Elba / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimgimg

Elba

je najväčším ostrovom Toskánskeho súostrovia a vyhľadávaným cieľom turistov a rekreantov z celého sveta. Nachádza sa 10 km od pobrežia a prístavu Piombino, odkiaľ pravidelne premávajú trajekty na ostrov Elba. Hlavným mestom a najdôležitejším prístavom ostrova je Portoferraio s úzkymi uličkami a množstvom turistov. Druhým dôležitým mestom Elby je prístav Porto Azzuro. Viac informácií o ostrove - Elba

Ubytovanie Elba

Hotel LA PRIMULA ***

Hotel LA PRIMULA ***

Hotel La Primula sa nachádza na ostrove Elba, len 50m od centra malého mestečka Marciana Marina a 100m od pláže.

Hotel TAMERICI ****

Hotel TAMERICI ****

Hotel Tamerici sa nachádza na ostrove Elba v rezidenčnej štvrti Marciana Marina, asi 400m od historického centra mesta a 400m od mora.

Apartmány ELBA BLU

Apartmány ELBA BLU

Apartmány Elba Blu sa nachádzajú v rôznych apartmánových domoch a rezidenciách v mestečku Marina di Campo pri Procchio. Prístav asi 18km. Výhodou je blízkosť partnerskej agentúry v stredisku.

Apartmány ELBAMAR CAMPO

Apartmány ELBAMAR CAMPO

Apartmány Elbamar Campo sa nachádzajú v mestečku Marina di Campo, len 300m od centra.

Apartmány FETOVAIA

Apartmány FETOVAIA

Apartmánový dom má len 3 apartmány, Fetovaia je pekná a pokojná lokalita, príroda, priezračné more, vhodné pre potápanie a vodné športy. Od centra a obchodíkov mestečka Marina di Campo sú vzdialené asi 10km, Portoferraio je vzdialené 29 km.

Hotel MONTECRISTO ****

Hotel MONTECRISTO ****

Hotel Montecristo sa nachádza v krásnej zátoke na plážovej promenáde Marina di Campo v blízkosti piesočnatej pláže, ktorá lemuje celý záliv. Neďaleko rušné centrum letoviska.

Hotel DEI CORALLI ***

Hotel DEI CORALLI ***

Hotel Dei Coralli sa nachádza v blízkosti borovicového lesa, je obklopený veľkou záhradou asi 100m od známej pláže v Marina di Campo, centrum mesta asi 800m.

Hotel VILLA ETRUSCA ***

Hotel VILLA ETRUSCA ***

Hotel Villa Etrusca sa nachádza priamo oproti borovicového lesa, 150m od krásnej piesočnatej pláže v zálive Marina di Campo.

Hotel LA PERLA DEL GOLFO

Hotel LA PERLA DEL GOLFO

Hotel La Perla Del Golfo sa nachádza na panoramatickom mieste v krásnom zálive Procchio, obklopený bohatou vegetáciou. Menšie centrum je vzdialené 100m. Portoferraio cca 12km.

Hotel DELFINO ***

Hotel DELFINO ***

Rodinne vedený hotel Delfino sa nachádza neďaleko centra mestečka Procchio. Svojou výhodnou polohou neďaleko centra letoviska a zároveň pri pláži je ideálnym miestom na príjemný relax. V centre sa nachádzajú rôzne obchodíky s remeselnými výrobkami, butiky, veľký park so zónou pre deti a typickým večerným trhom miestnych remeselníkov. Od Portoferraio je vzdialený cca 13km.

Hotel BRIGANTINO ***

Hotel BRIGANTINO ***

Hotel Brigantino sa nachádza v zálive, ktorý má niekoľko najkrajších pláží ostrova (Procchio, Spartaia, Campo all´Aia..). Centrum mestečka Procchio cca 1,5km.

Apartmány ELBAMAR PROCCHIO

Apartmány ELBAMAR PROCCHIO

Menší komplex apartmánov Elbamar Procchio sa nachádza v lokalite Campo all´Aia pri Procchio, asi 1km od centra a 11km od prístavu. V blízkosti apartmánov je pizzeria.

Hotel DEL GOLFO ****

Hotel DEL GOLFO ****

Hotel Del Golf sa nachádza na ostrove Elba v krásnej zátoke Proschio priamo pri pláži. Je obklopený stredomorskou záhradou, centrum mesta s obchodmi, reštauráciami a kaviarňami pár minút chôdze.

HOTEL FRANK´S ***

HOTEL FRANK´S ***

Rodinne vedený hotel Frank´s má výbornú pokojnú polohu v zálive Naregno plnom zelene, asi 3km od centra Capoliveri, kam premáva miestny autobus.

Apartmány LA TURISTICA

Apartmány LA TURISTICA

Apartmány La Turistica sa nachádzajú na panoramatickom mieste s výhľadom na záliv a pláž Morcone. Od centra Capoliveri sú vzdialené asi 3km.

Apartmány ELBAMAR LACONA 2

Apartmány ELBAMAR LACONA 2

Malý komplex apartmánov Elbamar Lacona 2 sa nachádza na pokojnom mieste obklopenom borovicami a olivovými hájmi - v lokalite Lacona pri Capoliveri. Do centra a prístavu je to asi 10km.

Rezidencia VILLA FRANCA

Rezidencia VILLA FRANCA

Príjemná rezidencia Villa Franca sa nachádza v peknej záhrade a pozostáva z viacerých apartmánových viliek. Objekt spravujú majitelia, čo mu dodáva príjemnú rodinnú atmosféru. Od centra Capoliveri je vzdialená asi 3km.

Hotel ELBA INTERNATIONAL ****

Hotel ELBA INTERNATIONAL ****

Hotel Elba International sa nachádza nad morom a zálivom Fontanella, obklopený stredomorskou vegetáciou. Najbližšie obchody a reštaurácie asi 250m, centrum 2km. Neďaleko mestečká Capoliveri a Porto Azzurro, dobrá dostupnosť z hlavných cestných sietí na ostrove Elba.

Rezidencia SANT´ANNA DEL VOLTERRAIO

Rezidencia SANT´ANNA DEL VOLTERRAIO

Prázdninový komplex – rezidencia Sant´Anna del Volterraio sa rozprestiera uprostred súkromného parku s množstvom stredomorskej zelene. Centrum prímorskej dedinky Bagnania 400m. Je v rovnomennej zátoke s výhľadom na prístavné mesto Portoferraio (po ceste mesto vzdialené 12km, počas sezóny lodným taxíkom 10min).

Apartmány LE PRADE

Apartmány LE PRADE

Apartmány Le Prade sa nachádzajú v pokojnom prostredí, od mesta Portoferraio a prístavu sú vzdialené asi 8km. Supermarket sa nachádza v meste, na hlavnej ceste (asi 500m) sa nachádza bar, kde si môžete kúpiť aj chlieb resp. iné základné potraviny.

Apartmány CASA LUPPOLI

Apartmány CASA LUPPOLI

Komplex Casa Luppoli pozostáva z dvoch menších viacrodinných domov rozdelených na jednotlivé apartmány a nachádza sa v pokojnom prostredí. Od centra časti Magazzini sú vzdialené asi 1,5km po ceste, od centra Portoferraio a prístavu asi 8km.

Hotel VILLA OMBROSA ***

Hotel VILLA OMBROSA ***

Hotel Villa Ombrosa leží na severnom pobreží Elba v mieste s panoramatickým výhľadom na pláž. Do historického centra Portoferario 500m príjemnou prechádzkou.

Hotel FABRICIA ****

Hotel FABRICIA ****

Hotel Fabricia sa nachádza na ostrove Elba v krásnom zálive Portoferario. Hotel svojou architektúrou pripomína veľké toskánskej vily, je obklopený olivovými stromami a stredomorskou vegetáciou.

Hotel BIODOLA ****

Hotel BIODOLA ****

Obľúbený hotel Biodola sa nachádza na ostrove Elba v krásnej zátoke Biodola neďaleko Portoferraio. Centrum Procchio asi 6km (10min autom), rovnako centrum a prístav Portoferraio.

Hotel CALA DI MOLA ***

Hotel CALA DI MOLA ***

Hotel Cala di Mola leží 800m od Porto Azzura, jeho poloha poskytuje výhľad na zátoku Mola s okolitou scenériou. Hotel architektonicky vytvára komplex s malým námestím, ktoré je priestorom pre stretávanie hotelových hostí. Kúsok od námestia komplexu sú kaviarne, priestor recepcie, všeobecné salóniky, butiky a reštaurácie.

Dovolenka Elba

Porto Azzuro je pevnosťou do ktorej presťahovali najnebezpečnejších talianskych väzňov, hlavne mafiánov. Mesto Capoliveri má neobyčajný šarm a určite si vychutnajte večernú prechádzku. Stále zelený ostrov s krásnym čistým morom a celkovou dĺžkou pobrežia 147km ponúka rôznorodé pláže od piesočnatých cez štrkové až po kamenisté s útesmi. Ponúkajú sa široké možnosti športového vyžitia - pešia turistika, cyklistika, potápanie, vodné športy. Elba je teda ideálnym miestom na strávenie príjemnej dovolenky nielen pre rodiny s deťmi, ale aj športovo založené typy.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko