Horné Rakúsko / Rakúsko : Dovolenka v Rakúsku | Rakúsko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Rakúske Alpy v lete - nechajte hýčkať svoje telo i ducha - dovolenka v Rakúsku

imgimgimgimgimgimgimg

Horné Rakúsko

Na dovolenke v Hornom Rakúsku si môžete zvoliť pokoj v ústraní, relax a oddych, kúpanie, wellness, alebo aktivitu, prechádzky, túry, poznávanie aj adrenalín. Krajina od Českého lesa na severe cez mesto Linz s riekou Dunaj ďalej do národného parku Kalkalpen a ďalej cez Hinterstoder až na ľadovec Dachstein na juhu, ponúka množstvo tvarov, výšok a možností dovolenkovania. 

Ubytovanie Horné Rakúsko

Hotel Gasthof WOLFGANGSTUBEN

Hotel Gasthof WOLFGANGSTUBEN

Malý, útulný gasthof s priateľskou atmosférou sa nachádza v centre, len 150 m od najbližšieho obchodu s potravinami, lanovka je vzdialená 350 m.

Hotel IM WEISSEN RÖSSL ****+

Hotel IM WEISSEN RÖSSL ****+

Legendárny 4* Superior Romantik Hotel Im Weissen Rössl má jedinečnú polohu priamo pri brehu jazera Wolfgangsee v mestečku St. Wolfgang. Mestečko s panorámou hôr a jazera sa pýši nádhernými výhľadmi. Hotel má už vyše 500-ročnú tradíciu a dnes patrí aj do siete hotelov Small Luxury Hotels. Železničná stanica Bad Ischl 20km, diaľnica Mondsee 50km.

Hotel BRUDERHOFER ***

Hotel BRUDERHOFER ***

Hotel Bruderhofer sa nachádza v blízkosti Gmundnerberg, asi 10 min. chôdzou od centra Altmunster a jazera Traunsee v nadmorskej výške 465mnm. Nákupné možnosti 400m, 500m od železničnej stanice, od letiska Linz asi 50km.

Dovolenka Horné Rakúsko

Významná európska rieka Dunaj pramení v susednom Nemecku a preteká cez Horné Rakúsko smerujúc do Viedne, Bratislavy a ďalej do Čierneho mora. Jej horný tok udáva rezký rytmus celej krajine. Dovolenka v Hornom Rakúsku ponúka celoročné možnosti kúpeľné a wellness pobyty, exkurzie za kulinárskymi špecialitami a poznávanie kultúry, histórie, alebo architektúry. Zima sa nesie v znamení lyžovania podobne ako je tomu v celom Rakúsku. Leto prináša možnosti turistiky, cyklistiky, kúpania a vodných športov, ale aj ďalších letných aktivít v prírode a na horách.

Turistika, rodinné výlety. Ako presvedčiť dnešnú mládež a deti k pohybu po vlastných nohách, keď už chodiť takmer zabudli ? Stačí ponúknuť dobrodružstvo či zábavu, vymyslieť hru (napr. geocaching), vziať ďalekohľad a stopovať divú zver, či zdolávať rôzne prekážky, a získavať body za lúštenie záhad prírody priamo na takých miestach. Zrazu deti prekvapia samotných rodičov, že dokážu prejsť niekoľko kilometrov či chodiť takmer celý deň. Po túre si všetci spoločne zaslúžia bazén, alebo saunu, krátky oddych, dobrú večeru a kvalitný spánok pred ďalším dňom a novým dobrodružstvom.

Rekreačná cyklistika v Hornom Rakúsku patrí k vyhľadávaným aktivitám aj miestnych obyvateľov. Cyklotrasa popri Dunaji patrí do celoeurópskej siete Eurovelo, po ktorej je v letných mesiacoch pomerne hustá premávka. Niektorí priaznivci tohto životného štýlu majú na svojich bicykloch množstvo batožiny, aby zdolali viactýždňové putovanie po vyhradených cestičkách malebnou krajinou. Koho baví terén a lesné cesty, má množstvo príležitostí preverť schopnosti svoje a svojho horského bicyka na stovkách horských trás.

Zimná dovolenka Lyžovanie v Hornom Rakúsku nepatrí medzi svetové hity, ale každá iná krajina by týchto niekoľko menších lyžiarskych stredísk považovala za zimné klenoty. Najznámejšie oblasti pre lyžovanie v Hornom Rakúsku sú mestečká Hinterstoder a Gossau zo známeho rodinného lyžiarskeho strediska Dachstein West. Niekoľko stoviek kilometrov stredne náročných a ľahkých zjazdoviek v Hornom Rakúsku je na rakúske pomery zanedbateľné množstvo.

Do letnej ponuky | Dovolenka Horné Rakúsko | sme vybrali cenovo dostupnejšie ubytovacie zariadenia, ponúkajúce maximum služieb za priaznivé ceny. Ak máte inú predstavu o svojej dovolenke v Rakúsku a nenašli ste čo hľadáte, zavolajte nám alebo napíšte mail. Podľa vašich požiadaviek pripravíme pre vás špeciálnu ponuku šitú na mieru.
Horné Rakúsko dovolenka na horách - obľúbené letné destinácie:

dovolenka St. Wolfgang im Salzkammergut


Letná dovolenka Rakúsko

Ak máme stručne charakterizovať dovolenku v Rakúsku, môžme použiť slová: wellness, šport a príroda. Aktívny prístup k tráveniu voľného času počas letných prázdnin preferuje čoraz väčší počet dovolenkárov. Prechádzky v alpskej prírode, ľahšia i náročnejšia turistika, alebo horská cyklistika najlepšie posilnia vaše zdravie a zregenerujú organizmus. Po aktívne prežitom dni dobre padne masáž, sauna, wellnes. Na osvieženie tela i ducha rakúske Alpy v lete.
Viac na -> dovolenka Rakúsko