Turčiansky región / Slovensko : Dovolenka na Slovensku | Slovensko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Letná dovolenka na Slovensku - Bratislava, Vysoké Tatry, Liptov

Turčiansky región

Turčiansky región sa nachádza v Turčianskej kotline obkolesenej vrchmi. Na jeho území sa nachádzajú prírodné rezervácie a jedna národná prírodná pamiatka v zachovalých karpatských lesoch, najbohatšia tisová lokalita v Európe. Historickým centrom regiónu je mesto Martin. Sídli tu, etnografické múzeum, národná kultúrna pamiatka cintorín osobností. V kúpeľoch Turčianske Teplice je hojne navštevovaný SPA Aquapark vďaka termálnym minerálnym prameňom.

Ubytovanie Turčiansky región

Hotel VEĽKÁ FATRA ***

Hotel VEĽKÁ FATRA ***

Hotel Veľká Fatra sa nachádza v kúpeľnom meste Turčianske Teplice. Najväčším prírodným bohatstvom kúpeľov sú minerálne pramene a termálne vody. Okolité pohoria Veľkej a Malej Fatry, Kremnické vrchy a pohorie Žiar vytvárajú nádherné prostredie a vynikajúce podmienky na spoznávanie prírody a jej krás.

Penzión MILKA **

Penzión MILKA **

Penzión Milka sa nachádza v centre kúpeľného mesta Turčianske Teplice len 50m od areálu kúpeľov. Liečia sa tu choroby obličiek, močových ciest a pohybového ústrojenstva.

Hotel REZIDENT ***

Hotel REZIDENT ***

Hotel Rezident sa nachádza v krásnom prostredí kúpeľného mesta Turčianske Teplice, 40m od hotela Veľká Fatra, a 60m od Spa & Aquaparku.

Penzión OÁZA **

Penzión OÁZA **

Penzión Oáza sa nachádza v centre mesta Turčianske Teplice. Kúpele, v ktorých sa liečia choroby obličiek a nervové ochorenia sú vzdialené asi 150m.

Apartmány GREENFIELD

Apartmány GREENFIELD

Apartmány Greenfield sa nachádzajú v lyžiarskom stredisku Martinské hole, priamo nad mestom Martin. Martinské hole patria do Národného parku Malá Fatra, ich členitý terén poskytuje množstvo turistických tratí, v okolí sú kultúrne a historické pamiatky a termálne kúpele.

Hotel MARTINSKÉ HOLE ***

Hotel MARTINSKÉ HOLE ***

Hotel sa nachádza v malebnom prostredí Malej Fatry, priamo nad mestom Martin v nadmorskej výške 1223m. Čistý horský vzduch a okolitá príroda s jedinečným výhľadom na Veľkú a Malú Fatru pre chvíle aktívneho oddychu.

Chata MATIČIAR

Chata MATIČIAR

Obľúbená chata Matičiar sa nachádza v Lučanskej časti Malej Fatry v srdci lyžiarskeho strediska Martinské hole.

Hotel IMPOZANT ****

Hotel IMPOZANT ****

Hotel Impozant sa nachádza v lyžiarskom stredisku Snowland Valča, vo Valčianskej doline v regióne Turiec.

Penzión PERUN **

Penzión PERUN **

Penzión Perun sa nachádza vo Valčianskej doline v regióne Turiec, priamo v lyžiarskom stredisku Snowland, ktoré ponúka novú 4 sedačkovú lanovku, 5 vlekov.

Penzión POD PIVNICOU **

Penzión POD PIVNICOU **

Penzión Pod Pivnicou sa nachádza priamo v lyžiarskom stredisku Snowland vo Valčianskej Doline iba 12km od Martina. Penzión je východiskovým turistickým bodom Valčianskej doliny.

Hotel VICTORIA ****

Hotel VICTORIA ****

Hotel Victoria je moderný hotel s rodinnou atmosférou, nachádza sa v tichej lokalite Stráne pod Martinskými hoľami, neďaleko centra mesta Martin.

Chata KAŠKA

Chata KAŠKA

Chata Kaška sa nachádza v prekrásnom horskom prostredí Veľkej Fatry, priamo pod svahom lyžiarskeho strediska Jasenská Dolina, 15km od Martina. Chata je vhodná pre rodinnú rekreáciu aj školy prírode.

Chata NA VŔŠKU

Chata NA VŔŠKU

Chata Na Vršku sa nachádza priamo v lyžiarskom stredisku Jasenská Dolina, 12km od mesta Martin. Prekrásne okolie a malebné končiare Veľkej Fatry ponúkajú veľa možností pre aktívny oddych.

Apartmány TURIEC ***

Apartmány TURIEC ***

Apartmánový dom Turiec sa nachádza v obci Košťany nad Turcom, vzdialenej od Martina 4km. 50m od domu sa nachádza reštaurácia a pizzeria.

Dovolenka Turčiansky región

Dovolenka Slovensko