Lago di Garda / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimg

Lago di Garda

Najväčšie a najnavštevovanejšie talianske jazero leží medzi Alpami a Pádskou nížinou. Zo severu je obkolesené vysokými horami, pripomína fjord, smerom na juh sa údolie rozširuje a jazero pripomína more. Okolo jazera je mnoho dovolenkových mestečiek, najkrajšie z nich sú Sirmione, Gardone, Riva del Garda. Gardaland -  láka návštevníkov na dinosaurov, pirátske lode, sochy... Viac informácií o oblasti - Lago di Garda

Ubytovanie Lago di Garda

Resort DU LAC et DU PARC ****

Resort DU LAC et DU PARC ****

Hotelový komplex Du Lac & Du Parc Grand Resort na nádhernom mieste s krásnou scenériou sa nachádza uprostred prírody hneď na brehu jazera Lago di Garda na okraji Riva del Garda. Zastávka miestnej dopravy 100m. Rezort pozostáva z viacerých častí, hotel Du Lac, suity v La Villa a v Murialdo a bungalovy rozmiestnené v súkromnom parku o rozlohe 70.000m2.

Hotel LA PERLA ***

Hotel LA PERLA ***

Hotel La Perla sa nachádza na hlavnej ulici v Riva del Garda v severnom cípe pobrežia jazera Garda, asi 800m od centra. Najbližšie obchody a reštaurácie cca 50m od hotela.

Hotel ANTICO BORGO ****

Hotel ANTICO BORGO ****

Príjemný hotel Antico Borgo sa nachádza priamo v historickom centre mestečka Riva del Garda v pešej zóne, len pár krokov od severného brehu jazera Garda. Väčšie mesto Trento, hlavné mesto regiónu, asi 30km.

Hotel GRAND HOTEL RIVA ****

Hotel GRAND HOTEL RIVA ****

Grand hotel Riva sa nachádza v centre starého mesta Riva del GARG na brehu jazera pri benátskeho hradu La Rocca. Hotel je obklopený zeleňou, reštaurácia v 5. poschodí poskytuje krásny výhľad na jazero.

Hotel ROYAL VILLAGE ****

Hotel ROYAL VILLAGE ****

Hotel Royal Village sa nachádza v záhrade s olivovníkmi (40.000m/2) neďaleko živého centra mestečka Limone sul Garda (600m). Mestá Riva del Garda 11km a Verona 95km.

Rezidencia OASI

Rezidencia OASI

Rezidencia Oasi sa nachádza na pokojnom mieste v letovisku Limone sul Garda, cca 2km od centra s obchodmi, barmi a reštauráciami. Verona 100km a Bergamo 120km.

Hotel ALEXANDER ****

Hotel ALEXANDER ****

Novopostavený hotel Alexander sa nachádza priamo na promenáde pri jazere Lago di Garda, poskytuje krásny výhľad na jazero. Historické centrum mesta Limone s malými ulicami, obchodmi a reštauráciami v blízkosti.

Park Hotel CASIMIRO VILLAGE ****

Park Hotel CASIMIRO VILLAGE ****

Park Hotel Casimiro Village má krásny výhľad na jazero Garda a nachádza sa v San Felice del Benaco. Mestečko Portese 1 km, Sala 3 km, Brescia 30km a letisko Catullo vo Verone 60km.

Hotel LA ROTONDA ***

Hotel LA ROTONDA ***

Hotel La Rotonda sa nachádza na útese Mount Castello (500m.n.m). na slnečnom mieste s panoramatickým výhľadom na jazero. Centrum mestečka Tignale s obchodmi cca 1km. Neďaleko je hlavná cesta, ktorá vedie po západnej časti jazera Garda. Tignale, vďaka miernej klíme bohatej na kyslík, je vyhľadávané k pešej turistike a jazdy na horskom bicykli. Verona 100km.

Hotel BENACO ***

Hotel BENACO ***

Kompletne zrekonštruovaný hotel Benaco sa nachádza blízko historického centra Desenzana a pešej zóny, vo veľmi elegantnej časti mesta.

Hotel LOCANDA SANTA GIULIA ****</>

Hotel LOCANDA SANTA GIULIA ****

Hotel Locanda Santa Giulia sa nachádza v tichšej časti mesta, v tesnej blízkosti jazera Lago di Garda, asi 300m od pláže Padenghe. Mestečko Desenzano je vzdialené asi 4 km. Najbližšia zastávka autobusu je len 50m od hotela. Samotné centrum mestečka Padenghe sul Garda sa nachádza asi 800m od hotela. Obchody a reštaurácie sú v tesnej blízkosti (asi 100m).

Apartmány SANTA GIULIA ****</>

Apartmány SANTA GIULIA ****

Komplex apartmánov Santa Giulia sa nachádza v tichšej časti mesta pri hoteli Locanda Santa Giulia, v tesnej blízkosti jazera Lago di Garda, asi 300m od pláže Padenghe. Mestečko Desenzano je vzdialené asi 4 km. Najbližšia zastávka autobusu je len 50m od hotela. Samotné centrum mestečka Padenghe sul Garda sa nachádza asi 800m od hotela. Obchody a reštaurácie sú v tesnej blízkosti (asi 100m).

Rezidencia KRISTALL **</>

Rezidencia KRISTALL **

Rezidencia Kristall sa nachádza v meste Desenzano del Garda v blízkosti centra.

Hotel VILLA MARIA ****

Hotel VILLA MARIA ****

Hotel Villa Maria sa nachádza cca 300m od jazera Garda v krásnom parku, 2km od centra mesta Desenzano del Garda, stanice vzdáleno1,5km.

Hotel GALEAZZI ****

Hotel GALEAZZI ****

Hotel Galeazzi sa nachádza v Barbarano di Saló je len pár metrov od jazera. Centrum mesta Saló sa nachádza asi 2 km, Gardone Riviéra iba 500m, Verona 60km.

Bungalovy GARDA VILLAGE ***

Bungalovy GARDA VILLAGE ***

Komplex bungalovov rezidencia Garda Village sa nachádza na juhu jazera Garda, asi 3km od historického centra mestečka Sirmione.

Hotel MAVINO ****

Hotel MAVINO ****

Hotel Mavino sa nachádza v historickom meste Sirmione v blízkosti centra a napriek tomu na pokojnom mieste. Kúpeľné a wellness centrum Aquaria je 30m od hotela, na zámok Scaligerov sa dostanete malou príjemnou prechádzkou.

Rezidencia EDEN **

Rezidencia EDEN **

Rezidencia Eden sa nachádza medzi mestami Castelnuovo del Garda a Peschiera del Garda na rozľahlom 800ha pozemku „Parc Hotel Paradiso & Golf Resort“. Tvorí ho 18-jamkové golfové ihrisko a 3 ďalšie hotely a rezidenčné komplexy. Mestečko Peschiera del Garda pri Lago di Garda je dostupné bezplatnou kyvadlovou dopravou za pár minút.

Hotel DORE´ ***

Hotel DORE´ ***

Elegantný hotel Dore´sa nachádza v centre mestečka Castelnuovo del Garda, ktoré je strategickým miestom pre spoznávanie krajiny medzi mestom Verona a Lago di Garda. Cca 3km od hotela je „Gardaland“ najvychýrenejší zábavný park v Taliansku.

Hotel DU LAC ***

Hotel DU LAC ***

Útulný a preslávený hotel Du Lac sa nachádza na brehu jazera „ Lago di Garda“ v samotnom centre mestečka Gardone Riviera, neďaleko zastávky lodnej dopravy. Za hotelom je obchodná ulica s obchodíkmi ponúkajúcimi typický miestny tovar, nespočetné množstvo pizzérií a zmrzlinární. Z hotela je nádherný panoramatický výhľad na jazero od vrchu Baldo cez ostrovy na jazere Garda až po záliv Salo. Hotel je otvorený počas celého roka, od Verony je vzdialený cca 50km.

Hotel LA MURAGLIA ***

Hotel LA MURAGLIA ***

Nedávno renovovaný hotel La Muraglia sa nachádza na pokojnom mieste medzi prívetivými pahorkami na území Lago di Garda, pár km od Sirmione (označované ako „Perla jazera Garda“) a Peschiera del Garda. Ponúka nádherný výhľad na zámok Pozzolengo a zároveň má výhodnú polohu vďaka autostráde A4 (Milano-Venezia), ktorou sa rýchlo dostanete do významných prázdninových stredísk, miest Verona, Brescia, Mantova i do tematických parkov di Garda v okruhu 20km.

Hotel SAN VITO ***</>

Hotel SAN VITO ***

Hotel San Vito sa nachádza v srdci vinohradníckej oblasti Valponicella, v meste Negrar, ktoré leží asi 10 km severne od Verony. Hotel má ideálnu polohu na strávenie pokojnej, ideálnej dovolenky s možnosťou gastronomických výletov do okolia. Centrum mesta je dosiahnuteľné autobusom, ktorého zastávka sa nachádza hneď oproti hotelu.

Hotel PARC ****

Hotel PARC ****

Moderná budova hotela Parc sa nachádza v južnej časti jazera Lago di Garda niekoľko kilometrov od Peschiera del Garda je ideálne pre rodiny s deťmi.

Hotel GARDA RESORT ****</>

Hotel GARDA RESORT ****

Len 200m od jazera Lago di Garda je postavený nový hotel Garda Resort s krásnym výhľadom na jazero. Mesto Manerba sa nachádza 10 km od Desenzano a Salo.

Apartmány RAMADA ****</>

Apartmány RAMADA ****

Apartmány Ramada Lake Garda sa nachádzajú uprostred okolia jazera Lago di garda s olivovníkmi a pekným výhľadom na jazero. Samotné jazero je od apartmánov vzdialené asi 3 km. Centrum mesta Moniga s obchodmi a reštauráciami je vzdialené asi 1,5 km. Autobusová zastávka sa nachádza 900m od apartmánov. V okolí 3- 5 km sa nachádzajú golfové ihriská.

