Považský región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

Považský región

Považský región leží v povodí rieky Váh, najdlhšej rieky Slovenska. Najväčšie mestá regiónu sú Žilina, Trenčín a Trnava. Starobylé, bývalé kráľovské mestá sú dnes krajskými centrami. V kraji popri rieke Váh sa dodnes zachovalo najviac stredovekých strážnych hradov. Najzachovalejšie sú hrady Strečniansky, Čachtický, Beckovský, Trenčiansky. Tu sa nachádzajú aj kúpele medzinárodného významu. Piešťany, Trenčianske Teplice, Rajecké Teplice. V pohorí Malá Fatra významné lyžiarske stredisko Vrátna.

Ubytovanie Považský región

Hotel MAGNUS ****

Hotel MAGNUS ****

Hotel Magnus sa nachádza oproti zimnému štadiónu, blízko centra mesta Trenčín. Hotel je vhodný pre obchodných cestujúcich ako aj pre hostí, hľadajúcich relax.

Hotel FLÓRA ***

Hotel FLÓRA ***

Hotel Flóra je situovaný v centre kúpeľného a kultúrneho diania mesta Trenčianske Teplice. Toto kúpeľné mesto sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí Strážovských vrchov na západnom Slovensku. Liečivé účinky termálnych prameňov, robia Trenčianske Teplice jednými z najvyhľadávanejších kúpeľných stredísk na Slovensku. Prednosťou hotela Flóra sú kúpeľné a relaxačné procedúry priamo v objekte.

Hotel MOST SLÁVY ***

Hotel MOST SLÁVY ***

Hotel Most Slávy sa nachádza na okraji krásneho kúpeľného parku, v historickom centre kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Kúpele sú známe termálnou liečivou vodou, ktorá účinne lieči všetky druhy degeneratívnych reumatických chorôb, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách.

Hotel EMPIRE ****

Hotel EMPIRE ****

Hotel Empire sa nachádza neďaleko starobylého centra mesta Trnavy. Hotel má jedno z najmodernejších tenisových center na Slovensku.

Hotel PRESTIGE ****

Hotel PRESTIGE ****

Hotel Prestige sa nachádza v blízkosti historického centra mesta Trnava.

Hotel THERMIA PALACE *****

Hotel THERMIA PALACE *****

Hotel Thermia Palace sa nachádza v kúpeľnom meste Piešťany, ktoré leží v náruči dvoch pohorí, Považského Inovca a Malých Karpát. Kúpele sa vyznačujú svetovou raritou, a to piešťanským sírnym bahnom, ktoré svojim liečivým účinkom na zápalové ochorenia, nemajú obdobu na celom svete.
Hotel stojí priamo nad liečivými prameňmi a zdrojmi liečivého bahna, je spojený s liečebným domom Irma, kde sú podávané liečebné procedúry. Liečebný program kúpeľov pozostáva až zo 60 možných procedúr. Výber procedúr je podľa diagnózy a odporučenia lekára.
Hotel Thermia Palace je súčasťou siete Danubius Hotels Group.

Hotel SANDOR PAVILLON ****

Hotel SANDOR PAVILLON ****

Hotel Sandor Pavillon sa nachádza v centre svetoznámeho kúpeľného mesta Piešťany, len pár metrov od pešej zóny. Hotel je pamiatkovo chránená novozrekonštruovaná secesná budova.

Palace Hotel POLOM ****

Palace Hotel POLOM ****

Best Western Plus Palace hotel Polom sa nachádza priamo v pešej zóne centra mesta Žilina. Tento hotel má storočnú tradíciu a je novo zrekonštruovaný.

Hotel BOSS ***

Hotel BOSS ***

Hotel Boss sa nachádza v historickom centre mesta Žilina, v pešej vzdialenosti od obchodov, reštaurácii, galérií a rôznych športových aktivít.

Hotel BRÁNICA ****

Hotel BRÁNICA ****

Hotel Bránica sa nachádza v Bránickej doline neďaleko obce Belá v prekrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra. Táto oblasť poskytuje široké možnosti rekreácie, turistiky a športu.

Penzión JAVORINA **

Penzión JAVORINA **

Penzión Javorina sa nachádza v obci Čičmany v Strážovských vrchoch, známou typickou ľudovou architektúrou.

Kúpeľný dom VERITAS ***

Kúpeľný dom VERITAS ***

Kúpeľný dom Veritas sa nachádza v kúpeľnom meste Nimnica, na okraji kúpeľného lesoparku s nádherným výhľadom na vodnú priehradu a okolité vrchy. Kúpeľne mesto leží v údolí Váhu medzi Púchovom a Považskou Bystricou na veľkom vodnom diele – Priehrade mládeže.

Hotel ŠTEFÁNIK ****

Hotel ŠTEFÁNIK ****

Hotel Štefánik sa nachádza priamo v centre mesta Myjava. Je replikou pôvodnej budovy obecného hostinca, kde bol pri odvodoch Milan Rastislav Štefánik. Názov hotela symbolizuje širšiu previazanosť genia loci Myjavy s osobnosťou a rodinou M. R. Štefánika.

Penzión BEZOVEC

Penzión BEZOVEC

Penzión Bezovec sa nachádza pri obci Nová Lehota v krásnom prostredí pohoria Považský Inovec, iba 20km od Piešťan. V blízkosti hrad Tematín a Topoľčiansky hrad.

Hotel HÁJNICE ****

Hotel HÁJNICE ****

Horský Hotel Hájnice sa nachádza v rekreačnom stredisku Vadičov na konci Vadičovskej doliny. Dominantou údolia je vrch Ľadonhora s nadmorskou výškou 999m, na ktorého úpätí je hotel situovaný. Kysucké Nové Mesto 8km, Žilina 15km.

Hotel APHRODITE ****

Hotel APHRODITE ****

Hotel Aphrodite sa nachádza v centre kúpeľov Rajecké Teplice. Kúpeľný dom Aphrodite sa skladá z dvoch častí a to z časti liečebnej a ubytovacej. Jeho interiér je upravený v antickom štýle, ktorý mu dodáva netradičnú atmosféru.

Horský hotel PODJAVORNÍK

Horský hotel PODJAVORNÍK

Horský hotel Podjavorník stojí v malebnom horskom prostredí pohoria Javorníky, na moravsko-slovenskom pomedzí na území obce Papradno. Ponúka výborné podmienky pre rodinnú dovolenku, turistiku a lyžovanie.

Ubytovanie Považský región

Dovolenka Slovensko