Korutánsko / Rakúsko : Dovolenka v Rakúsku | Rakúsko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Rakúske Alpy v lete - nechajte hýčkať svoje telo i ducha - dovolenka v Rakúsku

imgimgimgimgimgimgimgimg

Korutánsko

Korutánsko ponúka veľa možností ako stráviť aktívnu letnú dovolenku. Prírodné scenérie údolí, jazier i trojtisícových štítov ponúkajú zážitky priaznivcom  turistiky, horolezectva, horskej cyklistiky aj raftingu. Uprostred horskej prírody je viac než 200 jazier, nájdete tu známe kúpeľné strediská, golfové ihriská, tenis, ale najmä množstvo hotelov a služieb zameraných na rodiny s deťmi.

Ubytovanie Korutánsko

Sporthotel KOSTMANN ****

Sporthotel KOSTMANN ****

Sporthotel Kostmann sa nachádza na kopci s výhľadom na kúpeľné mesto Bad Kleinkirchheim, v pokojnej časti v nadmorskej výške 1.100m len niekoľko málo minút chôdze od centra.

Thermenwelt Hotel PULVERER *****

Thermenwelt Hotel PULVERER *****

Tradičný rodinný hotel PULVERER sa nachádza na pokojnom centrálnom mieste v známom termálnom a lyžiarskom stredisku Bad Kleinkirchheim. Železničná stanica Spittal 35km.

 Apartmány THERMENBLICK

Apartmány THERMENBLICK

Apartmány Thermenblick majú centrálnu a zároveň pokojnú polohu v stredisku Bad Kleinkirchheim v časti Bach, neďaleko termálnych zariadení Römerbad. V okolí sú nákupné možnosti a reštaurácie. Železničná stanica Spittal asi 35km, nadmorská výška strediska 1.100m.

 FERIENDORF KIRCHLEITN DORF KLEINWILD kinderhotel

FERIENDORF KIRCHLEITN DORF KLEINWILD kinderhotel

Hotel FERIENDORF KIRCHLEITN DORF sa nachádza v prekrásnom horskom prostredí ,v strede národného parku Nockberge. 300m od dediny Grosswild, termálne bazény Römerbad a St. Kathrien sú vzdialené len 5min. jazdy autom.

 Hotel KIRCHHEIMERHOF ****

Hotel KIRCHHEIMERHOF ****

Hotel KIRCHHEIMERHOF sa vyznačuje výhľadom na celú dedinu Bad Kleinkirchheimu, ktorej centrum je vzdialené asi len 500m od hotela. Neďaleko sú Termálne kúpele St. Kathrein a 20km vzdialené Milstättersee. Stanica Spittal 30km.

 Feriendorf KIRCHLEITN DORF GROSSWILD ***

Feriendorf KIRCHLEITN DORF GROSSWILD ***

Rezort Kirchleitn Dorf Grosswild pozostávajúci z 25 domov postavených v tradičnom alpskom štýle sa nachádza s dedinke St. Oswald v stredisku Bad Kleinkirchheim. Železničná stanica Spittal alebo Villach 35km, letisko Klagenfurt 55km.

Familienhotel HINTEREGGER ****

Familienhotel HINTEREGGER ****

Familienhotel Hinteregger sa nachádza v tesnej blízkosti centra strediska Katchberg, v nadmorskej výške 1600 m. Obchod s potravinami je vzdialený 80 m, lanovky Katchberg 200 m, verejné kúpalisko Rennweg 7 km, golfové ihrisko v Lungau 6 km, stanica Spittal 30km a jazero Millstättersee 30 km.

Hotel KATSCHBERGHOF ****

Hotel KATSCHBERGHOF ****

Hotel sa nachádza priamo v turistickej oblasti v nadmorskej výške 1600m.
Hotel Katschberghof leží 50m od centra mesta Katschberg v blízkosti obchodov, železničná stanica Spittal 35km, letisko Klagenfurt alebo Salzburg 110km.

ALMRESORT KATSCHBERG ****

ALMRESORT KATSCHBERG ****

Almresort Katchberg sa skladá z hotelov Hinteregger a Lärchenhof, nachádza sa 50m od centra mesta Katschberg. Verejný krytý bazén Rennweg 8km, verejné kúpalisko jazero Millstätter 30km, golfové ihrisko 6km, lyžiarsky vlek Katschberk 1km, železničná stanica Spittal 35km, letisko Klagenfurt alebo Salzburg 110km. Nadmorská výška rezortu je 1140m.

Strandhotel MORAK ***

Strandhotel MORAK ***

Malý rodinný plážový hotel - Strandhotel Morak sa nachádza v priamo na pobreží jazera Wörthersee, len niekoľko málo minút chôdze od známeho zámku a centra strediska Velden. Z hotela sa ponúka pohľad na jazero a severné pobrežie jazera.

GASTEHAUS GLINZ

GASTEHAUS GLINZ

Gastehaus Glinz sa nachádza na okraje lesa, nedaľeho centra Veldenu. Asi 1,5km od jazera Wörthersee a Saisersee. Diaľnica je vzdialená asi 2km, letisko Klagenfurt asi 25km, Wieden asi 350km.

Seehotel EUROPA ****+

Seehotel EUROPA ****+

Superior Seehotel Europa sa nachádza v zelenej záhrade (30.000m2), pri pobrežií jazera Wörthersee. Centrum mesta Velden a Casino 200m.

Seehotel ASTORIA ****

Seehotel ASTORIA ****

Seehotel Astoria má centrálnu a predsa pokojnú polohu. Je obklopený záhradou a jazerom Wörthersee.

LAKE´S – MY LAKE hotel ****+

LAKE´S – MY LAKE hotel ****+

Hotel Lake´s bol otvorený v roku 2010 a nachádza sa priamo na prehu jazera Wörther, v blízkosti St Primus a kostola Feliciano.

Hotel PARK´S VELDEN

Hotel PARK´S VELDEN

Hotel Park´s Velden sa nachádza v priamo na pobreží jazera Wörthersee, len niekoľko málo minút chôdze od známeho zámku a centra strediska Velden. Z hotela sa ponúka pohľad na jazero a severné pobrežie jazera. Okolie hotela tvorí veľký park s rozlohou 66.000m2.

 Seehotel DR.JILLY ****

Seehotel DR.JILLY ****

Seehotel DR.JILLY sa nachádza v prekrásnom zálive s výhľadom na jazero Wörthersee. Hotel od jazera delí 40m privátna pláž. Okolie hotela tvorí záhrada. Centrum Pörtschach je vzdialený asi 200m.

 Bungalovy KARIN

Bungalovy KARIN

Bungalovy Karin sa nachádzajú v dedine Unterburg am Klopeiner See. Nákupné možnosti 3km.

SONNENRESORT GERLITZEN ALPE

SONNENRESORT GERLITZEN ALPE

SONNENREZORT GERLITZEN ALPE sa nachádza v blízkosti jazera Ossiachersee asi 10km od Villach. Rezort ponúka panoramatický výhľad na jazero a hory. Stanica v Bodensdorfe je vzdialená asi 12km. Nadmorská výška rezortu je 1460 mnm.

Hotel BELLEVUE ****

Hotel BELLEVUE ****

Hotel BELLEVUE sa nachádza na tichom, slnečnom kopci, priamo pod horou Millstätter (2100mnm). Okolie tvorí jazero Millstättersee vzdialené 400m od hotela , 900m je vzdialené centrum Seebodenu, 6km stanica Spittal / Miltstättersee, 150m autobusová zastávka.

Hotel AMERIKA ****

Hotel AMERIKA ****

Hotel AMERIKA sa nachádza na slnečnom juhu Korutánska, priamo pri nádhernom jazere Klopein, jednom z najteplejších jazier v Európe. Promenáda delí hotel od privátnej pláže. Pár minút od hotela je golfový kurt.

SEEPARK Hotel ****

SEEPARK Hotel ****

Lindner Seeparkhotel sa nachádza neďaleko lagúny na brehu obľúbeného jazera Wörthersee, pešia vzdialenosť 5 minút. V blízkosti je tiež klagenfurtská univerzita a hrad Loretto. Centrum mesta Klagenfurt je v pohodlnom dosahu miestnou dopravou. Od mája do septembra spája hotelové kotvisko s centrom mesta verejný motorový čln, tzv. „Lendwurm“.

Dovolenka Korutánsko

Prírodným bohatstvom Korutánska sú jazerá, ktorých napočítate takmer 1300 od malých horských plies po veľké prírodné jazerá a priehrady. Ich prínosom pre cestovný ruch je plachtenie, windsurfing a kúpanie. Aj tento druh dovolenkovania sa v Rakúsku teší veľkej obľube. Vybrali sme z nich najznámejšie jazero Wörthersee a pri ňom dve najnavštevovanejšie letoviská Velden a Pörtschach.

Ďalším prírodným bohatstvom Korutánska je tiež voda, ale vo forme zdraviu prospešnej ako liečivé pramene. Na ich zdroji vyrástli napríklad svetoznáme kúpele Bad Kleinkirchheim, ktoré tiež zaraďujeme medzi najlepšie dovolenkové destinácie spolkovej krajiny Korutánsko. Bad Kleinkirchheim patrí k špičke nielen v lete, ale vďaka rovnomennému lyžiarskemu stredisku ponúka aj v zime perfektné lyžovanie.

Hory sú výborným miestom aktívnej dovolenky, v Rakúsku nájdete stovky kvalitných horských stredísk, ktoré v lete poskytujú turistiku a s ňou spojené pridružené aktivity a v zime disponujú vynikajúcimi terénmi na lyžovačku. Za všetky sme z korutánskej ponuky vybrali Katschberg, ktorý svojim zameraním na rodiny poskytuje v zime perfektnú rodinnú lyžovačku aj letnú rodinnú dovolenku na turistických chodníkoch.

Do letnej ponuky | Dovolenka Korutánsko | sme vybrali cenovo dostupnejšie ubytovacie zariadenia, ktoré ponúkajú maximum služieb za priaznivé ceny. Ak máte inú predstavu o svojej dovolenke v Rakúsku a nenašli ste čo hľadáte, zavolajte nám alebo napíšte mailom. Podľa vašich požiadaviek pripravíme pre vás špeciálnu ponuku - šitú na mieru. Korutánsko dovolenka na horách - obľúbené letné destinácie:

dovolenka Bad Kleinkirchheim
dovolenka Katschberg
dovolenka Velden am Wörthersee
dovolenka Pörtschach - Wörthersee


Letná dovolenka Rakúsko

Ak máme stručne charakterizovať dovolenku v Rakúsku, môžme použiť slová: wellness, šport a príroda. Aktívny prístup k tráveniu voľného času počas letných prázdnin preferuje čoraz väčší počet dovolenkárov. Prechádzky v Alpskej prírode, ľahšia i náročnejšia turistika, alebo horská cyklistika najlepšie posilnia vaše zdravie a zregenerujú organizmus. Po aktívne prežitom dni dobre padne masáž, sauna, wellnes na osvieženie tela i ducha.
Viac na -> dovolenka Rakúsko