Lago Maggiore / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

img

Lago Maggiore

V miestach, kde sa lombardské pláne dvíhajú do Álp je krajina posiata jazerami, ktoré patria k turisticky zaujímavým centrám hlavne pre domácu bohatšiu klientelu. Najkrajším z troch hlavných jazier je Lago Maggiore, ktoré je dlhé 65km. V letnej sezóne je doslova zaplavené turistami. Hlavným letoviskom pri tomto jazere je mestečko Stresa. 

Ubytovanie Lago Maggiore

Rezidencia CARL & DO

Rezidencia CARL & DO

Rezidencia Carl & Do sa nachádza neďaleko centra s obchodmi a reštauráciami v mestečku Baveno pri Lago di Maggiore. Je ľahko dostupná po ceste k jazerám.

Rezidencia DEI FIORI

Rezidencia DEI FIORI

Moderná rezidencia Dei Fiori sa nachádza v centre mesta baveno, 50 m od jazernej promenády a malého prístavu, odkiaľ je možné robiť výlety na ostrovy Borromeo na jazere „Lago di Maggiore“ V blízkosti rezidencie sú obchody, reštaurácie a supermarket.

Dovolenka Lago Maggiore

Jazero Maggiore (Lago Maggiore v preklade znamená Väčšie jazero) sa nachádza na severe Talianska na rozhraní regiónov Piemont a Lombardia v nadmorskej výške 190 m. Približne jedna pätina jazera z rozlohy 212 km² leží v susednom Švajčiarsku. Druhé najväčšie talianske jazero je dlhé 66 km a široké najviac 10 km, najhlbšie miesto je 370 m pod hladinou.

Dovolenka Lago Maggiore to je voda, relax, hory, aktivity a šport. Jazero ponúka krásne, pohodlné a útulné prírodné pláže a trávnaté lúky, kde si môžete vytvárať nádhernú opálenú pleť, alebo si v tieni slnečníka prečítať dobrú knihu. Ekologické zameranie prevádzkovateľov, čistota jazera a rieky, možnosť všetkých vodných športov, prenájom a plavby loďou, bazény a pláže robia región veľmi žiadaný na kúpanie a ponúkajú typickú dovolenku pri jazere.

Stresa - výborné miesto na podnikanie výletov sa nachádza asi 80km od Milána na severovýchod a leží na západnom pobreží jazera. Z neho sú dobre dostupné vyhľadávané Borromejské ostrovy. Tu pôsobil istý čas aj Ernst Hemingway. Zaujímavosťou je výlet kabinkovou loanovkou na Monte Mottarone, kde na medzistanici môžete obdivovať botanickú záhradu zameranú na pestovanie stoviek druhov alpiniek. Na vrchole je možné vyskúšať turistické a cyklistické trasy. V zime sa tu dá zalyžovať na miernych zjazdovkách.

Isole Borromee - najlepšie prístupné sú tieto ostrovy loďou zo Stresa a Baveno. Súostrovie tvorí viacero ostrovčekov, najkrajšie sú Bella, Madre, Pescatori, San Giovanni. Na ostrovoch najdete zaujímavé pamiatky Palazzo Borromeo, Palazzo Madre, chrám San Vittore.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko