Savinjska / Slovinsko : Dovolenka Slovinsko | Slovinsko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Najkratšia cesta k jadranskému moru - dovolenka Slovinsko 2019

imgimgimg

Savinjska

Dovolenka Savinjska

Región Savinjska ponúka v alpských ľadovcových údoliach zákutia nedotknutej prírody. Niekoľko termálnych a klimatických kúpeľov, ako napríklad Rimske Toplice alebo Olimia pri mestečku Podčetrtek. Miesta, hrady a zámky so zaujímavou históriou. Pri stredovekom mestečku Celje sa nachádza Šmartinsko jazero, najväčšie jazero v Slovinsku.

Ubytovanie Savinjska

Wellness Hotel SOTELIA ****+

Wellness Hotel SOTELIA ****+

Wellness hotel Sotelia je súčasťou Terme Olimia, modernej kúpeľnej dedinky uprostred prírody. Spolu s wellness centrom Orhidelia má jedinečnú architektúru, ktorá bola ocenená aj cenou Plečnik za architektúru krajiny v roku 2006. Zelená strecha, veľké svetlé plochy a elementy v hoteli vytvárajú harmóniu s okolitou prírodou.
Terme Olimia sa nachádza pri menšej dedinke Olimje, ktorá má bohatú históriu (už od roku 1208), väčšie mesto v okolí je Podčetrtek.

Hotel BREZA ****

Hotel BREZA ****

Renovovaný hotel Breza je súčasťou termálneho areálu Terme Olimia. Kúpeľné stredisko sa nachádza v dedinke Olimje (Podčetrtek), ktorá je známa okrem kúpeľov aj pivovarom, jeleňou farmou či kláštorom s historickou lekárňou

Aparthotel ROSA ****

Aparthotel ROSA ****

Aparthotel Rosa je súčasťou kúpeľného komplexu Terme Olimia v kopcovitej oblasti Slovinska pri dedinke Olimje. Centrum dedinky asi 1km, väčšie mesto v oblasti je Podčetrtek.
Oblasť je bohatá na možnosti vyžitia a relaxu po celý rok, okrem vodného parku a wellness zón aj cyklistika, golf, možnosť prehliadky starého kláštora alebo miestneho pivovaru.

Dovolenka Savinjska

Dovolenka Slovinsko