Tatranský región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

imgimgimgimg

Tatranský región

÷Najznámejším a pre návštevníkov Slovenska najpríťažlivejším regiónom Slovenska je Tatranský región so svojím pohorím Vysoké Tatry a Belianske Tatry. Sú to najmenšie veľhory sveta. Vďaka vhodným podmienkam tu vznikli klimatické kúpele, turistické chodníky, lyžiarske strediská a zjazdovky. Množstvo ubytovcích zariadení, od horských chát po luxusné hotely. V AQuaCity Poprad je celoročne otvorené termálne a wellness centrum s výhľadom na tatranské štíty. Atraktívny je splav rieky Dunajec a návšteva hradu Stará Ľubovňa.

Ubytovanie Tatranský región

Hotel ATRIUM ***

Hotel ATRIUM ***

Hotel Atrium sa nachádza v Novom Smokovci, pod Slavkovským štítom, obklopený pohorím Vysoké Tatry. Je dobre dostupný verejnou aj individuálnou dopravou. Blízko hotela sa nachádza Jakubkova lúka - najlepšia lyžovačka pre deti a začiatočníkov. Hotel Atrium sa nachádza len 200m od pozemnej lanovky vedúcej na Hrebienok, ktorý je obľúbeným výletným miestom.

Hotel PALACE GRAND ****

Hotel PALACE GRAND ****

Kúpeľný hotel Palace Grand sa nachádza v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách. Je tu priaznivá vysokohorská klíma, pôsobiaca blahodarne najmä na choroby dýchacích ciest, poruchy metabolizmu, choroby z povolania.

Wellness Hotel KONTAKT ****

Wellness Hotel KONTAKT ****

Wellness Hotel Kontakt sa nachádza u lesa na hranici Tatranského národného parku v obci Stará Lesná. Lokalitu obklopuje Pieninský národný park, Národný park Nízke Tatry a Národný park Slovenský raj.

Grand Hotel PERMON ****

Grand Hotel PERMON ****

Grand hotel Permon sa nachádza v malebné obci Podbanské, ktorá je vstupnou bránou do Vysokých Tatier.

Hotel PIERIS ***

Hotel PIERIS ***

Zrekonštruovaný hotel Pieris, predtým známy pod menom Kriváň, sa nachádza pod štítom Kriváň v západnej časti Vysokých Tatier v obci Podbanské. Sú tu výborné podmienky najmä na lyžovanie zjazdové i bežecké.

Hotel HUBERT VITAL RESORT ****

Hotel HUBERT VITAL RESORT ****

Hotel Hubert sa nachádza pod štítmi Vysokých Tatier v obci Gerlachov.

Hotel CROCUS ****

Hotel CROCUS ****

Hotel Crocus sa nachádza priamo na Štrbskom Plese. Je situovaný medzi centrálnym parkoviskom a železničnou stanicou.

Grand Hotel KEMPINSKI *****

Grand Hotel KEMPINSKI *****

Grand Hotel Kempinski sa nachádza na Štrbskom Plese, poskytuje nádherný výhľad na jazero a panorámu Vysokých Tatier. Súčasný hotel pozostáva z troch prepojených budov postavených vedľa seba – Jánošík, Kriváň a Hviezdoslav.

Hotel PATRIA ****

Hotel PATRIA ****

Hotel Patria sa nachádza na brehu vysokohorského plesa v závere Mlynskej doliny v nadmorskej výške 1355m. Je dominantnou stavbou Štrbského Plesa a je považovaný za jeden z najkrajších hotelov vo Vysokých Tatrách.

Hotel SOBOTA ***

Hotel SOBOTA ***

Hotel sa nachádza v meste Poprad, čast Spišská Sobota. V blízkom okolí hotela sú bohaté možnosti turistiky, kúpania a poznávania historických pamiatok regiónu.

Hotel AQUACITY MOUNTAIN VIEW ****

Hotel AQUACITY MOUNTAIN VIEW ****

Hotel AquaCity Mountain View je súčasťou komplexu AquaCity Poprad, nachádza sa iba zopár krokov od Welness centra. V okolí je veľa vysokohorských turistických a cyklistických chodníkov, kde môžete spoznávať krásu Vysokých Tatier.

Hotel SATEL ***

Hotel SATEL ***

Hotel Satel sa nachádza v turistickom centre mesta Poprad. Jeho poloha je ideálna pre dobrú a rýchlu dostupnosť vodného parku AquaCity, futbalového ihriska, Arény Poprad a najväčších nákupných centier.

Hotel AQUACITY SEASONS ***

Hotel AQUACITY SEASONS ***

Hotel AquaCity Seasons je súčasťou komplexu AquaCity Poprad, nachádza sa iba zopár krokov od Welness centra. V okolí je veľa vysokohorských turistických a cyklistických chodníkov, kde môžete spoznávať krásu Vysokých Tatier.

Chatky DUNAJEC VILLAGE

Chatky DUNAJEC VILLAGE

Chatová osada Dunajec Village sa nachádza v atraktívnom prostredí Pieninského národného parku v obci Červený Kláštor. V okolí nájdete zachovanú ľudovú architektúru, historické a kultúrne pamiatky, liečivé pramene a možnosti turistiky.

Grandhotel PRAHA ****

Grandhotel PRAHA ****

Grandhotel Praha sa nachádza v Tatranskej Lomnici neďaleko kabínkovej lanovky na Skalnaté Pleso. Hotel bol postavený v nádhernom secesnom štýle roku 1905.

Penzión STRACHAN ***

Penzión STRACHAN ***

Penzión Strachan sa nachádza v dedinke Ždiar v Belianskych Tatrách, ktorá je špecifická ľudovou architektúrou, goralským krojom a nárečím. V roku 2012 bol penzión celkovo zrekonštruovaný.

Grand Hotel BELLEVUE ***

Grand Hotel BELLEVUE ***

Grand Hotel Bellevue sa nachádza v centre Vysokých Tatier – v Hornom Smokovci – v nadmorskej výške 1010m na úpätí Slavkovského štítu, na mieste nazvanom Pekná Vyhliadka. Súčasný hotel vznikol spojením dvoch tatranských hotelov – hotela Bellevue a hotela Šport.

Hotel INTERNATIONAL ****

Hotel INTERNATIONAL ****

Hotel International sa nachádza priamo na golfovom ihrisku a je súčasťou golfového rezortu vo Veľkej Lomnici. Z hotelu a z golfového ihriska je krásny výhľad na panorámu Vysokých Tatier.

Dovolenka Tatranský región

Dovolenka Slovensko