Tirolsko / Rakúsko : Dovolenka v Rakúsku | Rakúsko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Rakúske Alpy v lete - nechajte hýčkať svoje telo i ducha - dovolenka v Rakúsku

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Tirolsko

Patrí k najnavštevovanejším oblastiam Európy počas zimných mesiacov, vďaka vynikajúcim lyžiarskym možnostiam. Neustále narastá záujem o túto destináciu aj v letných mesiacoch. Nádherná horská príroda v čistom alpskom vzduchu ponúka aktívny spôsob dovolenkovania, turistika, wellnes programy takmer v každom hoteli, možnosti golfu, jazdy na koni, cyklistiky.

Ubytovanie Tirolsko

Hotel SCHWARZBRUNN ****+

Hotel SCHWARZBRUNN ****+

Hotel SchwarzBrunn s útulnou rustikálnou atmosférou v elegantnom modernom prevedení sa nachádza na pokojnom mieste v centre mestečka Stans s nákupnými možnosťami a je výborným východzím bodom pre výlety do alpskej prírodnej rezervácie Karwendel. Nadmorská výška strediska 560m.

Hotel ASTORIA RELAX & SPA *****

Hotel ASTORIA RELAX & SPA *****

Rodinne vedený 5* wellness hotel Astoria sa nachádza na pokojnom slnečnom mieste v známom tirolskom stredisku Seefeld. Ponúka nielen wellness zónu na 2.000m2 ale aj výnimočnú kuchyňu ocenenú Gault Milau Haube.
Centrum Seefeld s nákupnými možnosťami 800m, lanovka Seefeld 600m, nadmorská výška strediska 1.200m.

Hotel WAIDRINGER HOF ****

Hotel WAIDRINGER HOF ****

Hotel Waidringer Hof – 1. Tiroler Glückshotel alebo prvý tirolský hotel šťastia je tradičný rodinne vedený hotel s dôrazom na maximálny komfort a pohodlný pobyt. Zabezpečí ho príjemná wellness zóna, starostlivý personál a množstvo aktivít v okolitej prírode.
Centrum menšej dedinky Waidring 100m, potraviny 1km, viac nákupných možností v St. Johann in Tirol 15km, zastávka miestneho autobusu 50m. Nadmorská výška mestečka 778m. Vleky Steinplatte Waidring 300m.

Hotel FERIENCLUB BELLEVUE ****

Hotel FERIENCLUB BELLEVUE ****

Prázdninový klub Hotel Ferienclub Bellevue v rustikálnom štýle má výbornú polohu hneď na brehu jazera a 200m od centra Walchsee v rakúskom Tirolsku. Pozostáva z viacerých prepojených budov. Nákupné možnosti aj priamo v komplexe.

Hotel AQUA DOME ****

Hotel AQUA DOME ****

Hotel AQUA DOME sa nachádza v tichej časti uprostred Ötztaler Álp asi 800m od centra mesta. K termálnym bazénom vedie podzemná vyhrievaná chodba. Nadmorská výška hotela je 1173m. Železničná stanica Ötztal 23km, letisko Innsbruck 72km.

Apartmány SCHEFFAUER HOF

Apartmány SCHEFFAUER HOF

Apartmány Scheffauer Hof sa nachádzajú v 2 budovách – Gasthof Scheffauerhof s prístavbou (vedľajšou budovou) a „nová budova“ – na ulici cestou z Scheffau do Söll. Obľúbené najmä vďaka blízkosti lanovky Brandstadl cca 200 m. Centrum Scheffau 2km, nadmorská výška 488m.

Hotel LIFTHOTEL ***

Hotel LIFTHOTEL ***

Rodinne vedený hotel Lifthotel v tirolskom štýle má pokojnú polou na južnej strane kopca a ponúka prekrásny výhľad na Wilder Kaiser. Od centra Kirchbergu je vzdialený asi 700m, Aquarena v Kitzbüheli je vzdialená asi 8 km. Najbližšia lanovka je 200m, zastávka autobusu je priamo pred hotelom.

Hotel KRONECK ****

Hotel KRONECK ****

Hotel KRONECK sa nachádza v tichom, horskom prostredí s výhľadom na Wilden Kaiser, len 700m od centra mesta. Hotel je svojou polohou výborným východiskovým miestom na turistiku alebo cyklovýlety.

Hotel WIESENHOF ***

Hotel WIESENHOF ***

Útulný, rodinné vedený hotel WIESENHOF sa nachádza v oblasti Mieders v blízkosti centra. Nákupné možnosti 500m, železničná stanica Innsbruck 15km. Nadmorská výška hotela je 950mnm.

Hotel Gasthof HOPPETER

Hotel Gasthof HOPPETER

Rodinne vedený hotel GASTHOF HOPPETER sa nachádza v oblasti Fügen mi Zillertal v blízkosti centra. Nákupné možnosti 50m, železničná stanica Jenbach 10km, letisko Innsbruck 57km. Hotel sa nachádza v nadmorskej výške 550mnm. Vhodná poloha na zimné aj letné dovolenky.

Hotel ST. GEORG ****

Hotel ST. GEORG ****

Hotel ST. GEORG sa nachádza len 900m od centra, v nadmorskej výške 630m. Jeho poloha ponúka nádherný výhľad na hory Zillertalu. Najbližšie nákupné možnosti a železničná stanica 900m. V blízkosti hotela sú jazdecké stajne.

Sporthotel TIROLERHOF ***

Sporthotel TIROLERHOF ***

Rodinný hotel SPORTHOTEL TIROLERHOF sa nachádza 3km od centra Hopfgarten v centre slnečnej náhornej plošiny v pokojnom prostredí vhodnom na rekreáciu s výhľadom na Wilder Kaiser. Hotel sa skladá z hlavnej a vedľajšej budovy, ktoré sú spojené poschodím. Prostredie je vhodné na turistiku a exkurzie po okolí. Nákupné možnosti 200m, železničná stanica 2km, lanovka 2km. Nadmorská výška hotela je 720mnm.

Hotel MADSEITERHOF

Hotel MADSEITERHOF

Rodinne vedený hotel MADSEITERHOF sa nachádza v srdci horského regiónu Zillertaler/Tuxer Alpy. Centrum Lanersbachu je vzdialený 3km. Nákupné možnosti 1km, železničná stanica Mayrhofen 17km, letisko Innsbruck 70km. Nadmorská výška hotela je 1400mnm. Ľadovec Hintertuxer Glacier je vzdialený 1km od hotela.

Penzión TANNERHOF  ***

Penzión TANNERHOF ***

Rodinný penzión TANNERHOF sa nachádza v srdci údolia Zillertal, v blízkosti centra Zell am Ziller. Nákupné možnosti 500m, železničná stanica 500m, lanovka 2km. Nadmorská výška penziónu je 575mnm.

Hotel MARIA THERESIA ***

Hotel MARIA THERESIA ***

Rodinné vedený hotel MARIA THERESIA sa nachádza v slnečnej časti Gerlosu v blízkosti centra. Nákupné možnosti 200m, železničná stanica Jenbach 45km, letisko Innsbruck 95km. Nadmorská výška hotela je 1250mnm.

Hotel WALDHOF ***

Hotel WALDHOF ***

Hotel Waldhof sa nachádza v srdci údolia Zillertal v centre Gerlos, kde je obchod s potravinami a ďalšie možnosti nakupovania. Poloha hotela je ideálnym východiskovým bodom pre turistiku a ďalšie outdoorové aktivity, nadmorská výška 1300m. Hotel bol v roku 2010 zrekonštruovaný.

Hotel PANORAMA ***

Hotel PANORAMA ***

Rodinne vedený hotel PANORAMA sa nachádza v centre, pod lanovkou Finkenberg Alpine len 100m od hotela. Železničná stanica Mayrhofen 2km, letisko Innsbruck 86km. Nadmorská výška hotela je 890mnm. Jazero alebo verejný vonkajší bazén Finkenberg 100m.

Hotel  ALPENBAD  HOHENHAUS ****

Hotel ALPENBAD HOHENHAUS ****

Hotel ALPENBAD HOHENHAUS v tradičnom tirolskom štýle spája moderný komfort a prvotriedny servis. Nákupné možnosti 200m, železničná stanica Mayrhofen 20km, letisko Innsbruck 80km, lanovka 900m. Ľadovec Hintertuxer Glacier je vzdialený 900m od hotela.

Ferienhotel HOPPET ****

Ferienhotel HOPPET ****

Ferienhotel HOPPET sa nachádza v tichej časti na slnečnej strane údolia Ziller v blízkosti centra, vedľa kostola. Hotel pozostáva z dvoch budov, ktoré sú spojené podzemným prechodom. Nadmorská výška hotela je 660m. Železničná stanica Fügen 2,5km, letisko Innsbruck 60km, lanovka Spieljochbahn (otvorená v lete) Fügen 3km.

Hotel  KAUNERTALERHOF ***

Hotel KAUNERTALERHOF ***

Útulný, rodinné vedený hotel KAUNERTALERHOF sa nachádza v centre Feichtenu. Nákupné možnosti 300m, železničná stanica Landeck 24km, letisko Innsbruck 100km. Nadmorská výška hotela je 1273m.

Hotel FRIEDEN ***

Hotel FRIEDEN ***

Hotel FRIEDEN sa nachádza nad údolím rieky Inn v nadmorskej výške 1300m. 8km od centra mesta Schwaz, železničná stanica Schwaz 11km, letisko Innsbruck 50km.

Hotel AUSTRIA TREND ALPINE RESORT ****

Hotel AUSTRIA TREND ALPINE RESORT ****

Moderný hotel (otvorený 2009) Austria Trend Alpine Resort sa nachádza asi 3km od centra strediska Fieberbrunn (800m.n.m.) Hotel je určený len pre dospelých (od 16r.), vhodný na romantickú dovolenku, aktívne aj pracovné pobyty. Nákupné možnosti 1km. Železničná stanica Fieberbrunn 3km (transfer zdarma na vyžiadanie), letisko Salzburg 70km. Lanovka 10m.

SCOL SPORTHOTEL GROSSGLOCKNER ***

SCOL SPORTHOTEL GROSSGLOCKNER ***

Scol Sporthotel Grossglockner sa nachádza v Tirolsku v centre Kals v nadmorskej výške 1325. Možnosti nakupovania 1,5km, vlakové spojenie Lienz 30km, letisko Klagenfurt 185km.

Hotel TIROLERHOF ***

Hotel TIROLERHOF ***

Hotel Tirolerhof leží 2km od centra St. Anton am Alberg, možnosti nakupovania 1km, železničná stanica 3km.Nadmořská výška 1304m.

Hotel EDELWEISS ***

Hotel EDELWEISS ***

Hotel Edelweiss leží na slnečnej náhornej plošine pri Götzens v pokojnej lokalite. Centrum Götzens 200m, nadmorská výška 868m. Letisko a vlaková stanica Innsbruck 100km.

Dovolenka Tirolsko

Charakteristický klobúčik, kožené krátke nohavice na traky, jódlovanie a Alpy, to sú najznámejšie symboly Tirolska. Na parapetách okien nesmú chýbať muškáty, ich pestovanie je národným športom gazdiniek, ktoré rovnako ovládajú aj kuchárske umenie. Svetoznáme zimné športoviská Kitzbühel, Insbruck či večne bile ľadovce v údoliach Ötztal, Pitztal, Zillertal, krišťáľovo čisté jazerá priťahujú do Tirolska davy turistov a športovcov v zime i v lete už po stáročia.

Tiroláci sú pohostinní ľudia, pracujú takmer výhradne ako farmári, alebo v službách cestovného ruchu. Každý obyvateľ Tirolska je fanúšikom a znalcom lyžovania, všetci svorne milujú Alpy. O každý kúsok krajiny je postarané, lúky spása dobytok, lesy produkujú zdravé drevo, celá krajina pôsobí dojmom ako po generálnom upratovaní. Vyskúšajte niektorú z najlákavejších dovoleniek, ktoré sme pre vás vytipovali z rozsiahlej ponuky našich tirolských partnerov Längenfeld, Söll am Wilder Kaiser - Brixental, Kirchberg.

Športová dovolenka. Tirolsko je rajom pre aktívnych ľudí, ráno vyrazíte do hôr zdolávať strmé horolezecké steny, prekonávať údolia a sedlá na horskom bicykli, zdolávať divoké horské rieky a kaňony, alebo podnikáte náročné či ľahké túry po krásnej prírode za účelom pastvy pre oči, alebo váš fotoaparát. Na konci zaujímavého dňa vás pritúlia pokojné dedinky v údoliach, kde načerpáte silu do ďalšieho dobrodružstva začínajúceho nasledujúce ráno.

Rodinná dovolenka. v Tirolsku pochopili princípy rodinnej dovolenky, potreby detí, rodičov, ich spoločný program, ale aj nároky na individuálny odpočinok. Prevádzkovatelia rodinných stredísk dokážu pripraviť rodičom chvíle len pre seba, kedy je o ich deti dobre postarané a organizuje im detské programy, kým rodičaia sa môžu venovať relaxácii, meditácii, oddychu a dospeláckym aktivitám.

Zdravie v prírode. Stále väčší počet ľudí chápe význam aktívneho prístupu k vlastnému zdraviu, preto sa snažia zladiť aj svoju dovolenku s týmto cieľom. Dovolenka chápaná ako odpočinok, relax počas pobytu pri mori alebo na horách v čistej prírode na čistom vzduchu s kvalitnou a správnou stravou dokáže pre naše zdravie zázraky. Naordinujte si Tirolské Alpy, jeden z najúčinnejších prírodných dovolenko-liekov.

Tradície a nové trendy v kulinárstve. V Tirolsku nájdete najlepších kuchárov a hostiteľov, ktorí vám predstavia svoje umenie v tradičnom prevedení, ale rovnako dobre aj v modernom štýle. Pôvodná tradičná pohostinnosť sa mieša s modernosťou a komfortom súčasnej doby. Kulinárske umenie je chápané ako súčasť kultúry a tvorí výrazný imidž regiónu Tirolsko.

Do letnej ponuky ||* Dovolenka Tirolsko *|| sme vybrali cenovo dostupnejšie ubytovacie zariadenia, ktoré ponúkajú maximum služieb za priaznivé ceny. Ak máte inú predstavu o svojej dovolenke v Rakúsku a nenašli ste to čo hľadáte, zavolajte nám alebo napíšte mail. Podľa vašich požiadaviek pripravíme pre vás špeciálnu ponuku šitú na mieru. Tirolsko dovolenka na horách - obľúbené letné destinácie:

dovolenka Längenfeld
dovolenka Söll am Wilder Kaiser Brixental
dovolenka Kirchberg


Letná dovolenka Rakúsko

Ak máme stručne charakterizovať dovolenku v Rakúsku, môžme použiť slová: wellness, šport a príroda. Aktívny prístup k tráveniu voľného času počas letných prázdnin preferuje čoraz väčší počet dovolenkárov. Prechádzky v alpskej prírode, ľahšia i náročnejšia turistika, alebo horská cyklistika najlepšie posilnia vaše zdravie a zregenerujú organizmus. Po aktívne prežitom dni dobre padne masáž, sauna, wellnes. Na osvieženie tela i ducha rakúske Alpy v lete.
Viac na -> dovolenka Rakúsko