Pohronský región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

Pohronský región

Pohronský región sa nachádza v centrálnej časti Slovenska v povodí rieky Hron, v ktorom sa nachádza aj geografický stred Európy. Oblasť je známa už od stredoveku bohatými ložiskami drahých kovov. Centrum stredovekého európskeho baníctva bolo v mestách Kremnica, Banská Bystrica a Banská Štiavnica, ktoré patrí ku kultúrnym pamiatkam Unesco. Turisticky atraktívne sú pohoria Štiavnicke Vrchy s kúpeľmi Sklené Teplice a Nízke Tatry kde sa nachádzajú viaceré lyžiarske strediská.

Ubytovanie Pohronský región

Hotel KASKÁDY ****

Hotel KASKÁDY ****

Hotel Kaskády sa nachádza v kúpeľnom meste Sliač, v peknom prírodnom prostredí, v nadmorskej výške 373 m. Z minerálnych prameňov je najdôležitejším a najvýdatnejším Kúpeľný prameň. Hotel ponúka okrem bohatej ponuky wellness procedúr aj medicínsku starostlivosť v oblasti fyzioterapie a balneológie.

Kúpeľný hotel PALACE ***

Kúpeľný hotel PALACE ***

Kúpeľný hotel Palace sa nachádza v kúpeľnom meste Sliač, v prírodnom prostredí uprostred lesoparkov Banskou Bystricou a Zvolenom.

Hotel LUX ***

Hotel LUX ***

Hotel Lux sa nachádza v centre mesta Banská Bystrica, ktoré leží v srdci stredného Slovenska. Historické centrum mesta patrí medzi mestské pamiatkové rezervácie, jeho dominantou je mestský hrad Barbakan so zvyškami opevnenia.

Kongres Hotel DIXON ****

Kongres Hotel DIXON ****

Hotel Dixon sa nachádza v oddychovej časti Banskej Bystrice, pri letnom kúpalisku a športovo-rekreačnom areáli. Komplex hotela má vynikajúce podmienky pre organizovanie konferencií a rôznych firemných a športových akcií.

Wellness hotel ŠPORT DONOVALY ***

Wellness hotel ŠPORT DONOVALY ***

Wellness hotel Šport je horský hotel s vyše 70 ročnou tradíciou. V roku 2015 bol moderne kompletne zrekonštruovaný. Nachádza sa v malebnom horskom prostredí v centre turistického a lyžiarskeho strediska Donovaly, neďaleko Banskej Bystrice pod hrebeňmi Nízkych Tatier a Malej Fatry. Je vhodný na pobyt pre pre lyžiarov a rodiny s deťmi.

Kúpeľný dom RELAX THERMAL ***

Kúpeľný dom RELAX THERMAL ***

Kúpeľný dom Relax Thermal sa nachádza v najstarších termálnych kúpeľoch na Slovensku v Sklených Tepliciach, ktoré ležia na úpätí Štiavnických vrchov v nadmorskej výške 400m.
Liečivá termálna voda je mierne mineralizovaná s dominantným obsahom magnézia a kalcia, je vhodná na liečbu ochorení pohybového a nervového ústrojenstva.

Hotel PARTIZÁN ****

Hotel PARTIZÁN ****

Hotel Partizán je po rozsiahlej rekonštrukcii a nachádza sa v príjemnom lesnom prostredí turistického strediska Bystrá dolina - Tále. Leží v chránenom území Nízke Tatry. Je tradične oceňovaný v rebríčkoch kvality.

Hotel GOLFER ***

Hotel GOLFER ***

Hotel Golfer sa nachádza v krásnej prírode Kremnických vrchov, na okraji malebného historického mesta Kremnica, ktoré má bohatú tradíciu mincovníctva a baníctva.

Hotel GOLDEN EAGLE ****

Hotel GOLDEN EAGLE ****

Hotel Golden Eagle sa nachádza v historickom centre mesta Levice, iba 5 minút chôdze od pešej zóny.

Hotel Grand MATEJ ***+

Hotel Grand MATEJ ***+

Hotel Grand Matej sa nachádza v krásnom historickom centre Banskej Štiavnice, najstaršom banskom meste na Slovensku. Mesto bolo zapísané na Listinu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Hotel ROHOZNÁ ***

Hotel ROHOZNÁ ***

Hotel Rohozná sa nachádza 5km od centra mesta Brezno. Pokojné prostredie uprostred prírody na úpätí Nízkych Tatier je ideálnym miestom na aktívny oddych.

Hotel SITNO ***

Hotel SITNO ***

Hotel Sitno sa nachádza v nádhernej prírode chránenej krajinnej oblasti Štiavnických vrchov v obci Vyhne. Historické mesto Banská Štiavnica 15km od hotela.

Hotel POĽANA ***

Hotel POĽANA ***

Hotel Poľana sa nachádza ne začiatku pešej zóny mesta Zvolen, blízko Zvolenského zámku.

Holiday Resort TELGÁRT ***

Holiday Resort TELGÁRT ***

Holiday Resort Telgárt sa nachádza priamo v lyžiarskom stredisku v obci rovnakého názvu, ktorá leží pod Kráľovou Hoľou. Holiday Resort sa rozprestiera na rozhraní 3 národných parkov - Nízke Tatry, Slovenský Raj a Muránska planina.

Hotel BRUSNO ***

Hotel BRUSNO ***

Hotel Brusno sa nachádza v centre kúpeľnej obce Brusno, ktorá leží 20km severovýchodne od Banskej Bystrice, v údolí rieky Hron. Lokalita ponúka spústu regionálnych zaujímavostí a príjemné prostredie pre aktívny oddych.

Dovolenka Pohronský región

Dovolenka Slovensko