Liguria / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás - dovolenka Taliansko 2020

imgimgimgimgimgimg

Liguria

Ligurská riviéra tiež nazývaná kvetinová riviéra vyvolá predstavu paliem, agáve, tulipánových polí, prekrásneho pobrežia a bohatej kultúry. Tento kraj sa rozprestiera od francúzskej hranice až po La Speziu. Pobrežie dlhé 317 km je prevažne skalnaté ale nájdete tu dosť miest na kúpanie, malebné zátoky ale aj dlhé piesočnaté alebo kamienkové pláže vhodné pre vás a vaše deti. Viac informácií o regióne - Liguria

Ubytovanie Liguria

AI POZZI VILLAGE SPA RESORT ****

AI POZZI VILLAGE SPA RESORT ****

Úplne nový krásny turistický komplex Ai Pozzi Village Spa Resort sa nachádza asi 900m od centra Loano na ligúrskej riviére. Spojenie na pláž a do centra zabezpečené kyvadlovou dopravou v určených časoch.
• Ponúka ubytovanie zatiaľ ojedinelé v Taliansku – apartmány s polpenziou v cene.

Formula hotel LOANO 2 ****

Formula hotel LOANO 2 ****

Krásny a luxusný rezort Loano 2 v štýle villaggia sa rozkladá na 5 ha, uprostred upravených kvitnúcich záhrad s typickou ligúrskou kvetenou. Nachádza sa na pokojnom a panoramatickom mieste, v rezidenčnej časti mestečka Loano (provincia Savona) - v samom srdci Ligure di Ponente. Od centra mesta Loano je vzdialený cca 1,3km. Má výbornú polohu nielen na spoznávanie ligúrskej riviéry, ale zaujímavá je aj blízkosť Côte d'Azur (Monte Carlo-Monaco cca 100km).

Hotel LIDO PALACE ****

Hotel LIDO PALACE ****

Hotel Lido Palace má výbornú polohu oproti moru a pláži na prímorskej promenáde v centre Santa Margherita Ligure, väčšom mestečku neďaleko vychýreného Portofino. Železničná stanica asi 200m.

Hotel REGINA ELENA ****

Hotel REGINA ELENA ****

Hotel Regina Elena a depandance hotela sa nachádza na nábrežnej promenáde s priamym prístupom na pláž (cez podchod). Centrum strediska Santa Margherita je cca 500m.

Hotel JOLANDA ***

Hotel JOLANDA ***

Hotel Jolanda sa nachádza na slnečnom mieste v centrálnej zóne strediska Santa Margherita, na polceste medzi čarovnými mestečkami Portofino a Rapallo.

Rezidencia SANT ANNA

Rezidencia SANT ANNA

Rezidencia Sant Anna má panoramatickú polohu v stredisku Pietra Ligure, asi 600m od centra a pláže na prvom vrchu Pietra Ligure s úžasným výhľadom na more a celé pobrežie.

Rezidencia RIVIERA

Rezidencia RIVIERA

Rezidencia Riviera sa nachádza v pokojnom prostredí rezidenčnej zóny, cca 200m od obchodov a 800m od centra.

Hotel MINERVA ***

Hotel MINERVA ***

Hotel Minerva sa nachádza cca 700 m od centra Pietra Ligure. V blízkosti hotela prechádza železnica.

Rezidencia CRISTAL ***

Rezidencia CRISTAL ***

Rezidencia Cristal sa nachádza v blízkosti mora, asi 1km od centra Pietra Ligure. Komplex sa skladá z hlavnej budovy, druhý dom je v záhrade a tretí malý dom je asi 20m od hlavnej budovy.

Rezidencia CHERIE

Rezidencia CHERIE

Rezidencia Cherie sa nachádza v pokojnej zóne asi 50m od centra mestečka a obchodov v Borgio Verezzi.

Hotel GARDEN ***

Hotel GARDEN ***

Hotel Garden je situovaný v relatívne pokojnej rezidenčnej zóne, asi 500 m od centra mestečka Alassio. Skladá sa z dvoch budov, vzájomne prepojených vnútornou pasážou.

Rezidencia LA MERIDIANA

Rezidencia LA MERIDIANA

Rezidencia La Meridiana sa nachádza na pokojnom mieste 900m od mora a 500m od centra San Bartolomeo.

Hotel MAYOLA ***

Hotel MAYOLA ***

Hotel Mayola má výbornú polohu v stredisku San Bartolomeo al Mare len asi 100m od centra na prímorskej promenáde. Ďalšie známe stredisko ligurskej riviéry Diano Marina asi 1,5km.

Rezidencia ORCHIDEA

Rezidencia ORCHIDEA

Rezidencia Orchidea sa nachádza v pokojnej zóne asi 800m od centra Diano Marina a 450m od mora.

Grand Hotel DIANA MAJESTIC ****

Grand Hotel DIANA MAJESTIC ****

Grand hotel Diana Majestic má výhodnú polohu pri pláži v stredisku Diano Marina na Ligurskej riviére, asi 800m od centra, obklopený zeleňou.

Villaggio COLOMBO

Villaggio COLOMBO

Turistický komplex Villaggio Colombo pozostáva z 50 murovaných domčekov a 18 mobilhomov na vŕšku v mestečku Andora uprostred zelene (v blízkosti vedie miestna diaľnica, asi 150-400m od komplexu). Supermarket asi 1km, nemocnica 15km, železničná stanica 1,5km. Najbližšie stredisko pri pláži Laigueglia.

Hotel NAZIONALE ****

Hotel NAZIONALE ****

Hotel Nazionale má výhodnú polohu, nachádza sa neďaleko kasína, v centrálnej zóne známeho mesta San Remo.

Hotel FESTIVAL ***+

Hotel FESTIVAL ***+

Hotel Festival sa nachádza v centrálnej zóne známeho mesta San Remo.

Hotel CINQUE TERRE ***

Hotel CINQUE TERRE ***

Hotel Cinque Terre sa nachádza na pomerne pokojnom mieste, cca 1 km od centra mestečka Monterosso.

Hotel LE PALME   ****

Hotel LE PALME ****

Hotel Le Palme je situovaný na pokojnom rezidenčnom mieste Monterosso al Mare, cca 1km od centra.

Apartmány GIADA / MONEGLIA

Apartmány GIADA / MONEGLIA

Apartmány sa nachádzajú v troch budovách . „Casa Giada“ je situovaná v historickom centre, cca 50/100 m od mora, kompletne zrekonštruovaná. „La Casa dei Marinai“ je na pešej zóne, blízko Kostola Svätého kríža, na východnom okraji, cca 50 m od mora. „La Casa dei Pescatori“ – typická ligúrska stavba, nachádza sa na západnom okraji, cca 30 m od mora.

Rezidencia LAURA

Rezidencia LAURA

Rezidencia Laura sa nachádza v tichej časti cca 100m od nákupných možností a 1km od centra strediska Bordighera.

Rezidencia  PARADISO

Rezidencia PARADISO

Rezidencia Paradiso sa nachádza v prekrásnej slnečnej zóne asi 200m od historického centra mestečka Laigueglia. Je známe hlavne vďaka svojim starodávnym zvykom pri rybolove a ponúka čerstvé ryby i typické produkty ligúrskeho mora. Nákupné možnosti v centre a pekná morská promenáda. Vzdialenosť od mestečka Alassio je 2,5 km.

Rezidencia ROBINIA

Rezidencia ROBINIA

Apartmány sa nachádzajú v komplexe hotela Robinia, 200m od obchodov a okolo 100m od centra, v oblasti Riviera dei Fiori (Kvetinová riviéra).

Rezidencia LA FRANCESCA

Rezidencia LA FRANCESCA

Ubytovanie v zaujímavej atraktívnej lokalite Talianska, na ligúrskom pobreží v oblasti Cinque Terre je rezidencia La Francesca pri Bonassola, postavená v brehu nad morom. Komplex tvorí celkom 55 apartmánov a murovaných viliek, obklopuje ich stredomorská vegetácia. Nákupné centrum asi 3km.

Dovolenka Liguria

Kto chce mať kľud, doporučujeme kúpanie na skalnatom pobreží, ktoré je miestami ťažko prístupné. Na príťažlivosti tejto oblasti dodáva blízkosť takých miest ako Monaco, Monte Carlo, San Remo, Cannes, ktoré sa nachádzajú v susedstve Francúzskej Riviéry.

Hlavné mesto je Janov (Genova) - významný prístav, rodisko Krištofa Kolumba a kolíska vynikajúceho fotbalu. Rozlohou je Liguria až tretia odzadu zpomedzi 20 regiónov Talianska, ale počtom obyvateľov sa radí do stredu tabuľky. Oblasť je známa predovšetkým svojou produkciou kvetov hlavne pre parfumérske účely.

Preto je často nazývaná aj ako "kvetinová riviéra". Hlavnou prednosťou a charakteristickým prvkom dovolenky na Ligurskej riviére je vysoká úroveň služieb, ktoré sa viažu na cestovný ruch. Práve preto ju navštevujú náročnejší klienti predovšetkým zo západnej Európy - francúzi, nemci, obyvatelia Beneluxu a severských krajín.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko