Štajersko / Rakúsko : Dovolenka v Rakúsku | Rakúsko 2017
SlovenskyEnglishČesky

Rakúske Alpy v lete - nechajte hýčkať svoje telo i ducha - dovolenka v Rakúsku

imgimgimgimgimgimgimg

Štajersko

Letné mesiace prinášajú možnosti dovolenkovania v lone nádhernej alpskej prírody obsypanej kultúrnymi klenotami. Po stopách minulosti sa môžete vydať na štajerskú vodnú cestu alebo štajerskú železnú cestu, či cestou pútnikov a procesií, údolie rieky Mur pre športovo založených jedincov, Dachstein Tauern osvedčené stredisko turistiky pre celé rodiny. Leibnitz pre znalcov vína.

Ubytovanie Štajersko

Hotel POST

Hotel POST

Tradičný hotel s rodinnou atmosférou sa nachádza na slnečnej planine, v tesnej blízkosti turistickej informačnej kancelárie. Lanovka na ľadovec Dachstein je vzdialená asi 10 km, Schladming je 7 km, najbližší obchod – supermarket asi 50 m.

Berghotel DACHSTEIN

Berghotel DACHSTEIN

Jednoduchý horský hotel Berghotel Dachstein pozostáva z 2 budov, ktoré sa nachádzajú jedna vedľa druhej, v nadmorskej výške 1.800 m, na úpätí Dachsteinu. Hotel je ideálnym východiskovým bodom na hiking túry. Centrum Ramsau je vzdialené 9 km, lanovka na ľadovec je vzdialená cca 200 m.

Hotel ALMFRIEDEN ****

Hotel ALMFRIEDEN ****

Rodinne vedený hotel Almfrieden sa nachádza na pokojnom idylickom mieste asi 1,5km od centra Ramsau am Dachstein. Železničná stanica Schladming asi 7km, nadmorská výška strediska 1.150m.

Feriendorf HOHENTAUERN

Feriendorf HOHENTAUERN

Prázdninové stredisko Feriendorf Hohentauern pozostáva z celkom 65 –tich organicky vybudovaných, drevených domov. Nachádza sa asi 2 km od centra Hohentauernu a najbližších nákupných možností v nadmorskej výške 1.274 m.

Gästehaus HUBERHOF ***

Gästehaus HUBERHOF ***

Hosťovský dom HUBERHOF je farma s útulnými apartmánmi nachádza sa v srdci "Dachstein-Tauern" regiónu. Farma sa nachádza na pokojnom mieste na okraji lesa a ponúka nádherný, panoramatický výhľad. Centrum je vzdialené 4km, nákupné možnosti 1.5 až 4 km, železničná stanica Schladming 4km, letisko Salzburg 100km, lanovka 4km. Ubytovanie sa nachádza v nadmorskej výške je 750 – 2.863m.

Hotel ALMWELT AUSTRIA ****

Hotel ALMWELT AUSTRIA ****

Komplex Almwelt Austria pozostáva z moderných chát v tradičnom štýle s množstvom dreva postavených na svahoch oblasti Schladming v časti Pichl. Centrálna budova hotela Jagdhaus je pohodlne prepojená s chatou s wellnessom a chatou s reštauráciou podzemnou chodbou. Celkom 13 samostatných chát pre 2 až 12 osôb.

Hotel FERIENALM ****

Hotel FERIENALM ****

Komplex FERIENALM pozostáva z apartmánových domov a hlavnej hotelovej budovy s recepciou a reštauráciou na slnečnej strane Schladming-u asi 800m od centra. Potraviny 500m, železničná stanica 1km, letisko Salzburg 90km.

Apartmány FERIENALM ****

Apartmány FERIENALM ****

Komplex FERIENALM pozostáva z apartmánových domov a hlavnej hotelovej budovy s recepciou a reštauráciou na slnečnej strane Schladming-u asi 800m od centra. Potraviny 500m, železničná stanica 1km, letisko Salzburg 90km.

Falkensteiner Hotel & ASIA SPA LEOBEN ****

Falkensteiner Hotel & ASIA SPA LEOBEN ****

Falkensteiner Hotel & Asia Spa je hotel postavený v modernom architektonickom štýle, priamo prepojený s wellness svetom na 28.000m2. Nachádza sa v mestečku Leoben na rieke Mur v srdci rakúskeho regiónu Štajersko. Hotel leží neďaleko centra, uprostred parku vedľa rieky.

Dovolenka Štajersko

Zelené srdce Rakúska je známe pomenovanie spolkovej krajiny Štajersko, ktorá má tento symbol aj vo svojom znaku. Približne 60% tohto územia pokrývajú lesy, sady, vinice, preto je považované za najzelenší kraj. Štajersko sa nachádza na juho-východe krajiny, je vklínené medzi Korutánsko na juhu a Horné i Dolné Rakúsko na severe. Hlavným mestom kraja je Graz, druhé najväčšie mesto Rakúska. Dovolenka Štajersko ponúka nasledovné možnosti:

Kúpele wellness, zdravie a krása pod týmto pojmom sa skrýva pätnásť kúpeľných miest s prameňmi, liečebnými a skrášľujúcimi procedúrami. Najlepším elixírom na mladosť a zdravie sú hory samotné. Dovolenka na horách má omladzujúce účinky, váha klesá, krvný tlak sa normalizuje, počet červených krviniek vďaka redšiemu vzduchu vo vysoko položených strediskách pribúda, pohybom na čerstvom vzduchu nadobúda organizmus novú energiu.

Aktívny pohyb, príroda a šport sú synonymá pre ľudí, ktorí nedokážu ležať na slnku niekoľko dní a leňošiť na jednom mieste. Radšej obujú trekovú obuv, alebo nasadnú na horský bicykel či pribalia do batoha pár karabín a lezecké laná a vydajú sa do krajiny. Pešo, na bicykli, v člne, alebo na šnúrach padáku prežívajú vzrušenie, krásu a adrenalín. Nezáleží na tom či ste rekreačný turista, alebo zdatný mountain biker, každému sa po návrate z jeho výletu dostane kvalitnej starostlivosti, pohostinnosti a odpočinku pred ďalším napínavým dňom.

Kulinárstvo, špeciality miestnej kuchyne. Štajersko je považované za rakúske "lahôdkárstvo". Miestne špeciality nielen výborne chutia, ale pochádzajú z najkvalitnejších surovín a sú zdraviu prospešné (samozrejme v správnych množstvách). Koho zaujíma výroba vína, môže sa vydať na vínnu cestu, alebo navštíviť liehovar, či niektorého z miestnych mäsiarskych majstrov a ochutnať jeho výrobky. Ak vám zachutia štajerské jablkové štrúdle, buchty, steak z almenlandského vola, tekvicová polievka, údený sivoň ... vedzte, že chutnejšie ťažko niekde dostanete.

Rodinná dovolenka v Štajersku poznajú recept na kvalitnú rodinnú dovolenku, poznajú potreby detí aj rodičov či starých rodičov a vedia pripraviť programy pre spoločné aj individuálne potreby členov rodiny tak, že sa rodinná dovolenka premení na skvelý zážitok. Špecializované zameranie na deti a rodiny ponúka dvadsaťdva hotelov v Štajersku a deväť výletných cieľov. Opatrovanie detí, animačné detské programy, detská strava, večerné akcie pre rodičov, spoločné výlety a zábava počas dňa.

Kultúra, pamiatky a história územie Štajerska leží na významných križovatkách rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje historické pamiatky a kultúrne dedičstvo. Milovníci poznávania môžu navštíviť početné hrady a zámky, medzi ktorými určite dominuje obrovský hrad na skalnom brale Riegersburg. Keď spoznáte históriu, možno dostanete chuť na budúcnosť, v takom prípade zamierte do Grazu a prezrite si dom umenia, ktorý sa angažuje najmä v oblasti moderného umenia a sídli v jedinečnej futuristickej budove.

Zima v Štajersku je lyžovanie. Napriek tomu, že Štajersko nepatrí k rakúskej špičke pokiaľ ide o množstvo lyžiarskych terénov, kilometrov zjazdoviek či počet lyžiarskych stredísk, nájdeme tu hneď niekoľko lyžiarskych naj. Pod najnižším ľadovcom Dachstein sa nachádza asi najlepšie rakúske lyžiarske stredisko Schladming. Trochu severnejšie na rozhraní Štajerska a Dolného Rakúska sa nachádza Slovákmi najnavštevovanejšie zahraničné lyžiarske stredisko Semmering, vzdialené z Bratislavy iba 150 km. Lyžovanie Schladming je medzi veľkou skupinou Rakúšanov považované za Nr.1, pre iných je to Kitzbühel. Tento názorový spor vedie k súťaženiu a zdravej rivalite oboch stredísk, čo je ku prospechu všetkých milovníkov lyžovania.

Do letnej ponuky |* Dovolenka Štajersko *| sme vybrali cenovo dostupnejšie ubytovacie zariadenia, ktoré ponúkajú maximum služieb za priaznivé ceny. Ak máte inú predstavu o svojej dovolenke v Rakúsku a nenašli ste to čo hľadáte, zavolajte nám alebo napíšte mail. Presne podľa vašich požiadaviek pripravíme pre vás špeciálnu ponuku šitú na mieru.
Štajersko dovolenka na horách - obľúbené letné destinácie:

dovolenka Ramsau am Dachstein
dovolenka Hohentauern


Letná dovolenka Rakúsko

Ak máme stručne charakterizovať dovolenku v Rakúsku, môžme použiť slová: wellness, šport a príroda. Aktívny prístup k tráveniu voľného času počas letných prázdnin preferuje čoraz väčší počet dovolenkárov. Prechádzky v alpskej prírode, ľahšia i náročnejšia turistika, alebo horská cyklistika najlepšie posilnia vaše zdravie a zregenerujú organizmus. Po aktívne prežitom dni dobre padne masáž, sauna, wellnes. Na osvieženie tela i ducha rakúske Alpy v lete.
Viac na -> dovolenka Rakúsko