Primorska / Slovinsko : Dovolenka Slovinsko | Slovinsko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Najkratšia cesta k jadranskému moru - dovolenka Slovinsko 2020

imgimgimgimgimg

Primorska

Pobrežie v celej Slovinskej Istrii je podobné chorvátskemu členitému a štrkovo - kamienkovému. V Portorož nájdete však aj mestskú verejnú a súkromné hotelové pláže, kam je vstup možný za poplatok aj hosťom, ktorý v daných hoteloch ubytovaní nie sú. Hlavná pláž v stredisku je piesočnatá, vybavená slnečníkmi a ležadlami, ich prenájom je spoplatnený, vstup je zdarma. Piesok je len na ploche na slnenie, vstup do mora je kamienkový.

Ubytovanie Primorska

KEMPINSKI PALACE PORTOROŽ

KEMPINSKI PALACE PORTOROŽ

Kempinski Palace Portorož sa nachádza v centre slovinského kúpeľného strediska Portorož (prístav ruží) pri prímorskej promenáde. Má dlhoročnú tradíciu, Palace hotel navštevovala už šľachta v dobách Rakúsko-Uhorska. V blízkosti je stredoveké mestečko Piran s rybími reštauráciami.

Hotel LUCIJA ***

Hotel LUCIJA ***

Hotel Lucija sa nachádza pri promenáde v parku, v turistickom kúpeľnom letovisku Portorož. Reštaurácie, bary a obchody v blízkosti. Umag (Chorvátsko) 10km.

Hotel ROŽA ***

Hotel ROŽA ***

Hotel Roža sa nachádza pri promenáde, neďaleko Grand hotela Metropol, v kúpeľnom letovisku Portorož. Reštaurácie, bary a obchody v blízkosti. Umag (Chorvátsko) 10km.

Hotel VILE PARK ***

Hotel VILE PARK ***

Hotel Vile Park je súčasťou komplexu St. Bernardin Resort. Leží v západnej časti kúpeľného mesta Portorož. Do centra sa dostanete krátkou prechádzkou pozdĺž mora.

Hotel HISTRION ****

Hotel HISTRION ****

Hotel Histrion sanachádza vedľa bývalého kláštorného kostola sv Bernardin, poskytuje výhľad na pobrežie a prístav, je súčasťou komplexu sv Bernardin rezort. Leží v západnej časti kúpeľného Mesta Portorož.

Grand Hotel BERNARDIN *****

Grand Hotel BERNARDIN *****

Grand Hotel Bernardin je prvý a najväčší kongresový hotel v Slovinsku, je súčasťou prestížneho St. Bernardin hotelového komplexu. Leží v západnej časti kúpeľného mesta Portorož.

Apartmány VILLA BARKA ***

Apartmány VILLA BARKA ***

Apartmány Villa Barka sú súčasťou komplexu St. Bernardin Rezort. Leží v západnej časti kúpeľného mesta Portorož. Pozostávajú z 5 víl, sú spojené nákupné ulicou s barmi a reštauráciami, ktorá vedie do prístavu.

Hotel APOLO ****

Hotel APOLO ****

Hotel Apolo je kompletne renovovaný wellness hotel v Portorož, nachádza sa v blízkosti pláže. V okolí nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, cukrárne a bary, bankomat, pošta.
Hotel je súčasťou hotelovej siete Life Class.

Hotel SLOVENIJA ****

Hotel SLOVENIJA ****

Hotel Slovenija sa nachádza na hlavnej promenáde v Portorož v tesnej blízkosti mora. Hotel je ideálny pre organizovanie kongresov, firemných a spoločenských akcií, má krásny výhľad na more a priamy prístup do bazénov a Wai Thai Centra. V okolí nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, bankomat, pošta.

Hotel NEPTUN ****

Hotel NEPTUN ****

Hotel Neptun sa nachádza na pokojnom mieste nad hlavnou promenádou v Portorož vedľa borovicového hája priamo v centre mesta, kde je nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, cukrárne a bary, bankomat, pošta. Hotel je súčasťou hotelovej siete Life Class.

Hotel RIVIERA ****

Hotel RIVIERA ****

Hotel Riviera je moderný hotel v Portorož s krásnym výhľadom na záliv Piran, nachádza sa v blízkosti pláže. V okolí nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, bankomat, pošta.
Hotel je súčasťou hotelovej siete Life Class.

Grand Hotel PORTOROŽ *****

Grand Hotel PORTOROŽ *****

Grand Hotel Portorož leží v centre mesta Portorož len pár krokov od mora, v okolí nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, pošta.
Hotel je súčasťou hotelovej siete LifeClass.

Hotel MIRNA ****

Hotel MIRNA ****

Hotel Mirna je príjemný hotel, ktorý sa nachádza na pokojnom mieste nad hlavnou promenádou v Portorož priamo v centre mesta, kde je nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, cukrárne a bary, bankomat, pošta. Je vhodný pre rodiny s deťmi. Hotel je súčasťou hotelovej siete Life Class.

Vila PIRANESI

Vila PIRANESI

Vila Piranesi sa nachádza v starom prístavnom meste Piran - nazývané aj perlou slovinskej Istrie. Vila leží medzi pobrežím a starým centrom mesta. Kúpeľné letovisko Portorož 2km.

Hotel SALINERA ****

Hotel SALINERA ****

Hotel Salinera sa nachádza v meste Strunjan v blízkosti prístavu Piran a Izola. Skladá sa z dvoch častí - staré a nové, ktorá bola postavená v roku 2006.

