Salzburgsko / Rakúsko : Dovolenka v Rakúsku | Rakúsko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Rakúske Alpy v lete - nechajte hýčkať svoje telo i ducha - dovolenka v Rakúsku

imgimgimgimgimgimgimg

Salzburgsko

Dovolenka Salzburgsko ponúka veľa možností nielen v zime, ale i v lete. Zvlnená pahorkatina v okolí jazier prechádza cez trávnaté vrchy až do skalnatých štítov. Milujete históriu, navštívte a poznávajte hrady. Radi chodíte, podnikajte prechádzky po pastvinách či náročné horské túry. Krútenie pedálmi, príďte do krajiny cyklistov a mountainbikerov v stredisku Zell am See.

Ubytovanie Salzburgsko

Hotel MOUNTAINCLUB RONACH ****

Hotel MOUNTAINCLUB RONACH ****

Hotel Mountain Club Ronach s typickou salzburskou atmosférou sa nachádza na pokojnom mieste uprostred prírody medzi dedinkami Wald im Pinzgau a Königsleiten (patria do nielen lyžiarskeho strediska Zillertal Arena). Centrum Königsleiten s nákupnými možnosťami asi 3,5km. Nadmorská výška strediska 1.550m.

Hotel LIMBERGHOF

Hotel LIMBERGHOF

Rodinne vedený hotel gasthof Limberghof je typický vidiecky hostinec s viac ako 500 ročnou tradíciou. Nachádza sa na idylickom pokojnom mieste s prekrásnym výhľadom na okolitú krajinu a hory. Od centra Zell am See je vzdialený asi 3 km, jazero je vzdialené cca 3,5 km, lanovka Areithbahn 1 km, ľadovec Kitzsteinhorn cca 10 km. Najbližší obchod s potravinami 1,5 km.

GRAND Hotel ****

GRAND Hotel ****

GRAND hotel sa nachádza na nezabudnuteľnom mieste polostrova, priamo pri jazere Zeller. Hotel sa skladá z 2 budou. Historická pešia zóna začína pred hotelom. Vedľajšia budova hotela je asi 15m od hlavnej budovy, nákupné možnosti 25m, železničná stanica Zell am See 20m, letisko Salzburg 80km, ľadovec Kaprun 12km, jazero50m, lanovka 300m. Nadmorská výška hotela je 757mnm.

Berghotel JAGA ALM ***

Berghotel JAGA ALM ***

Rodinne vedený horský hotel Berghotel Jaga Alm výborný na aktívnu letnú dovolenku s rodinou ale aj romantický pobyt v horách má skvelú polohu na slnečnej strane hory Schmittenhöhe nad populárnym mestečkom Zell am See. Na jazero je od hotela krásny výhľad. Hotel je v nadmorskej výške 1.200m a má postavenú vlastnú prístupovú cestu do centra Zell am See, kam je to asi 3km, z toho nová horská cesta 1km.

Hotel ADLER RESORT KAPRUN

Hotel ADLER RESORT KAPRUN

Nový malý aparthotel Adler Resort Kaprun so zariadením vysokej kategórie a priateľskou atmosférou sa nachádza v nadmorskej výške 800 m.Má vynikajúcu polohu v tesnej blízkosti centra Kaprun. Najbližší obchod s potravinami sa nachádza asi 300 m od hotela. Zell am See je vzdialené 7 km, ľadovec Kitzsteinhorn 7 km.

Penzión STADLMÜHLE

Penzión STADLMÜHLE

Penzión Stadlmühle sa nachádza na pokojnom a slnečnom mieste (758m.n.m) cca 3,5km od centra mestečka Bruck. Zell am See 10km, Salzburg 90km. Lanovka (Schmittenhöhe) 6km.

Hotel LUKASMAYR ***

Hotel LUKASMAYR ***

Rodinne vedený hotel LUKASMAYR sa nachádza v centre mesta Bruck, skladá sa z hlavnej a vedľajšej budovy vzdialenej asi 100m. Nákupné možnosti 500m, železničná stanica 500m, letisko Salzburg 95km. Nadmorská výška hotela je 758m.

Hotel ALPINE PALACE NEW BALANCE LUXUS RESORT *****

Hotel ALPINE PALACE NEW BALANCE LUXUS RESORT *****

Luxusný Alpine Palace New Balance Luxus Resort mý vynikajúcu polohu, priamo v centre strediska Hinterglemm a v tesnej blízkosti lanovky Reiterkogel. Zell am See je vzdialené 18 km, ľadovec Kitzsteinhorn 35 km.

Hotel MONDI HOLIDAY BELLEVUE ****

Hotel MONDI HOLIDAY BELLEVUE ****

Hotel Mondi Holiday Bellevue je komfortný 4* hotel a nachádza sa v centre kúpeľného mesta Bad Gastein. Najbližšie nákupné možnosti sú vzdialené 200 m.

KUR & SPORT hotel PALACE ****

KUR & SPORT hotel PALACE ****

Komfortný hotel KUR &SPORT hotel PALACE sa nachádza v centre Hofgaseinu, v okolí hotela je rozsiahly park s terasou na prechádzky. Nákupné možnosti 500m. Nadmorská výška hotela je 850m.

Apartmány ALPENDORF

Apartmány ALPENDORF

Prázdninový komplex „Alpendorf Dachstein West“ pozostáva z chát a bungalovov a nachádza sa cca 4km od centra Annabergu (1.000m.n.m). Lanovka Riedlkarrbahn 1km. Železničná stanica Golling – Abtenau 29km, letisko Salzburg 75km.

Dovolenka Salzburgsko

Spolková krajina Salzburgsko (slovensky Soľnohradsko) sa opticky nachádza v strede Rakúska. Hlavným mestom je Salzburg, rodisko hudobného velikána W. A. Mozarta. Všadeprítomné Alpy sa tu vypínajú vysoko nad tritisíc metrov, najvyšší vrch Großvenediger meria 3.674 m, jeho hlavný hrebeň tvorí hranicu s Tirolskom. Rakúsko hojne navštevujú turisti, ktorí milujú pohyb, šport a uprednostňujú aktívnu dovolenku, pred lehátkom na pláži. Bohaté možnosti dovolenkovania ponúka Salzburgsko tak pre letnú turistiku, ako aj pre zimné lyžovanie.

Farmárske leto v Alpách. Letné slnko zalieva skalnaté alpské štíty a prospieva nižšie položenej zeleni, ktorá vám pripadá, že sa nachádzate permanentne v prírodnej záhrade či parku. Miestnou špecialitou je pobyt v niektorej zo stoviek pôvodných horských chát, ktoré sú protikladom našich pretechnizovaných domovov. Sú autentické a nachádzajú sa priamo v prostredí fariem, kde sa na okolitých pasienkoch pasie dobytok. Bližšie informácie získate v našej kancelárii. Vhodné tiež pre horských pútnikov a mountain bikerov na prenocovanie. K jedlu dostanete miestne farmárske produkty.

Wellness a zdravie na horách. Rakúsky hotelový štandard patrí k najvyšším v Európe, v exkluzívnom prostredí alpskej prírody nájdete exclusívne wellness a kúpeľné služby v špecializovaných hoteloch, ktoré robia z dovolenky vrcholný zážitok zdravia a oddychu. Pohyb na čerstvom vzduchu, úchvatné panorámy a pastva pre oči, zdravá a chutná strava, duševná harmónia, relaxácia, liečivé bylinky spojené s masážou a kúpeľom zabezpečí komplexný kúpeľný zážitok najvyššej kvality.

Kultúra a kulinárske poznávanie. Mozartov kraj je bohatý na kultúrne podujatia, divadlá, múzeá, kultúrne podujatia a festivaly sa konajú počas celého roka v hlavnom meste Salzburg. Okrem špičkových kultúrnych akcií v štýlovom prostredí môžete poznávať historické pamiatky, k najzaujímavejším patria Palác Mirabell, dominantná pevnosť Hohensalzburg na brale nad mestom, Festivalový dom a veľa ďalších. V oblasti kulinárskeho umenia môžete absolvovať niekoľko ciest po stopách tradičných hostincov a výrobcov miestnych špecialít (ryby, sladkosti, pivo, pálenka, syry, mäsové výrobky.

Cyklistika a E-bike. Nový spôsob dopravy na elektrobicykloch je zážitkom pre zdatných aj začiatočníkov. Ak si myslíte že sa jedná o moped, tak sa mýlite, E-bike zapína motor vtedy keď pracujú v pedáloch vaše svaly, inak je vypnutý. Tak pomáha pri prekonávaní namáhavejších úsekov a poskytuje vyšší komfort a zážitok z krajiny pre menej zdatných cyklistov. Stanice na dobíjanie a výmenu batérií sú plynule rozmiestnené po celom regióne. Viac než 4000 km cyklo-chodníkov v horách a ešte vyšší počet cyklistických trás v údoliach robí zo Salzburgska jednu z najlepších cyklo oblastí v Európe.

Zimná dovolenka, lyžovanie. Salzburgsko patrí v kvalite i kvantite lyžiarskej ponuky na druhé miesto hneď po Tirolsku. Za všetky lyžiarske strediská treba spomenúť aspoň tie najznámejšie Kitzsteinhorn, Kaprun-Zell am See, Saalbach Hinterglemm, Flachau Wagrein, Bad Gastein.

Do letnej ponuky | Dovolenka Salzburgsko | sme vybrali cenovo dostupnejšie ubytovacie zariadenia, ktoré ponúkajú maximum služieb za priaznivé ceny. Ak máte inú predstavu o svojej dovolenke v Rakúsku a nenašli ste čo hľadáte, zavolajte nám alebo napíšte mail. Podľa vašich požiadaviek pripravíme pre vás špeciálnu ponuku šitú vám na mieru.
Salzburgsko dovolenka na horách - obľúbené letné destinácie:

dovolenka Zell am See
dovolenka Kaprun
dovolenka Bruck a.d. Grossglocknerstr.
dovolenka Bad Gastein
dovolenka Hinterglemm


Letná dovolenka Rakúsko

Ak máme stručne charakterizovať dovolenku v Rakúsku, môžme použiť slová: wellness, šport a príroda. Aktívny prístup k tráveniu voľného času počas letných prázdnin preferuje čoraz väčší počet dovolenkárov. Prechádzky v alpskej prírode, ľahšia i náročnejšia turistika, alebo horská cyklistika najlepšie posilnia vaše zdravie a zregenerujú organizmus. Po aktívne prežitom dni dobre padne masáž, sauna, wellnes. Alpy v lete na osvieženie tela i ducha.
Viac na -> dovolenka Rakúsko