Liptovský región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

imgimgimgimgimg

Liptovský región

Liptovský región sa nachádza v kotline medzi hrebeňmi pohorí Nízke Tatry a Vysoké Tatry. Je najbohatší na najrozmanitejšie prírodné podmienky a turistické a športové aktivity pre všetky kategórie. Sú tu výborné terény pre vysokohorskú turistiku, závesné lietanie, rôzne vodné športy na priehrade Liptovská Mara. Je tu aj veľký termálny komplex s wellnessom, Bešeňová. V zime sú tu výborné podmienky na lyžovanie vo viacerých lyžiarskych strediskách, napríklad Jasná pod Chopkom.

Ubytovanie Liptovský región

Hotel GINO PARADISE ***+

Hotel GINO PARADISE ***+

Hotel Gino Paradise leží iba 12 km od mesta Ružomberok, v malebnom prostredí Chočských vrchov, Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Nachádza sa priamo pri geotermálnych bazénoch aquaparku Gino Paradise Bešeňová.

Hotel SUMMIT ***

Hotel SUMMIT ***

Bešeňová sa nachádza 12 km od Ružomberka v malebnom prostredí Chočských vrchov, Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Bešeňová je známa svojimi horúcimi termálnymi prameňmi liečivých vôd, vyvierajúcimi z hľbky 1.987m. Termálna voda pôsobí blahodárne na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy a má tiež priaznivé kozmetické účinky, má blahodárny a rýchly účinok na psychiku.

HOTEL KULTÚRA ***

HOTEL KULTÚRA ***

Hotel Kultúra sa nachádza v pokojnom historickom centre mesta Ružomberok priamo na pešej zóne.

Hotel ÁČKO ***

Hotel ÁČKO ***

Hotel Áčko sa nachádza v rekreačnej oblasti Malinô Brdo, len 1,5km od centra mesta Ružomberok.

Hotel MALINA ***

Hotel MALINA ***

Hotel Malina sa nachádza v tichom prostredí v modernom lyžiarskom stredisku Skipark Ružomberok – Malinô Brdo, 6km od mesta, v nadmorskej výške 960m.

Hotel OSTREDOK ***

Hotel OSTREDOK ***

Zrekonštruovaný hotel Ostredok leží v nadmorskej výške 1.100m v Jasnej pod Chopkom v centre najznámejšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku Ski Jasná v Nízkych Tatrách.

Hotel Ski & Wellness Residence DRUŽBA ****

Hotel Ski & Wellness Residence DRUŽBA ****

Hotel Družba sa nachádza priamo na lyžiarskom svahu Biela Púť v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry. Vďaka výnimočnej polohe hotela začína turistika rovno pri hoteli, jeho bazén je prvým 25 metrovým bazénom v nadmorské výške 1200m.

Wellness Hotel GRAND JASNÁ****

Wellness Hotel GRAND JASNÁ****

Hotel Grand sa nachádza v Demänovskej Doline priamo pri zjazdovke v lyžiarskom stredisku Jasná pod Chopkom v Nízkych Tatrách. Hotel leží priamo v srdci celoročného strediska cestovného ruchu v Jasnej, kde nájdete veľa možností pre turistiku.

Hotel JUNIOR ***

Hotel JUNIOR ***

Hotel Junior sa nachádza v nádhernom prostredí Nízkych Tatier na úpätí Chopka, priamo v centre Demänovskej doliny - Jasnej. Jeho výnimočnosťou je, že hneď pred hotelom začínajú turistické chodníky a lyžiarske zjazdovky.

Hotel TRI STUDNIČKY ****

Hotel TRI STUDNIČKY ****

Luxusný boutique Hotel Tri Studničky sa nachádza na začiatku Demänovskej Doliny v lyžiarskom stredisku Jasná pod Chopkom. Ponúka typickú atmosféru horskej chaty v spojení s komfortom hotela. Je ocenený ako prvý Feng Shui hotel na Slovensku.

Wellness hotel CHOPOK ****

Wellness hotel CHOPOK ****

Rodinný wellness hotel Chopok sa nachádza v strede Demänovskej doliny na okraji Národného parku Nízke Tatry. Je vyhľadávaný vyznávačmi aktívneho odpočinku a vysoko umiestňovaný v rebríčkoch kvality.

Hotel LIPTOVSKÝ DVOR ****

Hotel LIPTOVSKÝ DVOR ****

Hotel Liptovský dvor sa nachádza v Liptovskom Jáne, v najdlhšej doline Nízkych Tatier. Je to malá rozprávková dedinka pozostávajúci z 15 samostatných dreveníc – apartmánov, hlavnej budovy a Relax centra, nechýba ani zvonica a studňa z ktorej vyviera potok.

Hotel SOREA MÁJ ***

Hotel SOREA MÁJ ***

Hotel Sorea Máj leží na konci obce Liptovský Ján pri vstupe do Jánskej doliny. Je jednou z najatraktívnejších lokalít oblasti Liptova.

Relax Hotel AVENA ***

Relax Hotel AVENA ***

Hotel sa nachádza v tichom horskom prostredí Jánskej doliny, blízko obce Liptovský Ján. Dolina v Národnom parku je dlhá 17km a pod najvyšším vrcholom Nízkych Tatier Ďumbierom (2.043 m).

Hotel PYRAMÍDA **

Hotel PYRAMÍDA **

Hotel Pyramída sa nachádza v pokojnej okrajovej časti mesta Liptovský Mikuláš – Ondrašová. Svojím umiestnením je vhodný pre milovníkov turistiky.

Hotel JÁNOŠÍK ****

Hotel JÁNOŠÍK ****

Hotel Jánošík sa nachádza v centre mesta Liptovský Mikuláš, ktoré je známe prírodnými pamiatkovými zónami, termálnymi prameňmi a turistickými trasami.

Penzión STIV **

Penzión STIV **

Penzión Stiv sa nachádza v sedle Čertovica v nadmorskej výške 1238. Lyžiarske stredisko uprostred prírody je vhodné pre milovníkov ly žiavanie, turistiky a poznávanie prírodných a kultúrnych krás Slovenska.

Apartmány CHALÚPKOVO ***

Apartmány CHALÚPKOVO ***

Drevenicová dedinka Chalúpkovo sa nachádza priamo v náručí Nízkych Tatier v obci Liptovská Štiavnica, neďaleko Thermal parku Bešeňová, Skiparku Ružomberok a skanzenu Vlkolínec.

Hotel MIER

Hotel MIER

Hotel Mier sa nachádza na konci rázovitej Račkovej doliny v Západných Tatrách.

Hotel KOLIBA GRÉTA ***

Hotel KOLIBA GRÉTA ***

Hotel Koliba Gréta je celodrevený hotelový komplex postavený v tradičnej architektúre liptovského kraja. Nachádza sa pri dedine Liptovská Sielnica na brehu vodnej nádrže Liptovská Mara, mezi Aquaparkom Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová.

Hotel CHOČ ***

Hotel CHOČ ***

Kúpeľný hotel Choč sa nachádza v Kúpeloch Lúčky, ktoré ležia na rozhraní regiónov Orava a Liptov. Sú jediné špecializované kúpele na Slovensku na liečenie ženských chorôb.

Hotel SOJKA ***

Hotel SOJKA ***

Hotel Sojka sa nachádza v dedinke Malatíny v strede liptovského regiónu v blízkosti priehrady Liptovská Mara. Pozostáva z niekoľkých drevených tradičných stavieb umiestnených v záhradkách.

Dovolenka Liptovský región

Dovolenka Slovensko