Apartmány SALINERA **

Apartmány SALINERA **

Apartmány Salinera Strunjan sa nachádzajú v malých chatkách len 100m od mora a sú ideálne pre rodiny s deťmi a všetkých, ktorí majú radi pokojnú dovolenku.
Najbližšia reštaurácia 300m, obchod 1km.

Apartmány VILLA MAIA ***

Apartmány VILLA MAIA ***

Apartmánový dom Villa Maia Strunjan je umiestnený blízko hotelovej pláže, 150m od hotela Salinera. Okolité stredomorská vegetácia poskytuje dokonalý úkryt pred slnkom.

Hotel MIRTA ****

Hotel MIRTA ****

Hotel Mirta leží v juhozápadnej časti mesta Izola, blízko jachtárskeho prístavu. Nachádza sa v mieste, kde sú ruiny starovekého prístavu Haliaetum z doby starovekého Ríma, ktoré sú stále viditeľné. Centrum historického mesta 1km.

Hotel HALIAETUM ****

Hotel HALIAETUM ****

Hotel Haliaetum leží v juhozápadnej časti mesta Izola, blízko jachtárskeho prístavu. Nachádza sa v mieste, kde sú ruiny starovekého prístavu Haliaetum z doby starovekého Ríma, ktoré sú stále viditeľné. Centrum historického mesta 1km.

Pavilóny KORALA ***

Pavilóny KORALA ***

Pavilóny Korala, Perla, Sirena a Palma ležia v juhozápadnej časti mesta Izola v krásnom parku hneď vedľa hotela Haliateum, sú ideálne pre rodiny s deťmi. Centrum historického mesta 1km, obchody 200m, hostinec 200m.

Depandance PARK **

Depandance PARK **

Depandavce Park leží v juhozápadnej časti mesta Izola v krásnom parku hneď vedľa hotela Haliateum, sú ideálne pre rodiny s deťmi. Centrum historického mesta 1km, obchody 200m, hostinec 200m.

Dovolenka Primorska


Tipy na výlety:
počas dovolenky Primorska rozhodne nevynechajte návštevu a prehliadku slovinskej histórie, kultúry a tradícií:

PORTOROŽ - v blízkej dedinke Sečovlje je priľahlé medzinárodné letisko. Už roky hostí mesto medzinárodné sochárske sympózium, kde môžu diváci sledovať umelcov pri tvorbe svojich diel. Ich výtvory si môžete pozrieť v parku Forma Viva, kde je vstup voľný. Prístav ruží - to je preklad názvu mesta známeho aj svojimi kúpeľmi, ktoré spolu s blízkymi - Thalasso kúpeľmi v Strunjan používajú liečivé bahno v kombinácii so stredomorskou klímou a morskou vodou veľmi úspešne. Mnoho lepších hotelov  ponúka vlastné wellness centrá a ozdravné procedúry.

KOPER - najväčšie mesto Prímoria má síce necelých 50tis. obyvateľov, no je významný v rámci celého severovýchodného Jadranu. Donedávna bol na druhom mieste za talianskym Terstom a pred chorvátskou Rijekou, no v roku 2010 už predbehol aj Trieste. Pritom s Talianskom a jeho kultúrou je mestečko prepojené dlhou spoločnou históriou, dodnes je mesto bilingválne -  hovorí sa slovinsky aj taliansky – a tiež pamiatky pripomenú napríklad aj neďaleké Benátky. Pozrite si Loggiu v benátskom gotickom štýle, Prétorský palác, kostol Carmine Rotunda z 12.storočia a katedrálu Sv. Nazaria s vežou zo 14.storočia. Geograficky je Koper prvým väčším mestom slovinského pobrežia, od Trieste ho delí len polostrovček, ktorým prechádza štátna hranica.

PIRAN - ako stredoveké múzeum pod holým nebom, ospievané romantické mestečko s úzkymi uličkami a typickými červenými strechami si nenechajte pri návšteve Slovinska ujsť – aspoň na obed v jednej z rybných reštaurácií. Piran je jednou z najväčších turistických atrakcií krajiny, hoci je to len maličké mestečko na výbežku polostrova. Jeho história siaha do čias rímskej ríše, kedy tu vraj žili aj piráti znepokojujúci moria severného Jadranu. Neskôr sa stal súčasťou Rímskej ríše, ďalej sa rozvíjal a v roku 1909 tu boli dokonca zavedené prvé trolejbusy na Balkáne, ktoré mesto spájali aj s južnejším Portorožom. Neskôr ich vystriedala električka. Hlavné námestie je pomenované po skladateľovi a huslistovi Giuseppe Tertini nad ktorým sa týči Katedrála Sv. Juraja.

IZOLA - „taliančinári“ hneď identifikujú názov tohto mestečka, ktorý pochádza z „Isola“ čo znamená ostrov. Pri pohľade na mapu ale nie je celkom jasné, prečo má mesto práve takéto meno. Kedysi však toto staré rybárske mesto južne od Koperu bolo ostrovom. Až počas napoleonskej vlády boli jeho hradby zrútené a použité na vyplnenie kanála, ktorý ho od pevniny oddeľoval. V roku 1820 tu našli termálny prameň a začal sa rozvíjať turizmus. Dnes je tu množstvo hotelov, známa diskotéka Ambassada Gavioli, galérie, konajú sa letné koncerty a filmový festival.

Dovolenka Slovinsko