Marche / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimgimgimg

Marche

tento kraj s provinciami Ancona, Ascoli Piceno, Macerata, Pesaro a Urbino je skutočne nádhernou oblasťou, kde nájdete piesočnaté pláže, skalnaté útesy zvažujúce sa do mora. Strediská Pesaro a Fano majú krásnu piesočnatú pláž, Marotta kamienkovú. História, čisté more, dva národné a štyri regionálne parky, vynikajúca kuchyňa a víno sú zárukou nezabudnuteľnej - dovolenka Taliansko. Viac informácií o regióne - Marche

Ubytovanie Marche

Hotel SANS SOUCI ****

Hotel SANS SOUCI ****

Hotel Sans Souci sa nachádza v krásnom prostredí v Gabicce Mare, priamo oproti pláži bez oddelenia ulicou. V tejto časti mesta začína prírodný park S. Bartolo plný zelene. Ak máte radi romantiku alebo historické pamiatky, neďaleko nájdete stredoveké hrady či typické dedinky.

Hotel SMERALDO SUITE & SPA ****+

Hotel SMERALDO SUITE & SPA ****+

Exkluzívny hotelový komplex s apartmánmi a izbami Smeraldo Suite & Spa bol otvorený len v júni 2012. Má výbornú polohu priamo oproti pláži v populárnom stredisku San Benedetto del Tronto, vedľa prímorskej promenády. Obchody, reštaurácie a ďalšie vybavenie strediska v blízkosti.

Hotel FENIX ***

Hotel FENIX ***

Moderný hotel Fenix má centrálnu polohu v rezidenčnej časti San Benedetto del Tronto, centre Palmovej riviéry. Prímorská promenáda vhodná aj na korčuľovanie a bicyklovanie len pár metrov od hotela.

Hotel MOCAMBO ***

Hotel MOCAMBO ***

Hotel Mocambo sa nachádza len 30m od pláže v obľúbenom stredisku Palmovej riviéry, San Benedetto del Tronto. Nachádza sa blízko obchodného a turistického centra strediska, v jeho rezidenčnej časti, ktorá je dobre vybavená pre aktívnu dovolenku. Hotel je priamo vedený majiteľmi.

Hotel GIANCARLO ***

Hotel GIANCARLO ***

Hotel Giancarlo s rodinnou atmosférou sa nachádza v stredisku San Benedetto del Tronto, ktoré je centrom Palmovej riviéry, v jeho centrálnej časti. Obchody, reštaurácie, bary v blízkosti. Vhodný pre aktívnu dovolenku.

Hotel DOMINGO ***

Hotel DOMINGO ***

Renovovaný hotel Domingo sa nachádza v rezidenčnej časti v stredisku San Benedetto del Tronto, centre Palmovej riviéry, neďaleko prímorskej promenády.

Grand Hotel EXCELSIOR ****

Grand Hotel EXCELSIOR ****

Grand Hotel Excelsior sa nachádza v obľúbenom stredisku Palmovej riviéry, San Benedetto del Tronto. Historické centrum strediska asi 2km, najbližšie reštaurácie a bary 50m, obchody 100m, zastávka miestnej dopravy 50m od hotela.

Hotel BAHIA ****

Hotel BAHIA ****

Moderný elegantný hotel Bahia sa nachádza v prednej línii hotelov pri plážovej promenáde populárneho strediska Palmovej riviéry San Benedetto del Tronto. Historické centrum asi 2,5km, reštaurácie a bary 50m, obchody asi 600m, zastávka miestnej dopravy 10m.

Hotel POSEIDON & NETTUNO ***

Hotel POSEIDON & NETTUNO ***

Hotel Poseidon a Nettuno sa nachádza v turistickej časti strediska San Benedetto del Tronto a od historického centra je vzdialený asi 4 km. Najbližšie obchody, kaviarne a reštaurácie sú vzdialené asi 200 m. Jedná sa o 2 partnerské hotely, Nettuno je priamo oproti pláži a Poseidon 30m od pláže.

Rezidencia KIMBERLY

Rezidencia KIMBERLY

Nová pekná rezidencia Kimberly sa nachádza na prímorskej promenáde populárneho strediska San Benedetto del Tronto, iba 40m od mora v blízkosti obchodov a barov a dráhy pre kolieskové korčule alebo bicykle.

Rezidencia MICHELANGELO

Rezidencia MICHELANGELO

Komfortná rezidencia Michelangelo leží pri palmovej promenáde a od historického centra San Benedetto del Tronto je vzdialená cca 2,5 km.

Rezidencia OLTREMARE

Rezidencia OLTREMARE

Rezidencia Oltremare sa nachádza v rezidenčnej časti strediska San Benedetto del Tronto, neďaleko palmovej promenády. Asi 2,5 km od historického centra.

Rezidencia AZZURRA

Rezidencia AZZURRA

Rezidencia Azzurra má dobrú polohu v pokojnejšej ulici strediska San Benedetto del Tronto. Nachádza sa asi 100m od palmovej promenády a turistického centra.

Rezidencia MEDITERRANEO 1 & 2

Rezidencia MEDITERRANEO 1 & 2

Rezidencia Mediterraneo pozostáva z dvoch budov, ktoré sú od seba oddelené cestou. Nachádza sa v rezidenčnej časti strediska San Benedetto del Tronto asi 2,5 km od historického centra.

Rezidencia BREZZA DI MARE

Rezidencia BREZZA DI MARE

Moderná rezidencia sa nachádza na okraji San Benedetto del Tronto, v časti Porto d´Ascoli.

Rezidencia TOURIST

Rezidencia TOURIST

Nedávno zrekonštruovaná rezidencia Tourist sa nachádza priamo pri pláži v stredisku San Benedetto del Tronto – centre Palmovej riviéry. Všetky apartmány majú aj výhľad na more. Obchody asi 200m, nákupné centrum 400m, reštaurácie 300m od rezidencie.

Rezidencia OCEANO

Rezidencia OCEANO

Moderná, dobre vybavená rezidencia Oceano sa nachádza v obľúbenom stredisku v centre Palmovej riviéry, San Benedetto del Tronto. Od pešej promenády a mora je asi 200m a pred rezidenciou vedie cyklistický chodník.

Hotel RELAX ***

Hotel RELAX ***

Hotel Relax sa nachádza v prvej rade pri prímorskej promenáde v známom stredisku San Benedetto del Tronto, obklopený záhradou s palmami. Centrum asi 800m.

Hotel SABBIADORO ****

Hotel SABBIADORO ****

Hotel Sabbiadoro sa nachádza vedľa prímorskej promenády v známom stredisku Palmovej riviéry, San Benedetto del Tronto. Historické centrum asi 1,2km.

Rezidencia MAIORCA

Rezidencia MAIORCA

Rezidencia Maiorca sa nachádza v rušnejšej časti strediska San Benedetto del Tronto a 250m od hlavného centra mesta v jedno historickej časti.

Rezidencia 7 BELLO

Rezidencia 7 BELLO

Rezidencia 7 Bello sa nachádza v stredisku San Benedetto del Tronto, cca 80m od palmovej promenády a turistického centra s obchodmi, zmrzlinárňami a detskými ihriskami. asi 2,5 km od historického centra.

Rezidencia PEROTTI

Rezidencia PEROTTI

Rezidencia Perotti má pokojnú polohu v blízkosti palmovej promenády. Centrum San Benedetto del Tronto je vzdialené asi 4km, kam sa dostanete príjemnou prechádzkou.

Rezidencia TROIANI

Rezidencia TROIANI

Rezidencia Troiani sa nachádza v rezidenčnej časti San Benedetto del Tronto.

Rezidencia VILLA AGOSTINA

Rezidencia VILLA AGOSTINA

Nová moderná rezidencia Villa Agostina sa nachádza v pokojnej vilovej časti rušného strediska San Benedetto del Tronto asi 150m od pešej plážovej promenády.

Rezidencia IL CIELO ***

Rezidencia IL CIELO ***

Menšia rezidencia Il Cielo sa nachádza v kľudnom prostredí v blízkosti palmovej promenády v San Benedetto del Tronto. Je vyhľadávaná tými, ktorí preferujú pokojnejšie ubytovanie. V blízkosti rezidencie sa nachádza detské ihrisko.

Rezidencia DOLCE VITA ***</>

Rezidencia DOLCE VITA ***

Moderná dvojposchodová budova rezidencie Dolce Vita sa nachádza v pokojnejšej časti San Benedetto del Tronto. Rezidencia je určená pre tých, ktorí preferujú pokojnejšiu rodinnú dovolenku.

