Oravský región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

Oravský región

Oravský región leží na severozápade Slovenska, v tesnom susedstve s Poľskom. Región je bohatý na ľudové tradície. Najväčšou pamiatkou je Oravský hrad z trinásteho storočia v Oravskom Podzámku. V súčasnosti po rekonštrukcii je najnavštevovanejším hradom na Slovensku. Sú tu výborné terény pre turistov. Vodná nádrž Oravská priehrada. V blízkosti Meander Park Oravice s termálnou vodou. Splav rieky Orava na pltiach. Menšie lyžiarske strediská sú pri obciach Habovka a Zuberec v pohorí Roháče.

Ubytovanie Oravský región

Penzión JOSU ***

Penzión JOSU ***

Penzión Josu sa nachádza spolu s Kolibou na okraji obce Zuberec v Západných Tatrách - Roháčoch.

Hotel TATRAWEST *

Hotel TATRAWEST *

Hotel Tatrawest sa nachádza v pokojnom prostredí pri lese, cca 1km od obce Zuberec.

Penzión ŠKERDA

Penzión ŠKERDA

Rodinný penzión Škerda sa nachádza v peknom prostredí pri sútoku dvoch potokov v malebnej podroháčskej obci Zuberec.

Hotel ORAVA ***

Hotel ORAVA ***

Hotel Orava sa nachádza v turisticky atraktívnej oblasti dolnej Oravy, v prekrásnom prostredí Chočského pohoria, len 2km od Dolného Kubína v dedinke Srňacie.

Penzión KOLIBA **

Penzión KOLIBA **

Rodinný penzión Koliba sa nachádza v centre mesta Dolný Kubín, len 200m od historického námestia. Penzión je postavený v štýle tradičnej oravskej architektúry.

Penzión MARÍNA ***

Penzión MARÍNA ***

Penzión Marína je mestský penzión hotelového typu, nachádza sa priamo na námestí P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne.

Hotel ALTIS ****

Hotel ALTIS ****

Hotel Altis sa nachádza uprostred oravských lesov, niekoľko desiatok metrov od Oravskej priehrady. Moderný komplex ponúka množstvo športových aktivít na profesionálnej úrovni.

Hotel JULIANIN DVOR ***

Hotel JULIANIN DVOR ***

Hotel Julianin dvor sa nachádza na okraji obce Habovka v oblasti Západných Tatier – Roháčov, kde je prekrásna príroda. Je ideálnym miestom pre rekreačný pobyt, ale i pracovné rokovania, firemné stretnutia, spoločenské akcie a rodinné oslavy.

Penzión MILKA

Penzión MILKA

Penzión Milka sa nachádza v tichej časti na okraji obce Habovka na Orave v Západných Tatrách - Roháčoch. Obchod, autobusová zastávka, nákupné stredisko, lekáreň cca 5 minút chôdze od penziónu.

Penzión POD ROHÁČMI

Penzión POD ROHÁČMI

Penzión pod Roháčmi sa nachádza na rozhraní obcí Habovka a Zuberec, v krásnom prostredí Západných Tatier – Roháčov. Centrum obce len 200m, autobusová zastávka 100m, obchod 150m, turistický chodník 200m.

Penzión FATRA

Penzión FATRA

Penzión Fatra sa nachádza v obci Zázrivá. Obklopený je pohoriami Malá Fatra, Kysucká vrchovina a Oravská Magura. V blízkosti penziónu predajňa potravín, večierka, cukráreň, kino, pizzeria, piváreň a reštaurácia.

Hotel HAVRANIA ***

Hotel HAVRANIA ***

Horský hotel Havrania Zázrivá leží v náručí hustých a bohatých lesov Malej Fatry. Poskytuje výhľad na Rozsutec a jednu z najkrajších panorám Slovenska.

Penzión JÁNOŠÍKOV DVOR

Penzión JÁNOŠÍKOV DVOR

Penzión Jánošíkov dvor sa nachádza v rázovitej obci Zázrivá, iba 7 km od dediny Terchová, rodiska Juraja Jánošíka. Tvoria ho unikátne 3 dobové drevenice, zachovávajúce štýl ľudovej architektúry.

Chata MÁRIA

Chata MÁRIA

Chata Mária sa nachádza v obci Zázrivá, na samote v malebnej prírode v nadmorskej výške 800m s výhľadom na Malú Fatru s Veľkým a Malým Rozsutcom.

Penzión ZAZRIMA

Penzión ZAZRIMA

Rodinný horský penzión Zazrima sa nachádza v obci Zázrivá v pohorí Malá Fatra, 40 km od mesta Žilina.

Hotel ORAVSKÝ HÁJ

Hotel ORAVSKÝ HÁJ

Garden Hotel & Resort Oravský Háj je ideálne miesto pre nerušenú dovolenku v zachovanom prírodnom prostredí. Je postavený v zrekoštruovanom mlyne a domčekoch podľa princípov ľudovej architektúry.

Hotel BELEZ

Hotel BELEZ

Hotel Belez je rodinný hotel, nachádza sa v blízkosti Dolného Kubína v lesoch pod Kubínskou hoľou. Centrum Dolného Kubína je 5km.

Chata KUBÍNSKA HOĽA

Chata KUBÍNSKA HOĽA

Chata Kubínska hoľa sa nachádza na južnom svahu Oravskej Magury v nadmorskej výške 1100m, priamo na jednej zo zjazdoviek strediska Ski park Kubínska hoľa.

Penzión AMITO **

Penzión AMITO **

Penzión Amito sa nachádza v širšom centre obce Rabča na Orave. Svojou polohou je ideálny pre strávenie aktívnej dovolenky.

Dovolenka Oravský región

Dovolenka Slovensko