Capri / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás - dovolenka Taliansko 2020

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Capri

ostrov pozostáva z dvoch oblastí Capri a Anacapri. Leží v Tyrhénskom mori, asi 35 km od prístavu Napoli. Kamenisté pobrežie ukrýva množstvo jaskýň a ostrov má bohatú stredozemskú faunu a flóru. Najvyšším miestom ostrova je skalnatý vrch Solaro (589 m.n.m.), kam vedie aj sedačková lanovka.  Nádherné výhľady na prístav, kam nepretržite priplávajú lode s novými návštevníkmi. Viac o ostrove sa dočítate na dovolenka Capri

Ubytovanie Capri

Hotel RELAIS MARESCA ****

Hotel RELAIS MARESCA ****

Príjemný hotel Relais Maresca sa nachádza nad prístavom Marina Grande, v severnej časti ostrova. Budova hotela pochádza z roku 1876. Hneď pri hoteli sa nachádza autobusová zastávka, stanovisko taxi, obchodíky a tiež lanovka Funicollare do centra mestečka Capri.

Hotel REGINA CRISTINA ****

Hotel REGINA CRISTINA ****

Hotel Regina Cristina sa nachádza v centre mestečka Capri, na pešej zóne, kde je povolený vjazd len elektrickým vozíkom prepravujúcim tovar a batožinu hostí. Slávne námestie Piazzetta sa nachádza len niekoľko málo minút chôdze od hotela, rovnako ako aj hlavnej pešej a nákupnej zóny a centrum večernej zábavy.

Hotel LA RESIDENZA ****

Hotel LA RESIDENZA ****

Komfortný hotel má vynikajúcu pozíciu, len 200 m od centra spoločenského života na Capri známej „Piazzeta“ a stanice pozemnej lanovky. Z niektorých izieb sa ponúka prekrásny panoramatický výhľad na kartúzu „Certosa di San Giacommo“.

Hotel MAMELA ****

Hotel MAMELA ****

Nedávno zrenovovaný hotel Mamela sa nachádza na pokojnom mieste v srdci Capri v malebnom prostredí, no len asi 5 minút chôdze od Augustových záhrad, vily San Giacoma a cez exkluzívnu nákupnú ulicu Via Camerelle svetoznámej Piazzetta. Prístav Capri asi 1km, Grotta Azzurra asi 3,8km.

Hotel CASA CAPRILE ***

Hotel CASA CAPRILE ***

Hotel Casa Caprile sa nachádza na pokojnom svahu v centre Anacapri. Je obklopený krásnym botanickým parkom, preto je ideálnym miestom pre relaxačný pobyt, pričom od najobľúbenejšieho námestia La Piazzetta je vzdialený len 2,5km a do prístavu v Capri je to len 2,5km.

Dovolenka Capri

Ostrov Capri má aj bohatú históriu - môžete navštíviť Augustovu záhradu alebo Tiberiovu vilu. Je ideálnym miestom na strávenie pokojnej „honosnejšej“ dovolenky, ostrov je naozaj vychýreným dovolenkovým miestom najmä medzi náročnou a solventnou klientelou, čomu zodpovedajú aj ceny. Ak chcete stráviť dovolenku na ostrove v tejto časti Talianska a ceny na Capri sa Vám zdajú príliš vysoké, skúste si vybrať z ponuky na blízkom ostrove Ischia a na Capri si urobte aspoň jednodňový výlet loďou: letovisko je dobre obsluhované lodnou dopravou z okolitých talianskych prístavov, množstvo výletných lodí dopraví denne na ostrov Capri tisíce turistov.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko