Ipeľský región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

Ipeľský región

Ipeľský región leží na juhu stredného Slovenska. Z čias tureckých nájazdov tu zostali zrúcaniny hradov Modrý kameň, Divín, Čabraď. Dnes je v nich najbohatší výskyt plazov na Slovensku. Turistické chodníky a cyklotrasy poskytnú športové vyžitie. Vodná nádrž Ružiná ponúka relax pri vodných športoch. V meste Lučenec sa nachádza viacero historických pamiatok. Termálne pramene Dudince, Santovka a Dolná Strehová sa začali využívať od polovice 19. storočia. Dnes sú na nich liečebné kúpele s wellness hotelmi a termálne kúpaliská.

Ubytovanie Ipeľský región

Hotel PETIT SANTÉ **

Hotel PETIT SANTÉ **

Hotel Petit Santé, čo v preklade znamená Malý Hotel Zdravia sa nachádza na okraji Štiavnických vrchov v obci Santovka pri termálnom kúpalisku.

Hotel PARK ***

Hotel PARK ***

Hotel Park sa nachádza pri lesoparku v Hokovciach, v bezprostrednom susedstve známeho kúpeľného mesta Dudince. V okolí sú tri minerálne pramene Dudince, Slatina a Santovka.

Hotel JANTÁR ***

Hotel JANTÁR ***

Hotel Jantár je vzdialený 2 km od kúpeľov Dudince, na konci pešej zóny. Leží na pokojnom mieste pri vinohrade.

Hotel FLÓRA ***

Hotel FLÓRA ***

Hotel Flora sa nachádza na okraji kúpeľnej zóny v Dudinciach.
Minerálne pramene blahodárne pôsobia na choroby kĺbov, svalov, pohybového aparátu, neurologické ochorenia, srdca a ciev, hypertenziu, profesionálny stres.

Kúpeľný dom DIAMANT ***

Kúpeľný dom DIAMANT ***

Kúpeľný dom Diamant sa nachádza v južnej časti stredného Slovenska v kúpeľnom meste Dudince, je centrálnym ubytovacím zariadením Slovenských liečebných kúpeľov. Minerálna voda v kúpeľoch Dudince je jedinečná tým, že ako jediná v Európe obsahuje spolu kysličník uhličitý a sírovodík.
Je účinná pri liečbe pohybového aparátu, svalov, kĺbov, hypertenzie, srdcovo-cievnych ochorení, profesionálneho stresu a manažérskych chorôb.

Hotel SMARAGD ***

Hotel SMARAGD ***

Hotel Smaragd sa nachádza v kúpeľnom meste Dudince v peknom prostredí parku. Minerálna voda vzácneho zloženia je celosvetovo výnimočná, účinná v liečbe pohybového aparátu, kĺbov, svalov, srdcovo-cievneho ochorenia, profesionálneho stresu, preťaženia, hypertenzie.

Hotel MINERÁL ****

Hotel MINERÁL ****

Hotel Minerál sa nachádzajú v centre mesta Dudince v blízkosti kúpeľného areálu. Hotel je na pokojnom mieste, vhodný pre relax, liečebné pobyty alebo usporiadanie rôznych školení a spoločenských akcií.

Hotel PELIKÁN ***

Hotel PELIKÁN ***

Hotel Pelikán sa nachádza v centre mesta Lučenec v južnej časti stredného Slovenska.

Dovolenka Ipeľský región

Dovolenka Slovensko