Lipari / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimg

Lipari

Lipari – hlavný, najväčší a turistami najnavštevovanejší ostrov zo súostrovia „Isole Eolie“ - Liparské ostrovy, najmä v období od mája do októbra. Leží severne od pobrežia Sicílie, spojenie je zabezpečované trajektmi. Nádherná príroda, priezračné more, obchodíky a kaviarničky s typickou živou miestnou talianskou atmosférou , história a pamätihodnosti lákajú k stráveniu pokojnej a atraktívnej dovolenky. Nad mestom Lipari môžete obdivovať Akropolu s katedrálou a kochať sa nádherným výhľadom na mestečko, prístav i celý ostrov.

Ubytovanie Lipari

Hotel GATTOPARDO PARK ****

Hotel GATTOPARDO PARK ****

Antická vila z roku 800 obklopená bielymi domčekmi s typickou liparskou architektúrou, obklopená nádhernou zeleňou a palmami sa nachádza v panoramatickej pozícii pár minút do centra. Hotel má ideálnu polohu pre odpočinkovú dovolenku.

Rezidencia ACQUAMARINA ***

Rezidencia ACQUAMARINA ***

Rezidencia sa nachádza cca 200m od centra Lipari.

Dovolenka Lipari

Súostrovie Lipari sa nachádza 30 kilometrov severne od Sicílie. Ostrovy sú vulkanického pôvodu, vulkanizmus v podobe horúcich prameňov, výparov a menších otrasov pokračuje do dnes. Napriek tomu, či lepšie povedané, práve kôli tomu je súostrovie Lipari (známe aj ako Eolské ostrovy) vyhľadávanym cieľom turistov z celého sveta. Do súostrovia patrí sedem väčších ostrovov a niekoľko malých ostrovčekov a skalísk vyčnievajúcich z mora. Hlavným je ostrov Lipari, ďalšie sú: Salina, Vulcano, Stromboli, Panarea, Filicudi, Alicudi.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko