km, Antibes 8km, Cannes 22km, Monako 37km.

Hotel CAP d'ANTIBES BEACH *****

Hotel CAP d'ANTIBES BEACH *****

Hotel Cap d'Antibes Beach Juan les Pins leží priamo na súkromnej pláži na pobreží Stredozemného mora približne na pol cesty medzi mestami Cannes a Nice. Centrum Juan les Pins cca 2km, vlaková stanica Juan les Pins a Antibes 3km, letisko Nice 17km.

Hotel SAINTE VALÉRIE ****

Hotel SAINTE VALÉRIE ****

Hotel Sainte Valérie je rodinne vedený hotel v provensálskom štýle obklopený krásnou vlastnou záhradou. Leží v blízkosti známej borovicové záhrady La Pineda a pláže v Juan les Pins, neďaleko centrum mesta, Kongresová palác a Picassovo múzeum.
Vlaková stanica Juan Les Pins 800m, vlaková stanica Antibes 3km, letisko Nice 12km.

Hotel VILLA NINA ***

Hotel VILLA NINA ***

Hotel Villa Nina je malý útulný hotel, ktorý sa nachádza pár krokov od piesočnatej pláže v Juan les Pins. Vlaková stanica Juan les Pins 400m, vlaková stanica Antibes 2km, letisko Nice 20km.

Hotel VILLA FABULITE ****

Hotel VILLA FABULITE ****

Hotel Villa Fabulite Antibes je obklopená krásnou stredomorskou záhradou plnou citrónov, pomarančov a olivovníkov, nachádza sa 100m od pláže a pár krokov od zaujímavých letných aktivít.

Hotel IMPERIAL GAROUPE *****

Hotel IMPERIAL GAROUPE *****

Hotel Imperial Garoupe Antibes sa nachádza len pár krokov od mora v zálive Cap d'Antibes medzi mestami Cannes a Nice.

<h>Résidence LE HAMEAU DES ISSAMBRES ***

Résidence LE HAMEAU DES ISSAMBRES ***

Rezidencia Le Harneau Les Issambres leží na začiatku zálivu Saint Tropez v prírodnom prostredí stromov a krovín v blízkosti pláže Les Issambres a Sainte Maxime, ktoré patrí medzi najkrajšie pláže na Azúrovom pobreží.

Rezidencia LES RIVAGES DES ISSAMBRES ***

Rezidencia LES RIVAGES DES ISSAMBRES ***

Rezidencia Les Rivages des Issambres leží na začiatku zálive Saint Tropez medzi prístavom a Les Issambres 100m od pláže. Rezidencia je obklopená záhradou v južnom štýle s výhľadom na more.

Résidence HÉLIOTEL MARINE

Résidence HÉLIOTEL MARINE

Rezidencia Heliotel Marina sa nachádza v pokojnej časti letoviska Saint Laurent Du Var s výhľadom na prístav, obchody 400m.

Rezidencia CATALANA ***

Rezidencia CATALANA ***

Rezidencia Catalana sa nachádza 300m od pláže pri morského jazere Salses v Port Barcares. Miesto je ideálne pre objavovanie katalánskej kultúry a histórie. Neďaleko pekáreň, bary, reštaurácie a butiky.

Dovolenka Côte d´Azur

Ak ste si nevybrali z uvedenej ponuky ubytovania v dovolenkovej destinácii Côte d'Azur (Azúrové pobrežie), zavolajte nám alebo napíšte mailom svoje požiadavky. Pripravíme pre vás ponuku dovolenka Côte d'Azur šitú na mieru presne podľa vašich predstáv.

Francúzska riviéra - takto je tiež nazývané Azúrové pobrežie - je oblasť medzi mestečkami Cassis (neďaleko Marseille) a Menton (hranice Taliansko). Obe ležia na pobreží Stredozemného mora. Azúrové pobrežie navštívi ročne približne 15 miliónov turistov, z toho je takmer polovica zahraničných návštevníkov. Charakteristická atmosféra vládne celej oblasti Azúrové pobrežie, avšak každé z tunajších letovísk je niečim špecifické a preto si ich poprezerajte jednotlivo:

dovolenka Cannes
dovolenka Nice
dovolenka Golfe Juan
dovolenka Saint Raphael
dovolenka Fréjus
dovolenka Gassin
dovolenka Cannes - Mandelieu

Vrátiť sa o úroveň vyššie na stránku -> dovolenka Francúzsko