Portorož / Primorska / Slovinsko : Dovolenka Slovinsko | Slovinsko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Najkratšia cesta k jadranskému moru - dovolenka Slovinsko 2019

Primorska > Portorož

Slovinské letovisko Portorož sa nachádza v poslednom zálive Primorska nad chorvátskou hranicou, na opačnom brehu ležia známe chorvátske letoviská Kanegra či Savudrija. Dovolenkové stredisko Portorož so stredomorskou atmosférou a prímorskou promenádou ponúka návštevníkom jachtársky prístav, športové zariadenia - tenisové kurty, potápačské centrum, bazény, kasíno, skrátka všetko pre skvelú dovolenku pri mori.

KEMPINSKI PALACE PORTOROŽ

KEMPINSKI PALACE PORTOROŽ

Kempinski Palace Portorož sa nachádza v centre slovinského kúpeľného strediska Portorož (prístav ruží) pri prímorskej promenáde. Má dlhoročnú tradíciu, Palace hotel navštevovala už šľachta v dobách Rakúsko-Uhorska. V blízkosti je stredoveké mestečko Piran s rybími reštauráciami.

Hotel LUCIJA ***

Hotel LUCIJA ***

Hotel Lucija sa nachádza pri promenáde v parku, v turistickom kúpeľnom letovisku Portorož. Reštaurácie, bary a obchody v blízkosti. Umag (Chorvátsko) 10km.

Hotel ROŽA ***

Hotel ROŽA ***

Hotel Roža sa nachádza pri promenáde, neďaleko Grand hotela Metropol, v kúpeľnom letovisku Portorož. Reštaurácie, bary a obchody v blízkosti. Umag (Chorvátsko) 10km.

Hotel VILE PARK ***

Hotel VILE PARK ***

Hotel Vile Park je súčasťou komplexu St. Bernardin Resort. Leží v západnej časti kúpeľného mesta Portorož. Do centra sa dostanete krátkou prechádzkou pozdĺž mora.

Hotel HISTRION ****

Hotel HISTRION ****

Hotel Histrion sanachádza vedľa bývalého kláštorného kostola sv Bernardin, poskytuje výhľad na pobrežie a prístav, je súčasťou komplexu sv Bernardin rezort. Leží v západnej časti kúpeľného Mesta Portorož.

Grand Hotel BERNARDIN *****

Grand Hotel BERNARDIN *****

Grand Hotel Bernardin je prvý a najväčší kongresový hotel v Slovinsku, je súčasťou prestížneho St. Bernardin hotelového komplexu. Leží v západnej časti kúpeľného mesta Portorož.

Apartmány VILLA BARKA ***

Apartmány VILLA BARKA ***

Apartmány Villa Barka sú súčasťou komplexu St. Bernardin Rezort. Leží v západnej časti kúpeľného mesta Portorož. Pozostávajú z 5 víl, sú spojené nákupné ulicou s barmi a reštauráciami, ktorá vedie do prístavu.

Hotel APOLO ****

Hotel APOLO ****

Hotel Apolo je kompletne renovovaný wellness hotel v Portorož, nachádza sa v blízkosti pláže. V okolí nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, cukrárne a bary, bankomat, pošta.
Hotel je súčasťou hotelovej siete Life Class.

Hotel SLOVENIJA ****

Hotel SLOVENIJA ****

Hotel Slovenija sa nachádza na hlavnej promenáde v Portorož v tesnej blízkosti mora. Hotel je ideálny pre organizovanie kongresov, firemných a spoločenských akcií, má krásny výhľad na more a priamy prístup do bazénov a Wai Thai Centra. V okolí nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, bankomat, pošta.

Hotel NEPTUN ****

Hotel NEPTUN ****

Hotel Neptun sa nachádza na pokojnom mieste nad hlavnou promenádou v Portorož vedľa borovicového hája priamo v centre mesta, kde je nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, cukrárne a bary, bankomat, pošta. Hotel je súčasťou hotelovej siete Life Class.

Hotel RIVIERA ****

Hotel RIVIERA ****

Hotel Riviera je moderný hotel v Portorož s krásnym výhľadom na záliv Piran, nachádza sa v blízkosti pláže. V okolí nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, bankomat, pošta.
Hotel je súčasťou hotelovej siete Life Class.

Grand Hotel PORTOROŽ *****

Grand Hotel PORTOROŽ *****

Grand Hotel Portorož leží v centre mesta Portorož len pár krokov od mora, v okolí nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, pošta.
Hotel je súčasťou hotelovej siete LifeClass.

Hotel MIRNA ****

Hotel MIRNA ****

Hotel Mirna je príjemný hotel, ktorý sa nachádza na pokojnom mieste nad hlavnou promenádou v Portorož priamo v centre mesta, kde je nákupné centrum, kaderníctvo, reštaurácie, cukrárne a bary, bankomat, pošta. Je vhodný pre rodiny s deťmi. Hotel je súčasťou hotelovej siete Life Class.


Dovolenka Portorož

V blízkej dedinke Sečovlje je blízke medzinárodné letisko, ktoré zabezpečuje výbornú dopravnú dostupnosť pre návštevníkov z celého sveta. Už roky hostí mesto medzinárodné sochárske sympózium, kde môžu diváci sledovať umelcov pri tvorbe svojich diel. Ich výtvory si môžete pozrieť aj „naživo“ v parku Forma Viva, kde je vstup voľný.

Prístav ruží (taký je slovenský preklad názvu mesta) je tiež známy svojimi kúpeľmi, alebo blízkymi – Thalasso kúpeľmi v Strunjan, ktoré pôsobia liečivým bahnom v kombinácii so stredomorskou klímou a morskou vodou veľmi priaznivo. Aj mnoho lepších hotelov v stredisku ponúka vlastné wellness centrá a služby.

Pobrežie rovnako ako v celej Slovinskej Istrii je podobné chorvátskemu členitému a štrkovo - kamienkovému. V Portorož nájdete aj mestskú verejnú pláž a súkromné hotelové pláže, kam je vstup možný za poplatok aj hosťom, ktorý v daných hoteloch ubytovaní nie sú. Hlavná pláž v stredisku je piesočnatá, vybavená slnečníkmi a ležadlami, ich prenájom je spoplatnený, vstup je zdarma. Piesok je len na ploche na slnenie, vstup do mora je po kamienkoch.