Lombardia / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Lombardia

Na severe krajiny, kde hraničí Taliansko so Švajčiarskom sa nachádza jeden z najväčších regiónov Lombardia. Hlavné mesto je Miláno, mesto módy, veľtrhov, nákupov a futbalu. Lombardia siaha od zasnežených alpských vrcholov až do zelenej Pádskej nížiny, kde sa príroda, história, umenie a kultúra harmonicky prelínajú s  módou, zábavou a trendy životným štýlom. Viac informácií o regióne - Lombardia

Ubytovanie Lombardia

Hotel VILLAGGIO SAN CARLO ***

Hotel VILLAGGIO SAN CARLO ***

Hotel Villaggio San Carlo pozostáva zo siedmich 3-poschových budov postavených v alpskom štýl, ktoré sú vzájomne prepojené tunelmi a vnútorným schodiskom. Nachádza v stredisku Livigno (duty free zóna) v nadmorskej výške 1.830 m. Centrum Livigno je vzdialené asi 1,5 km. Najbližšia lanovka Teola Pianoni-Bassi je vzdialená 200 m.

Dovolenka Lombardia

Takmer všetky druhy krajiny sa vyskytujú v Lombardii, stačí prechod zo strmých alpských štvortisícových štítov, kde hľadajú svoje tromfy horolezci a vyspelí turisti. Na svahoch pohorí Camonica, Valchiavenna, alebo Valtellina, kam mieria mnohí rekreační lyžiari v zimných mesiacoch, aby zalyžovali na perfektných zjazdovkách v Bormio, Livigno, Tonale. Pokračujúc nadol cez hlboké údolia s priezračne čistými horskými plesami či veľkými jazerami Lago di Garda, Como a Magiore, ktoré priťahujú letných turistov k aktívnej dovolenke pri vode v blízkosti hôr, zámkov, parkov a malebných mestečiek ako Sirmione, Saló, Garda. Z alpských strání sa dostávame do nížiny, ktorú zúrodňuje rieka Pád. Pádska nížina sa z výšky trbliece rozsiahlymi vodnými plochami na úrodnej pôde, ktoré slúžia na pestovanie talianskej ryže, čo je tradíciou ľudí a krajiny Lomellina.

Lombardia uspokojí každého návštevníka, ktorý vyhľadáva lyžovanie, prírodné krásy, turistiku, kultúrne a historické pamiatky, architektúru. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Lombardii, nemali ba ste vynechať kostol Santa Maria delle Grazie v Miláne, kde sa nachádza významná freska slávneho Leonarda da Vinci - Posledná večera. Svetoznámejšia architektonická a hudobná ikona je milánska opera La Scala a katedrála Duomo postavená z bieleho mramoru oddaná narodeniu Panny Márie. Významné svetové veľtrhy a výstavy najmä v oblasti módy sú taktiež výsadou hlavného mesta Lombardie. Pravý fanúšik futbalu by mal ochutnať atmosféru jedného z najznámejších futbalových štadiónov sveta milánskeho San Siro, najmä pri domácom derby AC Miláno s Interom Miláno.

Mesto Monza je preslávené auto-moto-dromom, závodná trať na ktorej pretekajú automobily formule 1 na veľkej cene Talianska. Za prehliadku stojí aj Vila Reale, bývalá kráľovská rezidencia a taktiež miestna katedrála s expozíciou Iron Crown, ktorá ukrýva pravý klinec z kríža ukrižovania. Mesto Brescia ponúka zaujímavý kláštor Saint Salvatore, v Cremone sa zoznámite s tradíciou najznámejšej značky huslí Stradivari. Univerzitné mesto Pávia je známe ako mesto sto veží a známeho hradu Visconti. Významné lyžiarske strediská v oblasti Alta Valtellina Bormio a Livigno patria k svetovej špičke, Livigno je príťažlivé aj ako nákupné miesto, keďže sa nachádza v bezcolnej zóne na hraniciach so Švajčiarskom.

Lombardia a jej hory, jazerá i pláne ponúkajú kvalitné možnosti trávenia dovolenky v prírode, športom, putovaním, alebo poznávaním krajiny a jej pamiatok. Hory v lete dávajú príležitosť horolezcom na Adamello, alebo turistom na nespočetných chodníkoch. V zime si môžete výborne zalyžovať v Livigno, Bormio, alebo Aprica. Jazerá Garda a Como poskytujú príležitosť pre kúpanie, plavbu loďou, vodné lyže, rafting, trekking, horské bicykle. Ľadovec Stelvio hostí v letných mesiacoch množstvo náruživých lyžiarov a reprezentačných tímov. Nižšie polohy lákajú gurmánov a znalcov vína na absolvovanie vinnej cesty, kde nesmie chýbať Franciacorta, celosvetovo známe šumivé víno.


Dovolenka Taliansko

Milujete more, pamiatky, krásne mestá, lyžovanie, nakupovanie, módu, futbal, rýchle autá, romantiku vidieka, dobré víno​​, zmrzlinu alebo pizzu? Dovolenka Taliansko je pre vás riešenie. Navyše Taliansko patrí k bezpečným turistickým destináciám, poskytuje jednu z najširších ponúk pre cestovateľské túžby. Ideálna krajina pre letné aj zimné prázdniny a nezabudnuteľné zážitky celej vašej rodiny.
Viac na -> dvolenka Taliansko