Hotel RAMADA ****</>

Hotel RAMADA ****

Hotel Ramada sa nachádza v okolí jazera Lago di Garda s olivovníkmi a pekným výhľadom na jazero. Samotné jazero je od hotela vzdialené asi 3 km. Centrum mesta Moniga s obchodmi a reštauráciami je vzdialené asi 1,5 km. Autobusová zastávka sa nachádza 900m od apartmánov. V okolí 3- 5 km sa nachádzajú golfové ihriská.

Hotel LIVIA ***

Hotel LIVIA ***

Hotel Livia sa nachádza 100m od jazera Lago di Garda, je obklopený parkom s olivovníkmi, citrónovníky a pomarančovníky. Centrum mestečka Gargnano, ktoré ponúka nákupné možnosti, bary a reštaurácie je v dochádzkové vzdialenosti cca 800m od hotela.

Hotel LIDO ***

Hotel LIDO ***

Hotel Lido sa nachádza len 10m od jazera Lago di Garda na jeho západnom brehu. Centrum mestečka Gargnano, ktoré ponúka nákupné možnosti, bary a reštaurácie je v dochádzkové vzdialenosti cca 400m od hotela.

Hotel COSTABELLA ***

Hotel COSTABELLA ***

Hotel Costabella leží v kopcoch nad jazerom Lago di Garde v centre San Zeno di Montagna oproti kostolu. Hotel je vzdialený 10km od jazera Lago di Garde, vzdušnou čiarou 1km.

Hotel GARDEN GOOD LIFE ***

Hotel GARDEN GOOD LIFE ***

Hotel Garden Good Life sa nachádza cca 300m od jazera Ledro, 100m od centra Pieve di Ledro v pokojnej lokalite, obklopený záhradou a krásnymi horami.

Hotel SMERALDO **

Hotel SMERALDO **

Hotel Smeraldo sa nachádza na brehu jazera Lago di Garda v Brenzone. Centrum Brenzone 1km, obchod, reštaurácia, bary 10m, autobusová zastávka 300m, nemocnica 5km.

Hotel DAINO ***

Hotel DAINO ***

Rodinný hotel Daino sa nachádza v malej dedine Dro, vďaka svojej polohe je vhodný pre pešiu turistiku a cykloturistiku. Na bicykli sa ľahko dostanete do susedného mesta Arco a Riva del Garda. Pre zástancov lezeckého športu je v okolí hotela veľa lezeckých príležitostí, slávny útes Parete zebra je len pár minút jazdy od hotela, jazero Lago di Garda cca 2km. Diaľničné zjazd na Trento je 20km, Madona di Campiglio 50km.

Dovolenka Lago di Garda

Jazero Garda (tal. Lago = Jazero) má podlhovastý tvar v smere sever - juh. Jeho stredom prechádza hranica regiónov Veneto a Lombardia. Celý severný cíp jazera patrí do regiónu Trentino - Alto Adige. Rozloha jazera je 370 km², dĺžka 50 km a šírka 17 km. Dĺžka brehu je 158 km, maximálna hĺbka 346 m. Hladina jazera sa nachádza v nadmorskej výške 65 m, ideálne miesto na dovolenku.

Dovolenka pri Gardskom jazere je vhodná pre milovníkov vodných športov, prírody a turistiky. Okolité prostredie priam nabáda vysadnúť na bicykel a putovať po cyklistických chodníkoch v okolí jazera. Svet je vraj najkrajší z konského chrbta, jazdy na koni, korčuľovanie, horolezectvo, tenis, golf a ďalšie športové príležitosti sú vám k dispozícii. Ak sa chcete iba oddávať leňošeniu pri vode, môžete si vybrať niektorú z dobre vybavených pláží, kde okrem slanej vody máte všetko ako pri mori.

Sirmione - je v sezóne plné turistov, jeho krásu ospevoval už rímsky básnik Catullus. Atmosféra je aj napriek množstvu turistov a hotelov (90) kľudná, dominantou strediska je Castello Scaligero, hrad ležiaci na ostrovčeku spojený s pevninou mostom. Historické centrum mesta je sprístupnené len peši. Neďaleko strediska sa nachádza Gardaland - talianska verzia Disneylandu - láka návštevníkov na dinosaurov, pirátske lode, sochy ...

Gardone Riviera - bývalo najelegantnejším letoviskom pri jazere, ale dnes je značne poznamenané turizmom. Nachádza sa západnom brehu jazera v malej zátoke. Za povšimnutie stojí miestna botanická záhrada alebo Annunziova villa.

Gargnano - milovníkom horských bicyklov a windsurfingu si môžu vyskúšať park OK-surf na konci mestečka, v ktorom sídlil za vojny Mussolini.

Riva del Garda - leží na severnom brehu jazera. Je z tunajších letovísk najnavštevovanejšie a najväčšie čo do počtu obyvateľov. Má bohatú nemeckú históriu, možno preto je dodnes plné Nemcov a Rakušanov. Návšteva miestneho múzea, alebo 3km vzdialeného 100m vysokého vodopádu môžu byť spestrením dovolenky.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko