Lazio / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimgimgimg

Lazio

kraj s hlavným mestom Rím, bohatou históriou, vynikajúcou kuchyňou a prekrásnou krajinou s charakteristickým hornatým reliéfom a vrchmi zvažujúcimi sa do azúrového mora. Poskytuje príležitosti pre všetky druhy turistiky od klasiky, ktorú reprezentuje dovolenkovanie pri mori, cez poznávacie zájazdy s programom história, architektúra veľkomiest až po gastro a agro-turistiku. Viac informácií o stredisku - Lazio

Ubytovanie Lazio

Hotel ASTURA PALACE ****

Hotel ASTURA PALACE ****

Elegantný hotel Astura Palace má výhodnú polohu v centre strediska Nettuno, prímorskom letovisku neďaleko Ríma (asi 50km) s historickým centrom a turistickým prístavom. Hotel stojí priamo oproti prístavu na prímorskej promenáde, neďaleko pláží.

Hotel IL SAN FRANCESCO CHARMING ****

Hotel IL SAN FRANCESCO CHARMING ****

Príjemný hotel Il San Francesco Charming sa nachádza na brehu jazera Sabaudia (jazero Paola) uprostred vlastného parku – záhrady a pritom len asi 300m od mora. Hotel je svojou atmosférou a polohou vhodný aj na svadby. Centrum Sabaudia asi 2km (okolo jazera).

Hotel VILLA MARGHERITA ***

Hotel VILLA MARGHERITA ***

Rodinný útulný hotel Villa Margherita sa nachádza v Ladispoli, cca 60m od centra. Zastávka miestnej autobusovej dopravy cca 30m. Letisko Fiumicino a Rím 20km. Výhodná poloha pre relax v kombinácii s mnohými výletmi do krásneho okolia a do najznámejšieho mesta na svete - história, umenie a kultúra.

Hotel TORRE DEL SOLE ****

Hotel TORRE DEL SOLE ****

Hotel Torre del Sole leží v meste Terracina, na polceste medzi Rímom a Neapolom, na jednom z najkrajších talianskych pobreží. Nachádza sa v pokojnej časti, s anglickým trávnikom, obklopený píniami, cca 1km od centra Terracina (spojenie kyvadlovou dopravou, za poplatok). Ideálna poloha hotela pre objavovanie prírodného, umeleckého a historického dedičstvo tohto regiónu.

Hotel VILLA DEL SOLE

Hotel VILLA DEL SOLE

Malý rodinne vedený hotel Terracina sa nachádza priamo na promenáde v stredisku Terracina, v blízkosti centra mesta.

Hotel SIRENETTA ***

Hotel SIRENETTA ***

Príjemný hotel Sirenetta sa nachádza v prímorskom stredisku Lido di Ostia s dlhou plážou ležiacou najbližšie pri meste Rím. Touto svojou výhodnou polohou poskytuje možnosti spoznávania histórie i relax na pláži. Kedysi bola Ostia hlavný rímsky prístav a rušné obchodné stredisko, v súčasnej dobe predstavuje predmestie Ríma, cca 24km od centra. Preslávené archeologické nálezisko „Ostia Antica“ je iba 3km od hotela. Patrí medzi najvýznamnejšie z hľadiska histórie a antiky. Do centra Ríma je to cca 30 min. autom a dostupné je aj verejnou dopravou, prímestským vlakom (praktické, rýchle spojenie).

COUNTRY CLUB CASTELFUSANO

COUNTRY CLUB CASTELFUSANO

Country Club Castelfusano je komplex rozprestierajúci sa na 33ha, na starovekom poľovníckom veľkostatku princov z rodu Chigi, uprostred píniového lesa. Má vynikajúcu polohu - Rím je vzdialený len 25km – ľahká dostupnosť metrom (k najbližšej stanici sa dostanete shuttle busom zdarma), pre skupiny možnosť zabezpečenia samostatných transferov autobusmi za poplatok.

Rezidencia T-VILLAGE

Rezidencia T-VILLAGE

Zrekonštruovaná (rok 2001) rezidencia T-Village sa nachádza v časti Cincinnato, asi 4 km od mestečka Anzio a cca 60-70 km južne od Ríma. Ideálne pre rodiny a pre hostí uprednostňujúcich relax, dostupnosť mora i návštevu blízkeho mesta Rím.

Hotel PALACE INN ****

Hotel PALACE INN ****

Hotel Palace Inn má strategickú polohu neďaleko Ríma, len 200m od diaľničného výjazdu A1 FI-RM - výjazd Fiano Romano. Centrum Rím 35 minút jazdy, veľký obchvat Ríma (GRA) 15 minút.

Kompletná ponuka aktuálne na - Ubytovanie Lazio

Dovolenka Lazio

Kraj Lazio patrí svojou rozlohou v dvadsiatke talianskych regiónov medzi stredne veľké, počtom obyvateľov sa však radí na tretie miesto po Campanii a Lombardii. Ľudia žijúci v tomto regióne sú charakteristický potomkovia Rimanov. Živí ich prevažne poľnohospodárstvo, rybolov, lákavá gastronómia a turistický ruch. Hlavné mesto kraja, ale aj celého Talianska je Rím, ktorý je preslávený úchvatnou históriou, je sídlom katolíckeho miništátu Vatikán, ktorý je najbohatším štátom svete. Nesmieme zabudnúť ani na hlavnú zábavu všetkých Talianov futbal.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko