Basilicata / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimg

Basilicata

stále nepoznanou novinkou na našom trhu. Región je prevažne hornatý, na severe sa týči aj vyhasnutá sopka Monte Vulture, krajom preteká viacero riek a prírodnú scenériu dotvárajú aj jazerá. Basilicata má zaujímavú polohu – pobrežím sa dotýka na západe Tyrhénskeho mora a na východe Iónskeho mora. Pláže sú krásne, ešte neboli príliš poznačené cestovným ruchom. Viac informácií o regióne - Basilicata

Ubytovanie Basilicata

Village ARGONAUTI

Village ARGONAUTI

Rezort Argonauti sa rozkladá pri iónskom pobreží v Marina di Pisticci, neďaleko mesta Metaponto (centrum 10km). Letisko v Bari vzdialené 130km.

Villaggio TOCCACIELO ****

Villaggio TOCCACIELO ****

Nové villaggio Toccacielo lemované hustým borovicovým lesom sa rozkladá pri iónskom pobreží pri meste Marina di Nova Siri. Prímorské stredisko Policoro cca 12 km. Letisko v Brindisi a Bari vzdialené 150km.

Villaggio CASTROBOLETO

Villaggio CASTROBOLETO

Villaggio Castroboleto sa nachádza v krásnej prírode obkolesené píniovým hájom neďaleko národného parku Pollino.

Hotel AKIRIS ****

Hotel AKIRIS ****

Villagioa sa nachádza pri Iónskom pobreží regiónu Bazilikáta.

Villaggio AKIRIS  ****

Villaggio AKIRIS ****

Villaggio sa nachádza pri iónskom pobreží regiónu Basilicata, Policoro je vzdialené asi 7 km, Metaponto asi 30 km.

Villaggio CLUB GIARDINI D‘ORIENTE ****

Villaggio CLUB GIARDINI D‘ORIENTE ****

Villaggio sa nachádza na Tarantskom pobreží Iónskeho mora v regióne Basilicata. Pozemok villaggia od pláže oddeľuje píniový park a v okolí sa nachádzajú olivovníky a pomarančovníky.Klienti majú možnosť navštíviť archeologickú zónu i mesto Sassi di Metra (patrí pod Unesco), kde sa natáčal film Mela Gibsona – Umučenie Krista.

Villaggio RIVA DEI GRECI

Villaggio RIVA DEI GRECI

Villaggio Riva dei Greci sa nachádza pri jónskom pobreží regiónu Bazilikata, obkolesené píniovým hájom.

Villaggio ALESSIDAMO CLUB

Villaggio ALESSIDAMO CLUB

Villaggio Alessidamo Club sa nachádza pri jónskom pobreží regiónu Bazilicata, obklopená krásnou prírodou typickou pre túto oblasť.

Village MAGNA GRECIA ****

Village MAGNA GRECIA ****

Nové prestížne villaggio Magna Grecia má ideálnu polohu len niekoľko km od archeologickej zóny a len 200 m od centra mesta Metponto Lido. Villaggio je obklopené subtropickou zeleňou.

Dovolenka Basilicata

Južné Taliansko a pobrežie v oblasti Basilicata je na tyrhénskom pobreží prevažne skalnaté s malými romantickými plážami a zátokami, na východe sa nachádzajú rovinatejšie územia a piesčité pláže, podobné aké poznáte zo severu Talianska. Práve v tejto oblasti sa nachádzajú ubytovacie zariadenia, ktoré sú novinkou v našom tohoročnom katalógu.

Hoci je v súčasnosti kraj málo osídlený a vo vnútrozemí nájdete aj celkom opustené miesta, v minulosti tomu tak nebolo. Región bol obývaný už od čias Paeolitu o čom svedčia mnohé archeologické nálezy, v 13.st. pred našim letopočtom sa sem začali sťahovať „Lyki“ z oblasti Dunaja (po ktorých dostal kraj v roku 1945 názov Lucania) a neskôr oblasť aj kultúrne obohatili Gréci, ktorý zakladali mestá v povodí riek: najznámejšie Metaponto, Heraclea a Posidonia.

Emigrácia z regiónu prišla až neskôr v dôsledku ekonomických problémov, keďže obyvateľstvo sa živí prevažne poľnohospodárstvom a priemysel sa tu nerozvinul. Pretrvali však remeslá, hlavne keramika, práca s drevom a textilom a momentálne začínajú byť zaujímavé aj služby spojené s cestovným ruchom, ktorý má veľký význam pre celé južné Taliansko.

Basilicata ako samostatný kraj (región) má iba dve provincie: Potenza a Matera, každá s časťou pobrežia a osobitým čarom.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko