Spišský región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

Spišský región

Spišský región je bohatý na prírodné krásy v Národnom parku Slovenský raj, kde turistické chodníky miestami nahrádzajú do skaly zapustené železné stúpadlá nad riekou Hornád alebo rebríky nad vodopádmi. Región je bohatý aj na historické pamiatky v mestách Spišská Nová Ves s najvyššou kostolnou vežou na Slovensku, Levoča s najväčším dreveným gotickým oltárom v strednej Európe, zapísanom v zozname Unesco, ako aj Spišský hrad, najrozľahlejší v strednej Európe spolu so Spišskou Kapitulou a kostolíkom v obci Žehra.

Ubytovanie Spišský región

Hotel U LEVA ***

Hotel U LEVA ***

Hotel U Leva sa nachádza na námestí mestečka Levoča. Mestečko je známe najmä najvyšším dreveným oltárom na svete, gotickým oltárom Majstra Pavla z Levoče, ktorý sa nachádza v kostole sv. Jakuba. Najstaršia časť hotela je zo 14 storočia s výhľadom na stredoveké námestie Levoče.

Hotel STELA ****

Hotel STELA ****

Hotel Stela sa nachádza v renesančnej budove na hlavnom námestí historického mesta Levoča, v centre mestskej pamiatkovej rezervácie zariadenej do pamiatok Unesco. V blízkosti je kostol sv. Jakuba s najvyšším dreveným gotickým oltárom na svete.

Hotel TRIO

Hotel TRIO

Hotel Trio sa nachádza v národnom parku Slovenský raj v turistickom stredisku Čingov - Hradisko. V okolí môžete obdivovať krásu panenskej prírody divokých roklín a kaňonov, s množstvom nádherných vodopádov a prírodných scenérií.

Hotel PARK ***

Hotel PARK ***

Hotel Park sa nachádza v obci Smižany, časť Čingov - Hradisko v Slovenskom raji, vzdialený iba 4km od Spišskej Novej Vsi.
V okolí je 220km značkovaných turistických chodníkov, po ktorých sa dostanete do panenskej prírody divokých roklín a kaňonov, s množstvom nádherných vodopádov a prírodných scenérií.

Hotel METROPOL ***

Hotel METROPOL ***

Hotel Metropol sa nachádza v centre mesta Spišská Nová Ves, ktoré je bránou do národného parku Slovenský raj. Mesto s okolím tvorí krásnu oblasť stredného Spiša, s rozmanitosťou prírodných krás a bohatstvom kultúrnohistorických pamiatok.

Parkhotel CENTRUM ***

Parkhotel CENTRUM ***

Parkhotel Centrum sa nachádza v centre, na okraji pamiatkovej zóny námestia v meste Spišská Nová Ves. Autobusová a vlaková stanica 10 minut od hotela.

Penzión MÁRIA

Penzión MÁRIA

Penzión Mária sa nachádza v kľudnej časti obci Smižany v Slovenskom raji, iba 4km od Spišskej Novej Vsi. Z hotela je priamy výhľad na Slovenský raj a Vysoké Tatry.

Penzión SPIŠSKÝ DVOR

Penzión SPIŠSKÝ DVOR

Penzión Spišský Dvor sa nachádza v obci Smižany, ktoré sú vstupnou bránou do Slovenského raja. V okolí sú turistické trasy, ktoré vedú roklinami s jedinečnými kaskádami a vodopádmi.

Dovolenka Spišský región

Dovolenka Slovensko