Bad Kleinkirchheim / Korutánsko / Rakúsko : Dovolenka v Rakúsku | Rakúsko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Rakúske Alpy v lete - nechajte hýčkať svoje telo i ducha - dovolenka v Rakúsku

Korutánsko > Bad Kleinkirchheim

Moderné, pokojné a tradičné kúpeľné mesto Bad Kleinkirchheim zahniezdené v malebných horách ako prvé získalo titul "Alpine Wellness Village". Bohaté možnosti výletov po okolí, oáza relaxu dvoch termálnych kúpeľov, ľahké aj náročnejšie aktivity pre voľný čas, skutočný raj pre cyklistov a cyklistických nadšencov.

Sporthotel KOSTMANN ****

Sporthotel KOSTMANN ****

Sporthotel Kostmann sa nachádza na kopci s výhľadom na kúpeľné mesto Bad Kleinkirchheim, v pokojnej časti v nadmorskej výške 1.100m len niekoľko málo minút chôdze od centra.

Thermenwelt Hotel PULVERER *****

Thermenwelt Hotel PULVERER *****

Tradičný rodinný hotel PULVERER sa nachádza na pokojnom centrálnom mieste v známom termálnom a lyžiarskom stredisku Bad Kleinkirchheim. Železničná stanica Spittal 35km.

 Apartmány THERMENBLICK

Apartmány THERMENBLICK

Apartmány Thermenblick majú centrálnu a zároveň pokojnú polohu v stredisku Bad Kleinkirchheim v časti Bach, neďaleko termálnych zariadení Römerbad. V okolí sú nákupné možnosti a reštaurácie. Železničná stanica Spittal asi 35km, nadmorská výška strediska 1.100m.

 FERIENDORF KIRCHLEITN DORF KLEINWILD kinderhotel

FERIENDORF KIRCHLEITN DORF KLEINWILD kinderhotel

Hotel FERIENDORF KIRCHLEITN DORF sa nachádza v prekrásnom horskom prostredí ,v strede národného parku Nockberge. 300m od dediny Grosswild, termálne bazény Römerbad a St. Kathrien sú vzdialené len 5min. jazdy autom.

 Hotel KIRCHHEIMERHOF ****

Hotel KIRCHHEIMERHOF ****

Hotel KIRCHHEIMERHOF sa vyznačuje výhľadom na celú dedinu Bad Kleinkirchheimu, ktorej centrum je vzdialené asi len 500m od hotela. Neďaleko sú Termálne kúpele St. Kathrein a 20km vzdialené Milstättersee. Stanica Spittal 30km.

 Feriendorf KIRCHLEITN DORF GROSSWILD ***

Feriendorf KIRCHLEITN DORF GROSSWILD ***

Rezort Kirchleitn Dorf Grosswild pozostávajúci z 25 domov postavených v tradičnom alpskom štýle sa nachádza s dedinke St. Oswald v stredisku Bad Kleinkirchheim. Železničná stanica Spittal alebo Villach 35km, letisko Klagenfurt 55km.

Dovolenka Bad Kleinkirchheim

Rakúsko / Korutánsko / Bad Kleinkirchheim / Letná dovolenka
Nadmorská výška: 1.100 m
GPS: 46.814041, 13.792884
mapa Bad Kleinkirchheim

Dovolenka Bad Kleinkirchheim to je wellness, šport a príroda na slnečnom mieste južného Rakúska. Turistické trasy v Bad Kleinkirchheime aj v prípade náročnejších majú zázračnú vlastnosť upokojujúcu a relaxačnú. Je to spôsobené najmä vďaka liečivej rastline valeriána lekárska, ktorá tu hojne rastie a má upokojujúce účinky.

Kúpele Bad Kleinkirchheim vďačia za svoj vznik a úspech liečivej rastline valeriáne lekárskej, ktorej korenistú vôňu v lete jasne cítiť na okolitých stráňach. Olej tejto rastliny sa používa pri masážach a má priaznivý účinok pri stimulácii, ukľudnení a harmonizácii, pomáha pri nespavosti a proti depresiám. Valeriána bola dôležitým prvkom už pri zakladaní kúpeľov, druhým boli liečivé termálne pramene.

Lyžovanie Bad Kleinkirchheim stredisko patrí v zimnom období k rovnakým šlágrom ako v lete. Len návštevníci vymenia horské bicykle a trekovú obuv za lyže a lyžiarky a môžu si užívať vyše 100 km kvalitných zjazdoviek. Možno na svahoch zazriete vkusne lyžujúceho domáceho veterána, ktorým je svetová legenda zjazdár Franz Klammer.
Viac na -> lyžovanie Bad Kleinkirchheim

Naše doporučenie: dovolenka Bad Kleinkirchheim to je wellness, zdravie a relax, ale aj aktivita, šport a príroda. Vhodné pre každého.


Letná dovolenka Korutánsko

Ak navštívite počas letnej dovolenky Korutánsko, môžete si užívať jedinečné scenérie údolí, jazier i trojtisícových štítov ponúkajú zážitky priaznivcom turistiky, horolezectva, horskej cyklistiky aj raftingu. Uprostred horskej prírody nájdete viac než 200 jazier, atraktívne kúpele.
Viac na -> dovolenka Korutánsko


Letná dovolenka Rakúsko

Ak chceme stručne charakterizovať dovolenku v Rakúsku, môžme povedať slová: wellness, šport a príroda. Aktívny prístup k tráveniu voľného času počas letných prázdnin preferuje čoraz väčší počet dovolenkárov. Prechádzky v Alpskej prírode, ľahšia i náročnejšia turistika, alebo horská cyklistika najlepšie posilnia vaše zdravie a zregenerujú organizmus. Po aktívne prežitom dni dobre padne masáž, sauna, wellnes na osvieženie ducha.

Ak ste doposiaľ nenašli vhodné riešenie svojej dovolenky v Rakúsku, napíšte nám alebo zavolajte svoje požiadavky. Zakomponujeme ich do individuálnej ponuky, ktorú pre vás vytvoríme na mieru, aby sme naplnili vašu predstavu ideálnej dovolenky Vrátiť sa o úroveň vyššie na stránku.
Viac na -> dovolenka Rakúsko