Lago di Como / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

img

Lago di Como

Charakterizuje ho jeho tvar obráteného písmena Y, má dĺžku 51km a leží na úpätí Rhétskych Álp. Ospevoval ho aj Stendhal v diele Kartúza Parmská. Jazero Como je naozaj veľmi krásne, rovnako ako mestečká ležiace na jeho brehoch, z ktorých niektoré sú dostupné len po vode. Jediným nedostatkom je že kúpanie vo vodách jazera sa nedoporučuje.

Ubytovanie Lago di Como

Hotel BAZZONI ***

Hotel BAZZONI ***

Hotel Bazzoni sa nachádza v centre Tremezzo medzi krásnymi vilami z 18.storočia. Má výhľad priamo na jazero Como.

Dovolenka Lago di Como

Jazero Como sa nachádza v talianskom regióne Lombardia neďaleko švajčiarskych hraníc uprostred alpských štítov vysokých až 2.700 m. Hladina jazera leží v nadmorskej výške 197 m a zaberá plochu 146 km², čím sa stáva tretím najväčším jazerom v Taliansku. Dĺžka jazera je 51 km a šírka 4,5 km, pobrežie je prevažne skalnaté, najväčšia hĺbka 410 m je európsky rekord.

Como - samotné mesto má 90.000 obyvateľov a turisticky nie je príliš zaujímavé, je však dobrou základňou na podnikanie výletov po jazere a v jeho okolí. Ponúka takmer všetky možnosti športového vyžitia. Cyklistika, turistika, horolezectvo, jazda na koni, výlety loďou, tenis, golf ako aj nové formy atraktívnych až adrelínových zážitkov. Dovolenka na jazere Como môže byť oddychová, ale aj aktívna.

Isola Comacina - jediný ostrov tohto jazera, uchyľovali sa naň longobardský kráľovia pred útočníkmi.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko