Korzika / Francúzsko : Dovolenka vo Francúzsku | Francúzsko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Dovolenkujte na Francúzskej riviére - dovolenka Francúzsko 2019

imgimgimg

Korzika

Ostrov pirátov, francúzska sestra talianskej Sardínie s možno trochu drsnejšou prírodou, hornatým vnútrozemím s ihličnanmi a horskými riečkami, no príťažlivá najmä nádhernými pieskovými plážami, zákutiami aj vetrom a morom ošľahanými skalami na pobreží. Dovolenku spestríte tiež návštevou prístavu s množstvom typických paliem, dediniek s bohatou históriou či rodiska Napoleona Bonaparte.

Ubytovanie Korzika

Rezidenčný komplex ANGHIONE

Rezidenčný komplex ANGHIONE

Rezidenčný komplex Plein-air d´anghione sa nachádza cca 3km od dedinky Castellare di Casinca uprostred nádhernej prírodnej scenérie na severovýchodnom pobreží Korziky. Komplex je v parku s rozlohou 40 hektárov na okraji 9km dlhej pláže. Obchody asi 3km, Bastia asi 35km severne od komplexu.

Rezidencia MARE E MONTE

Rezidencia MARE E MONTE

Rezidencia Mare e Monte postavená na kopci, ktorý sa zvažuje k pláži sa nachádza pri stredisku Solenzara na východnom pobreží ostrova. Tvoria ju vilky zoskupené po 2-3 rozmiestnené uprostred vegetácie na svahu s výhľadmi na more.

Rezidencia LA PALMERAIE

Rezidencia LA PALMERAIE

Rezidencia La Palmeraie sa nachádza len 50m od centra Solenzara s obchodmi a prístavom.

Rezidencia LES VOILES BLANCHES

Rezidencia LES VOILES BLANCHES

Nová rezidencia Les Voiles Blanches sa nachádza v mestečku Solenzara s malým prístavom, na juhu ostrova Korzika na pobreží perál (Côte des Nacres). Porto Vecchio asi 40min na juh. Obchody pri rezidencii.

Rezidencia LES JARDINS DE LA MER

Rezidencia LES JARDINS DE LA MER

Nedávno postavená rezidencia Les Jardins de la Mer sa nachádza pri malom prímorskom mestečku Bravone na východnom pobreží ostrova Korzika asi 60km od Bastie a 80km od Porto Vecchio, 60km od Corte. Starobylé mestečko Aleria asi 14km. Supermarket, obchody a reštaurácie asi 5km.

Rezidencia SOGNU DI MARE

Rezidencia SOGNU DI MARE

Rezidencia Sognu di Mare sa nachádza na východnom pobreží Korziky medzi mestami Bastia (60km, letisko 45km) a Porto Vecchio (80km) v stredisku Bravone.
Bravone je malé prímorské mestečko s príjemnými zákutiami, supermarket, obchody a reštaurácie asi 5km od rezidencie. Počas leta (polovica júna až polovica septembra) malý supermarket asi 50m od rezidencie.

Rezidencia SAN MARTINU

Rezidencia SAN MARTINU

Rezidencia San Martinu sa nachádza asi 1km od centra Sainte Lucie na juhu Korziky. Pozostáva z 30 viliek.

Rezidencia STELLA DI L´ARIA

Rezidencia STELLA DI L´ARIA

Rezidencia Stella di l´Aria situovaná v príjemnom prostredí asi 5km od mestečka Tizzano s prístavom na juhozápadnom pobreží ostrova Korzika je malou osadou 27 apartmánov v 3-hektárovej záhrade uprostred viníc.

Rezidencia LES HAMEAUX DE CAPRA SCORSA

Rezidencia LES HAMEAUX DE CAPRA SCORSA

Rezort Les Hameaux de Capra Scorsa sa nachádza pri dedinke Belgodere (asi 15 min jazdy) v srdci regiónu Balagne ktorý je známy Tour Carre, jeho chateau, krásnou prírodou a plážami Korziky. Letisko a prístav Calvi asi 30km, Bastia asi 70km, prístav Ile Rousse asi 7km.

Rezidencia ACQUA LINDA

Rezidencia ACQUA LINDA

Rezidencia Acqua Linda sa nachádza v srdci malej osady známej ako Avillanella pri Poggio – Mezzana asi 40km od Bastie s jej starobylým prístavom, citadelou a opevnenými mestskými múrmi a 108km od Porto Vecchio.

Rezidencia CALA BIANCA

Rezidencia CALA BIANCA

Rezidencia Cala Bianca sa nachádza na severovýchode ostrova Korzika, asi 11 km južne od mesta Bastia v regióne Manara.

Hotel Club U LIBECCIU

Hotel Club U LIBECCIU

Hotel Club U Libecciu sa nachádza uprostred zelene v zálive Figari na juhozápadnom pobreží ostrova Korzika, asi 2km od mestečka Pianottoli Caldarello, známeho janovskými vežami. Bonifacio a letisko asi 15km.

Hotel LA ROYA ***

Hotel LA ROYA ***

Hotel La Roya sa nachádza v krásnom zálive na severe Korziky v blízkosti mestečka Saint Florent, jednom z najkrajších prístavov Stredomoria. Do centra prejdete pešo za cca 10 min. Letisko a prístav Bastia asi 30km, letisko Calvi 60km, centrum Bastie asi 25km.

Hotel PINETO ***

Hotel PINETO ***

Hotel Pineto Biguglia sa nachádza v lagúne Marana, 15 minút od letiska a obchodného prístavu Bastia. Má výbornú polohu v borovicovom lese bez hluku a znečistenia priamo pri pláži.

Hotel LE GOÉLAND ****

Hotel LE GOÉLAND ****

Hotel Le Goéland sa nachádza na pokojnom mieste v zálive Porto-Vecchio na juhu Korziky, má vlastný prístav 5minut chôdze od hotela.

Hotel SHEGARA ***

Hotel SHEGARA ***

Hotel Shegara sa nachádza na južnom pobreží Korziky na ceste vedúcej do prístavu (150m), desať minút chôdze od centra mesta Porto Vecchio. Veža San Benedetto a pláž Bonifacio 20 minút jazdy, letisko Figari 25km.

Hotel DON CESAR *****

Hotel DON CESAR *****

Hotel Don Cesar sa nachádza v okrajovej časti mesta Porto Vechio v borovicovom lese v blízkosti mora. Letisko Figari 23km, letisko Basti 130km, prístav Porto Vecchio 1km.

Hotel LIBERATA ****

Hotel LIBERATA ****

Hotel Liberata sa nachádza v centre mesta Ile Rousse, obklopený záhradou ponúka pokoj a súkromie. Letisko v Calvi 20minut, letisko Bastia 1 hod.

Hotel SANTA MARIA ****

Hotel SANTA MARIA ****

Hotel Santa Maria sa nachádza v malom letovisku Ile Rousse priamo na brehu mora naproti červené skaly ostrova Pietra, v mieste, kde sa nachádza maják. Podľa nej má Ile Rousse meno. Letisko Calvi je 20 minút jazdy autom.

Hotel CLUB MARINA VIVA ***

Hotel CLUB MARINA VIVA ***

Hotel Club Marina Viva Porticio sa nachádza v parku zalesnenom borovicami a eukalypty priamo pri mori v zálive Ajaccio, je obklopený rozsiahlou piesočnou plážou. V blízkosti obchody, bary a nočné kluby, Ajaccio 16km.

Hotel & Spa MARINCA *****

Hotel & Spa MARINCA *****

Hotel & Spa Marinca sa nachádza v jednej z najkrajších oblastí Korziky na kopci v blízkosti miestnej pláže v Olmeto a poskytuje výhľad na more a Propriano, ktoré je dostupné za 5 minút jazdy autom.
Letisko Ajaccio 60km, lodí 5km od prístavu Propriano, 60km od prístavu Ajaccio.

Hotel ALIVI ***

Hotel ALIVI ***

Hotel Alivi sa nachádza na nábreží v Bastia cca 800m od centra mesta. Poskytuje krásne výhľady na more a malé kamienkové pláže.

Hotel CORSICA *****

Hotel CORSICA *****

Hotel Corsica je vystavaný v kopcoch nad mestom Calvi a ponúka panoramatický výhľad na záliv. Obklopuje ho pokojná príroda, množstvo zelene a krištáľovo čisté more. Asi 2,5km od centra mesta.

Dovolenka Korzika

Ak ste si nevybrali z uvedenej ponuky dovolenkového ubytovania na ostrove Korzika, ale máte vlastnú predstavu ako má vaša dovolenka na Korzike vyzerať, zavolajte nám alebo napíšte mailom svoje požiadavky. Pripravíme pre vás ponuku dovolenka Korzika šitú na mieru, presne podľa vašich predstáv.

Francúzske územie v Stredozemnom mori ostrov Korzika  má svoju jedinečnú atmosféru, množstvo charakteristík je spoločných pre všetky tunajšie dovolenkové strediská, napríklad pláže, more, klíma, vegetácia a podobne, avšak každé má aj čosi zvláštne.

Do našej ponuky sme vyberali cenovo dostupnejšie ubytovacie zariadenia, však v prípade záujmu vieme zabezpečiť aj oveľa náročnejšie požiadavky na štandard dovolenky, keďže Korzika patrí všeobecne medzi honosnejšie dovolenkové destinácie. Korzika - dovolenka pri mori - osvedčené letoviská:

dovolenka Castellare di Casinca
dovolenka Solenzara
dovolenka Bravone
dovolenka Sainte Lucie de Porto Vecchio
dovolenka Tizzano
dovolenka Belgodere
dovolenka Poggio Mezzana
dovolenka Borgo
dovolenka Pianottoli Caldarello
dovolenka Saint Florent

Vrátiť sa o úroveň vyššie na stránku -> dovolenka Francúzsko