Nitriansky región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

Nitriansky región

Nitriansky región nesie svoj názov podľa rieky, ktorá ním preteká a podľa najstaršieho mesta na Slovensku. Najstaršia písomná zmienka o meste Nitra pochádza z roku 826, z čias Veľkomoravskej ríše. Jeho dominantou je Nitriansky hrad a Katedrála Svätého Emeráma z 11. storočia. Z turistických zaujímavostí je tu najnavštevovanejší Zámok Bojnice v renesančnom slohu, bojnická zoologická záhrada, najstaršia na Slovensku a termálne kúpalisko. Kaštieľ Topoľčianky so záhradou vzácnych drevín a oborou pre lesnú zver.

Ubytovanie Nitriansky región

Hotel REGIA ***

Hotel REGIA ***

Hotel Regia sa nachádza v tichom prostredí mestečka Bojnice presláveného romantickým zámkom a najstaršou ZOO na Slovensku.
Leží iba 5 minút od kúpeľného areálu. Liečia sa tu úspešne choroby pohybového aparátu, nervové choroby a choroby z povolania.

Apartmánový dom TRIBEČ ***

Apartmánový dom TRIBEČ ***

Apartmánový dom Tribeč, je situovaný priamo v areáli kúpeľov Bojnice na mieste bývalého letného amfiteátra v príjemnom lesnom prostredí.

Liečebný dom BANÍK ***

Liečebný dom BANÍK ***

Liečebný dom Baník v kúpeľoch Bojnice stojí priamo v centre kúpeľného lesoparku.

Liečebný dom LYSEC ***+

Liečebný dom LYSEC ***+

Hotel Lysec v kúpeľoch Bojnice je novopostavený liečebný dom s kapacitou 144 dvojlôžkových izieb. Liečba v kúpeľoch je vhodná na choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby.

Liečebný dom KĽAK **

Liečebný dom KĽAK **

Liečebný dom Kľak sa nachádza v kúpeľnom komplexe v Bojniciach. Od centrálnej budovy liečebného domu Mier, kde sú poskytované procedúry a stravovanie, je vzdialený asi 50m. Liečia sa tu choroby pohybového aparátu a nervových chorôb.

Apartmány ALENA *

Apartmány ALENA *

Apartmány Alena sa nachádzajú v tichej uličke pod romantickým zámkom, iba pár krokov do centra mesta Bojnice.

Hotel KASKÁDA **

Hotel KASKÁDA **

Hotel Kaskáda sa nachádza v rekreačnej časti Bojníc, neďaleko Bojnického zámku, centrum mesta v dochádzkovej vzdialenosti, asi 15 minúť pešo.

Horský Hotel REMATA ***

Horský Hotel REMATA ***

Moderný horský hotel a turistická ubytovňa pre milovníkov prírody a lyžovania Remata sa nachádza v malebnom prostredí medzi Kremnickým pohorím a Vtáčnikom, iba 20km od kúpeľného mesta Bojnice alebo Turčianske Teplice.

Hotel ATRIUM ***

Hotel ATRIUM ***

Hotel Atrium sa nachádza priamo v centre mesta Nitra, 100m od divadla Andreja Bagara a v blízkosti námestia.

Hotel CENTRUM ***

Hotel CENTRUM ***

Hotel Centrum so strešnou terasou sa nachádza v centre mesta Nitra. Poskytuje výhľad na hrad a pešiu zónu, divadlo, Zobor. Iba 5 minut od centra je niekoľko historických pamiatok ako napríklad chrám Sv. Emerána, kostoly, synagóga, galérie.

Hotel PUK **

Hotel PUK **

Hotel Puk je situovaný neďaleko centra Topoľčian v areáli zimného štadiónu, v príjemnom prostredí parku.

Dovolenka Nitriansky región

Dovolenka Slovensko