Šarišský región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

Šarišský región

Šarišský región leží v západnej časti východného Slovenska. Mesto Košice je druhým najväčším mestom na Slovensku. Každoročne sa tu beží Medzinárodný Maratón Mieru najstarší beh v Európe. Pri meste Prešov je múzeum so zachovalými zariadeniami na dobývanie a varenie kamennej soli zo 17. storočia. Ďalšou raritou sú opálové bane pri obci Dubník, niekoľko storočí jediné bane na opál na svete. Historické centrum mesta Bardejov je zapísané v zozname Unesco. Bardejovské kúpele sú známe už od 15. storočia.

Ubytovanie Šarišský región

Hotel TORYSA ***

Hotel TORYSA ***

Hotel Torysa sa nachádza v centre bývalého kráľovského mesta Sabinov v doline Torysy, medzi Šarišskou vrchovinou a Čergovským pohorím. Prešov 22km, Košice 55km.

Hotel AMBASSADOR ****

Hotel AMBASSADOR ****

Hotel Ambassador sa nachádza priamo v historickom centre mesta Košice. Historická budova hotela je chránenou kultúrnou pamiatkou.

Hotel DOUBLETREE BY HILTON ****

Hotel DOUBLETREE BY HILTON ****

Hotel Doubletree by Hilton sa nachádza v centre mesta Košice len pár krokov od hlavnej ulice s obchodmi, kaviarňami a galériami.

Hotel ZLATÝ DUKÁT ****

Hotel ZLATÝ DUKÁT ****

Boutique hotel Zlatý dukát sa nachádza v centre mesta Košice, v jednej z najstarších stavieb v meste. Jej základy pochádzajú z roku 1240 a je súčasťou prvého kráľovského domu.

Hotel PRIVILEGE ****

Hotel PRIVILEGE ****

Hotel Privilege sa nachádza pri vstupe do Košíc z trasy Bratislava - Košice v blízkosti letiska. V objekte hotela sa nachádza najväčšie wellness v Košiciach.

Hotel BRISTOL ****

Hotel BRISTOL ****

Luxusný boutique Hotel Bristol s rodinnou atmosférou sa nachádza v historickom centre mesta Košice. Poskytuje úchvatný výhľad na staré mesto a Dóm Sv. Alžbety, iba 100m vzdialený.

Hotel DÁLIA ***

Hotel DÁLIA ***

Eco friendly Hotel Dália sa nachádza v tichej uličke v centre mesta Košice. Je jedným z prvých ekologických hotelov na Slovensku, realizuje plán ekologických aktivít hotela a zaujímavé Eko podujatia, semináre a konferencie.

Hotel GLORIA PALAC ***

Hotel GLORIA PALAC ***

Hotel Gloria Palace sa nachádza v blízkosti centra mesta Košice, pri obchodnom dome Aupark.

Hotel DUKLA ****

Hotel DUKLA ****

Hotel Dukla sa nachádza v centre mesta Prešov, na začiatku pešej zóny.
Hotel je vhodný pre konanie kongresov aj rôznych spoločenských a rodinných akcií.

Hotel CARPE DIEM ****

Hotel CARPE DIEM ****

Hotel Carpe Diem sa nachádza v historickom centre Prešova, neďaleko dominanty mesta kostola sv. Mikuláša.

Hotel ENCHANTÉ ***

Hotel ENCHANTÉ ***

Hotel Enchanté sa nachádza v Prešove na hlavnom ťahu Bratislava - Košice, v blízkosti centra mesta. Interiér hotela je nadčasový, originálne kombinuje materiály a farby. Sklo a nerez v protiklade s drevom a kožou a s nádhernou francúzskou mozaikou udáva charakter hotela.

Penzión HRADBY ***

Penzión HRADBY ***

Penzión Hradby sa nachádza v historickom centre mesta Prešov, v tesnej blízkosti židovskej synagógy. V pešom dosahu možnosti kultúrneho a spoločenského vyžitia, reštaurácie, pizzerie, kaviarne, bary.

Hotel LINEAS **

Hotel LINEAS **

Hotel Linea sa nachádza v blízkosti historického centra mesta Prešov.

Hotel OZÓN ***

Hotel OZÓN ***

Hotel Ozón sa nachádza uprostred prekrásnej prírody horného Šariša v Bardejovských Kúpeľoch, ktoré patria medzi najstaršie a najkrajšie na Slovensku, 5km od historického mesta Bardejov. Kúpeľná kolonáda má 8 liečivých minerálnych prameňov, ktoré vyhľadávajú tisíce domácich aj zahraničných klientov.

Hotel ASTÓRIA ***+

Hotel ASTÓRIA ***+

Hotel Astória sa nachádza v centre kúpeľov oproti kúpeľnej kolonáde. Je historickou dominantou Bardejovských Kúpeľov, bol postavený roku 1898 a pri výzdobe fasády a interiéru bola použitá neorenesančná a neobaroková ornamentika.

Vila FONTÁNA **

Vila FONTÁNA **

Vila Fontána sa nachádza v samom centre kúpeľov za kostolom, medzi nákupným centrom a kolonádou. V blízkosti je hotel Ozón.

Hotel BELLEVUE ***

Hotel BELLEVUE ***

Hotel Bellevue sa nachádza na okraji historického mesta Bardejov, približne 2km od centra. Rozprestiera sa na vyvýšenom mieste, ktoré je mimo rušných komunikácií a mestského hluku, poskytuje výhľad na panorámu mesta a celého okolia.

Hotel ARTIN ***

Hotel ARTIN ***

Hotel Artin sa nachádza v tichej lokalite blízko centra historického mesta Bardejov. Z hotelu je rýchla a jednoduchá dostupnosť k nákupným centrám a turistickým atrakciám, zastávka mestské dopravy 20m.

Hotel BARDEJOV ***

Hotel BARDEJOV ***

Hotel Bardejov sa nachádza na brehu rieky Topľa v kúpeľnom meste Bardejov na severovýchode Slovenska.

Hotel PATRIOT ***

Hotel PATRIOT ***

Hotel Patriot sa nachádza v širšom centre mesta Vranov nad Topľou.

Dovolenka Šarišský región

Dovolenka Slovensko