Gemerský región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

imgimgimgimg

Gemerský región

Gemerský región sa nachádza medzi tromi národnými parkami: Slovenský raj, Muránska planina a Slovenský kras. Najznámejšia zo 1100 jaskýň krasu je jaskyňa Domica zapísaná na zozname kultúrneho dedičstva Unesco. Kaštieľ Betliar so zbierkami umeleckých predmetov a kníh je zasadený do anglického parku, ktorý je najväčším udržiavaným parkom na Slovensku. Patrí do zoznamu svetových historických záhrad. Ďalšou atrakciou regiónu sú početné stáda slovenského koňa horského, v obci Muráň na ranči sa každoročne koná rodeo.

Ubytovanie Gemerský región

Liečebný Dom RIMAVA

Liečebný Dom RIMAVA

Hotel Rimava v Kúpeľoch Číž leží na juhu stredného Slovenska, 3km od hraníc s Maďarskom. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva. Na liečbu detí od 3 do 15 rokov je indikovaná Parthesova choroba a dlhotrvajúce osteomyelitídy.

Liečebný dom SLANÁ ***

Liečebný dom SLANÁ ***

Liečebný dom Slaná sa nachádza v kúpeľoch Číž, v historickej časti kúpeľného parku. Liečia sa tu choroby pohybového aparátu, ochorenia ciev, neurologické ochorenia, hypertenzia. Od kúpeľného hotela Rimava je vzdialený cca 200m.

Kúpeľný Dom KOMPORDAY **

Kúpeľný Dom KOMPORDAY **

Kúpeľný dom Komporday v kúpeľoch Štós sa nachádza na juhovýchodnom Slovensku v tichom lesnom prostredí Spišskogemerského Rudohoria.
Hlavnou službou kúpeľov je poskytovanie speleoterapie, čo je unikátna liečba horných dýchacích ciest, ďalej chorôb pohybového ústrojenstva, rekonvalescencie po onkologickej liečbe.

Hotel KRAS **

Hotel KRAS **

Mestský Hotel Kras sa nachádza v centre mesta Rožňava, pri najväčšom štvorcovom námestí na Slovensku.

Hotel ZLATÝ BÝK ***

Hotel ZLATÝ BÝK ***

Hotel Zlatý býk sa nachádza priamo v centre mesta Rimavská Sobota, pár krokov od historického hlavného námestia s výhľadom na park.

Dovolenka Gemerský región

Dovolenka Slovensko