Rezidencia CALA LUNA ***

Rezidencia CALA LUNA ***

Dvojposchodová budova rezidencie Cala Luna sa nachádza pri pláži a detskom ihrisku v stredisku San Benedetto del Tronto.

Rezidencia DANUBIO ***

Rezidencia DANUBIO ***

Šesťposchodová budova rezidencie Danubio sa nachádza v blízkosti plážovej promenády v stredisku San Benedetto del Tronto.

Apartmány CONFALONIERI

Apartmány CONFALONIERI

Nový apartmánový dom Confalonieri sa nachádza v stredisku San Benedetto del Tronto, asi 150m od pláže, pešej a cyklistickej promenády.

Apartmán VIA BELLINI

Apartmán VIA BELLINI

Apartmán Via Bellini sa nachádza v južnej časti centra mestečka San Benedetto, asi 100m od pešej promenády.

Rezidencia ACCIARRI

Rezidencia ACCIARRI

Rezidencia sa nachádza asi 200m od novej palmovej promenády, v blízkosti obchodných možností, barov, reštaurácii.

Apartmán DA GIUSSANO

Apartmán DA GIUSSANO

Apartmán Da Giussano sa nachádzajú v tichej oblasti, len 250m od pešej zóny mestečka San Benedetto.

Rezidencia SEASIDE ***</>

Rezidencia SEASIDE ***

Veľký apartmánový komplex Seaside sa nachádza 70- 150m od plážovej promenády v stredisku San Benedetto del Tronto.

Apartmány CERVI

Apartmány CERVI

Apartmánový dom Cervi sa nachádza v pokojnejšej južnej časti letoviska San Benedetto del Tronto. Neďaleko domu sú potraviny.

Rezidencia BOOMERANG

Rezidencia BOOMERANG

Novo zrekonštruovaná komfortná rezidencia Boomerang sa nachádza pri novej pešej promenáde v južnej časti strediska San Benedetto del Tronto, v prvej rade pri mori. Od hlavného centra mesta je vzdialená cca 2km. V blízkosti sú potraviny, reštaurácia a detské ihrisko.

Hotel SUNRISE ***

Hotel SUNRISE ***

Hotel Sunrise sa nachádza priamo oproti pláži v stredisku San Benedetto del Tronto, centre Palmovej riviéry. Relatívne pokojná časť no v dosahu centra po prímorskej promenáde.

Hotel INTERNATIONAL ****

Hotel INTERNATIONAL ****

Hotel International má výhodnú polohu oproti pláži v centrálnom stredisku Palmovej riviéry, San Benedetto del Tronto, uprostred jeho rezidenčnej časti. Obchody a reštaurácie v blízkosti.

Rezidencia RIVIERA

Rezidencia RIVIERA

Rezidencia Riviéra leží 50m od pláže s pobrežnou promenádou s množstvom reštaurácií a obchodov, v blízkosti centra San Benedetto del Tronto.

Hotel SOLARIUM ****

Hotel SOLARIUM ****

Hotel Solarium má výhodnú polohu oproti pláži, na prímorskej promenáde v stredisku San Benedetto del Tronto, centre Palmovej riviéry. Obchody a reštaurácie v blízkosti, centrum San Benedetto asi 2km.

Hotel WELCOME ***

Hotel WELCOME ***

Hotel Welcome sa nachádza priamo pri promenáde strediska San Benedetto del Tronto, centra Palmovej riviéry.
Obchody a reštaurácie v blízkosti, historické centrum strediska asi 2km.

Apartmán ASPROMONTE

Apartmán ASPROMONTE

Moderne zariadený apartmán Aspromonte sa nachádza v typickej budove v centrálnej časti mesta San Benedetto del Tronto, len kúsok od pešej zóny s obchodmi, barmi, zmrzlinárňami a pod.

Hotel EXCELSIOR *****

Hotel EXCELSIOR *****

Komfortný hotel Excelsior sa nachádza v najelegantnejšej časti mesta Pesaro, cca 500m od centra. Očarí moderným dizajnom a tradičnou talianskou pohostinnosťou. Geometrický dizajn exteriéru kontrastuje s estetickými, jemnými a harmonickými líniami a teplými tónmi interiéru. Letisko v Rimini vzdialené cca 35 km.

Hotel IMPERIAL SPORT ***

Hotel IMPERIAL SPORT ***

Hotel Imperial Sport má jednu z najlepších polôh v rámci strediska Pesaro – v zóne s obmedzenou premávkou, mimo najrušnejšej zóny a priamo pri pláži len krátku prechádzku do historického centra Pesaro.

Hotel EMBASSY ***

Hotel EMBASSY ***

Renovovaný (2011) hotel Embassy sa nachádza neďaleko centra mesta Pesaro (500m), priamo na prímorskej promenáde.

Hotel PERTICARI ***+

Hotel PERTICARI ***+

Kompletne zrekonštruovaný hotel Perticari sa nachádza na pokojnom mieste, cca 400m od centra Pesaro.

NAUTILUS Family Hotel ****

NAUTILUS Family Hotel ****

Nautilus Family hotel je ideálny pre rodiny s deťmi. Nachádza sa v meste Pesaro, len 800m od centra mesta. Letisko Rimini je vzdialené asi 35km, letisko Ancona 57km.

Hotel FIGARO ***

Hotel FIGARO ***

Hotel Figaro sa nachádza pri plážovej promenáde strediska Pesaro, od historického centra je vzdialený cca 700m.

Hotel CONTINENTAL ***

Hotel CONTINENTAL ***

Hotel Continental renovovaný v roku 2010 sa nachádza priamo pri pláži v stredisku Pesaro.

Hotel MAJESTIC ***

Hotel MAJESTIC ***

Hotel Majestic vhodný pre rodiny s deťmi a mladých sa nachádza priamo pri pláži v stredisku Pesaro, pár minút chôdze od centra v severnej časti regiónu Marche.

Rezidencia BAIADOSOL

Rezidencia BAIADOSOL

Malý obľúbený prázdninový komplex Rezidencia Baiadosol sa nachádza priamo pri pláži v pokojnejšej dedinke Lido San Tomasso. Do väčších stredísk v okolí – Porto San Giorgio a Civitanova Marche – vedie cyklistický chodník. Rezidencia je vhodná na pokojnejšiu rodinnú dovolenku. Najbližšia reštaurácia a obchody asi 100m od rezidencie. V blízkosti pizzeria, kde raz v týždni majitelia organizujú pre klientov rezidencie grilovačku.

Rezidencia ACQUACHIARA

Rezidencia ACQUACHIARA

Rezidencia Acquachiara sa nachádza priamo pri mori, na ploche cca 7000m2 v letovisku Lido San Tommaso. Obchody a reštaurácie vzdialené 100m.

Rezidencia IL CONERO MARE

Rezidencia IL CONERO MARE

Moderná novo zrekonštruovaná rezidencia Il Conero Mare sa nachádza priamo pri pláži na prímorskej promenáde v stredisku Marcelli di Numana. Nákupné centrum 100m.

Villaggio DE ANGELIS

Villaggio DE ANGELIS

Prázdninové stredisko, Villaggio De Angelis sa nachádza v stredisku Marcelli di Numana v regióne Marche, asi 1km od centra.

Rezidencia MARE VERDE

Rezidencia MARE VERDE

Rezidencia Mare Verde je obklopená zeleňou a nachádza sa neďaleko pláže v stredisku Marcelli di Numana (cca 25 km pod mestom Ancona).

Rezort ADAMO ed EVA

Rezort ADAMO ed EVA

Novovybudovaný komplex apartmánov, rezort Adamo ed Eva sa nachádza v mestečku Numana na úpätí Monte Conero. Mestečko je známe aj ako Dáma oblasti Conero a stredného Jadranu. Domčeky v komplexe sú postavené v štýle typickom pre túto oblasť. Ancona len cca 20km.

Rezidencia I DELFINI

Rezidencia I DELFINI

Rezidencia I Delfini bola novo otvorená v júni 2007. Nachádza sa v blízkosti centra Cupra Marittima. V tesnej blízkosti rezidencie je pešia a cyklistická promenáda, supermarkety, obchody, bary, reštaurácie, pizzerie, banky, pošta, zmrzlinárne, športové ihriská a tenisové kurty.

Rezidencia STELLA MARINA

Rezidencia STELLA MARINA

Príjemná rezidencia Stella Marina sa nachádza v stredisku Cupra Marittima, priamo pri plážovej promenáde.

Rezidencia PATRIZIA

Rezidencia PATRIZIA

Rezidencia Patrizia postavená v roku 2006 je vhodná na rodinnú dovolenku. Nachádza sa len asi 100m od mora, neďaleko centrálnej komunikácie a prímorského cyklistického chodníka, ktorý spája stredisko Cupra Marittima s okolitými strediskami. Najbližšia reštaurácia asi 100m, obchody 20m. Neďaleko rezidencie vedie miestna železničná komunikácia.

Rezidencia HOLIDAY PERLA

Rezidencia HOLIDAY PERLA

Rezidencia Holiday Perla sa nachádza v pokojnej severnej časti strediska Marotta, neďaleko promenády a vedľa železničnej stanice. Od centra strediska s obchodmi, barmi a reštauráciami je vzdialená cca 500m.

Hotel PARCO DEI PRINCIPI ****

Hotel PARCO DEI PRINCIPI ****

Dlhoročne rodinne vedený hotel Parco dei Principi sa nachádza v pokojnej časti strediska Grottammare na Palmovej riviére. Grottammare susedí zo severnej strany so San Benedettom, ktorého centrum je len 1,2km od hotela. Pláž rovno oproti hotelu, cez prímorskú promenádu.

Hotel LE TERRAZZE ***+

Hotel LE TERRAZZE ***+

Rezidencia Hotel Le Terrazze sa nachádza priamo na nábreží, asi 800m od centra mesta Grottammare. Vlaková stanica 1km, San Benedetto del Tronto 4km, letisko Ancona / Pescara 70km.

VALENTINO RESORT ****

VALENTINO RESORT ****

Rezort Valentino sa nachádza na palmovej Riviére v Grottamarre len pár kilometrov od San Benedetto del Tronto. Pláže sjemným pieskom a plytké vody sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi.

NUOVO NATURAL VILLAGE ****

NUOVO NATURAL VILLAGE ****

Dovolenková dedinka Nuovo Natural Village sa nachádza pri pláži v menšom prímorskom stredisku Porto Potenza Picena, v časti regiónu Marche nazývanom Riviera Conero, ktorá má pobrežie nie typické pre zvyšok Jadranu, pláže aj s kamienkami, prudší vstup do mora. Neďaleko sú väčšie mestá a strediská ako Porto Recanati, Portonovo, Sirolo, Numana či Marcelli a tiež hlavné mesto regiónu, Ancona.

Dovolenka Marche / Palmová riviéra

Riviera delle Palme (Palmová riviéra) sa nachádza v strednom Taliansku, na rozhraní krajov Marche a Abruzzo. Hlavným letoviskom na pobreží Jadranského mora je mesto San Benedetto del Tronto. Svoj názov dostala Palmová riviéra vďaka množstvu paliem ktoré tú rastú a spolu so záplavou oleandrov vytvárajú exotickú atmosféru.

San Benedetto del Tronto bolo založené v 9. storočí pred Kristom. Charakteristické pre toto stredisko sú palmy (viac ako 7 tisíc), ktoré mu dodávajú tropický ráz. Preto je táto časť nazývaná aj „Palmová riviéra“. Pláž v San Benedetto d.T. je 5 km dlhá s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Celé Taliansko pozná oblasť Palmová riviéra a San Benedetto del Tronto ako nádherné prázdninové stredisko a miesto s najpredávanejšou prírodnou vodou značky San Benedetto.

V stredisku sú k dispozícii antukové tenisové kurty, bazény, atletický a futbalový štadión, štadión pre kolieskové korčule, ihrisko na petang, niekoľko detských ihrísk. Prirodzeným pokračovaním charakteru tohto strediska sú južnejšie ležiace Martinsicuro, Alba Adriatica, Tortoreto Lido a jedno z najmladších letovísk Villa Rosa. Tieto už geograficky patria do kraja Abruzzo.

Preto je niekedy výhodnejšie nerozlišovať strediská v tejto oblasti podľa politického členenia na regióny (Marche a Abruzzo), ale hovoriť o nich ako o spoločnej rekreačnej oblasti Palmová riviéra.

Palmová riviéra:

• Abruzzo - dovolenka Alba Adriatica - dovolenka Ortona - dovolenka Villa Rosa - dovolenka Silvi Marina - dovolenka Giulianova - dovolenka Martinsicuro - dovolenka Montesilvano - dovolenka Pineto - dovolenka Cologna Spiaggia

• Marche - dovolenka Pesaro - dovolenka Fano - - dovolenka Marcelli di Numana - dovolenka Cupra Marittima - dovolenka San Benedetto del Tronto - dovolenka Numana


Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko