Mestá Talianska / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás - dovolenka Taliansko 2020

imgimgimgimgimgimgimgimgimg

Mestá Talianska

Taliansko vyhľadávajú turisti z celého sveta. Lákajú ich more, hory, ale aj jedinečné mestá kultúry a histórie. Je ich toľko, že sa ani nedajú detailnejšie spoznať za jeden ľudský život. Do ponuky vyberáme len tie najnavštevovanejšie, veď kto by nepoznal Benátky mesto na mori, obchodnícke Miláno, Verona Rómea a Júlie, Pisa a jej šikmá veža, hlavné mesto Rím s mini štátom Vatikán, Florencia mesto umenia, sicílske Palermo či Neaopol pod sopkou Vezuv.

Ubytovanie Mestá Talianska

Village FLAMINIO ****

Village FLAMINIO ****

Komplex Flaminio Village sa nachádza v severnej častí Ríma na okruhu Via Flaminia Nuova medzi časťami Rai Saxa Rubra a Corso Francia v blízkosti nového hudobného auditória.
Do centra Ríma sa dostanete za asi 15min autom alebo verejnou dopravou.
Hneď pri komplexe je nákupné centrum Euclide (5min chôdze) so supermarketom, barom, obchodmi a benzínovou pumpou. Za komplexom je veľký historický park Vejo Park.

Hotel AUGUSTA LUCILLA PALACE ****

Hotel AUGUSTA LUCILLA PALACE ****

Hotel Augusta Lucilla Palace má výhodnú centrálnu polohu v meste Rím, na pešiu vzdialenosť od kostola Santa Maria Maggiore a od Opera Haus. Hlavná železničná stanica Termini je len pár krokov od hotela. Zastávka metra Termini trasa A a B vzdialená 200m.

Hotel FIAMA ***

Hotel FIAMA ***

Hotel Fiama sa nachádza na strategickom mieste v centre Ríma, veľmi blízko ku všetkým známym pamiatkam ako Via Veneto, Piazza Venezia alebo Koloseum, fonáta Trevi alebo Španielské schody.

Apartmány ROMA

Apartmány ROMA

Apartmány Roma sa nachádzajú v dvoch častiach Ríma – San Pietro-Vaticano a Navona / Foro Romano. Oblasť San Pietro-Vaticano sa nachádza na západnej strane Ríma, kde možno nájsť Vatikánsky palác alebo katedrálu sv. Petra s takými pamiatkami ako Sixstínska kaplnka, Michelangelove fresky, Raphaelova izba, pápežove apartmány. Oblasť Navona / Foro Romano sa nachádza medzi Palatinom a vrchom Campidoglio a je jedna z najdôležitejších kultúrnych a turistických oblastí mesta, kde možno nájsť námestie Navona, Pantheon, oblasť s rímskymi vykopávkami, fontánu Štyroch riek, obelisk.

Hotel WASHINGTON **

Hotel WASHINGTON **

Kompletne zrekonštruovaný hotel Washington sa nachádza len niekoľko metrov od železničnej stanice Roma Termini, v samom srdci Ríma.
V bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú internetové kaviarne, zmenárne, bary, puby, reštaurácie, obchody a supermarkety.

Hotel DEI MILLE **

Hotel DEI MILLE **

Hotel Dei Mille má výhodnú polohu v centre Ríma, blízko Piazza Indipendenza a 500m od železničnej stanice Termini. Dobrý prístup verejnou dopravou k hlavným monumentom Ríma. Zastávka metra Termini trasa A a B vzdialená 300m, Castro Pretorio trasa B vzdialená len 250m.

Hotel IMPERO ***

Hotel IMPERO ***

Hotel Impero má výhodnú centrálnu polohu v meste Rím, na pešiu vzdialenosť od Opera House a Via Nazionale (nákupná zóna). Železničná stanica Termini je 300m od hotela.

Hosťovský dom CASA LA SALLE

Hosťovský dom CASA LA SALLE

Hosťovský dom Casa La Salle má výbornú centrálnu polohu v hlavnom meste Talianska, Rím. Budova patrí ku kláštornému pozemku bratov La Salle, má veľký súkromný park a je orientovaná smerom na začiatok Via Aurelia. Len 100m od zastávky metra – Cornelia, linka A – zabezpečuje spojenie do centra Ríma a do Vatikánu len za 10 minút.

Hotel UNA NAPOLI ****

Hotel UNA NAPOLI ****

Hotel Una Napoli, 6-pochodová historická budova, má centrálnu polohu vo významnom historickom a kultúrnom meste Neapol, na Piazza Garibaldi neďaleko stanice metra. Nachádza sa asi 400m od železničnej stanice, letisko asi 4,6km.

Hotel RENAISSANCE MEDITERRANEO ****

Hotel RENAISSANCE MEDITERRANEO ****

Hotel sa nachádza na prestížnej pozícii len niekoľko krokov od známeho námestia Piazza Plebiscito a Via Chiaia alebo kráľovského paláca Castelnuovo. Hotel vznikol v roku 1958 a v nedávnej dobe prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá ale zachovala všetkú jeho pôvodnú atmosféru. Hotel ponúka hosťom unikátnu atmosféru v pohodlných izbách, v jemne vyzdobených sálach a vďaka strešnému výhľadu na celý záliv Neapol.

EUROPA GRAND HOTEL & RESTAURANT ***

EUROPA GRAND HOTEL & RESTAURANT ***

Hotel bo postavený v 19. storočí a nachádza sa hneď vedľa železničnej stanice Napoli Piazza Garibaldi.

Hotel  TERMINUS ****

Hotel TERMINUS ****

Príjemný, nedávno zrenovovaný hotel Terminus patriaci do siete hotelov Starhotels má strategickú polohu priamo na centrálnom námestí Piazza Garibaldi, vedľa hlavnej železničnej stanice Neapol a v tesnej blízkosti historického centra. Letisko Capodichino je vzdialené 3km, prístav je vzdialený 2 km.

Hotel SANT ANGELO ***

Hotel SANT ANGELO ***

Novootvorený hotel Sant Angelo je situovaný v centre mesta Neapol a svojou strategickou polohou je vhodný ako pre turistov tak i na pracovné stretnutia. Nachádza sa na centrálnom hlavnom námestí „Piazza Garibaldi“, cca 50m od železničnej stanice, metra a autobusovej stanice. Letisko „Capodichino“ je vzdialené 3km, spojenie s diaľnicou je iba 500m. Historické centrum mesta je dostupné pešou chôdzou.

Hotel NUOVO REBECCHINO ***

Hotel NUOVO REBECCHINO ***

Hotel Nuovo Rebecchino sa nachádza na vynikajúcom mieste v historickom centre mesta Neapol. Železničná stanica a zastávka metra sa nachádza v tesnej blízkosti hotela. Krátkou prechádzkou sa dostanete priamo na najzaujímavejšie miesta Neapola( námestie Plebiscito, divadlo Theatro San Carlo, hrad Castel dell´Ovo a Maschio Angioino)a taktiež do prístavu.

Hotel IDEAL ***

Hotel IDEAL ***

Malý komfortný hotel Ideal sa nachádza priamo v centre mesta Neapol na Piazza Garibaldi, asi 50 m od železničnej stanice a zastávky metra. Z hotela sa asi za 15min mestskou dopravou dostanete na letisko a za pár minút aj do prístavu Porta di Massa a Molo Beverello.

Hotel SOPERGA ***

Hotel SOPERGA ***

Príjemný hotel Soperga má dobrú polohu len 800 m od hlavnej železničnej stanice Milano a v blízkosti Corso Buenos Aires s množstvom luxusného tovaru. Zo železničnej stanice sa dostanete zelenou linkou do historického centra smer Duomo alebo žltou linkou smer Navigli - srdce nočného života v Milane. Z Corso Buenos Aires sa červenou linkou dostanete priamo na výstavisko. Duomo a divadlo La Scala je vzdialené asi 3 km. Letisko Linate je vzdialené 6 km, letisko Malpensa 41 km.

Hotel DE LA VILLE  ****

Hotel DE LA VILLE ****

Luxusný a komfortný hotel De La Ville sa nachádza na pokojnom mieste v historickom centre Milano a je známy svojou pohostinnou a srdečnou atmosférou. Neďaleko hotela je katedrála „Duomo“, opera „La Scala“ a obchodná ulica „Via Montenapoleone“.

Hotel DEI CAVALIERI ****

Hotel DEI CAVALIERI ****

Hotel Dei Cavalieri je elegantný butikový hotel, ktorý ladí s klasickým štýlom budovy, v ktorej sídli. Nachádza sa v srdci milánskej finančnej a módnej štvrte, pri katedrále Duomo. Hotel stojí neďaleko burzy a opernej scény Teatro alla Scala a vedľa nákupných pasáži Galleria Vittorio Emanuele II. Peši od nej ľahko prídete k špičkovým módnym butikom v uliciach Via Montenapoleone a Via della Spiga.

MODA MILANO – 3 noci / 4 dni

MODA MILANO – 3 noci / 4 dni

Miláno - metropola Lombardie, čulé obchodné centrum a po Ríme druhé najväčšie mesto Talianska. Leží na severozápade Pádskej nížiny, je centrom talianskeho priemyslu, najvýznamnejším železničným uzlom a prvým bankovým a burzovým mestom v krajine.

Najväčšie talianske centrum obchodov s odevmi a topánkami. Miláno je chrámom módy, sídli tu Armani a Versace.

Najvhodnejšia oblasť na nakupovanie sa nazýva tzv. Quadrilateral, ktorý je formovaný ulicami Via Montenapoleone, Via Sant’Andrea, Via Monzani a Via della Spiga severne od katedrály. Sídlia tu také značky ako Armani, Dolce&Gabbana, Exté, Ferragamo, Gucci, Missoni, Prada, Trussardi, Valentino, Versace a Vuitton.

V pešej zóne na ulici Via Fiori Chiari je možné navštíviť galérie, občerstviť sa v štýlových kaviarňach. Trhy zamerané na predaj starožitností sa konajú cez víkendy v okolí štvrte Naviglio Grande.

Mimo mestského centra sa nachádzajú väčšie obchodné centrá. Corso Buenos Aires (severne od centra), Corso Vercelli (západne) a Corso XXII Marzo (východne) sú zamerané na predaj módneho tovaru. Šaty, klobúky, batožiny, topánky, príslušenstvo a športová móda sú všeobecne vysokej kvality, i keď sú lacné.

Hotel THE BEST **

Hotel THE BEST **

Turistický hotel The Best má výhodnú centrálnu polohu, cca 400m od hlavnej železničnej stanice Milano Centrale, pre hostí ľahko dostupné spojenie so srdcom centra mesta Milano. Zastávka metra MM1 Linea Rossa (LIMA) je 150m od hotela. Metrom sa dotanete k „Duomo“, „Castello“, „Sforzescco“, „Cenacolo“, „Teatro Alla Scala“, „Sant´Ambrogio“, „Stadio San Siro“. Hotel sa nachádza neďaleko jednej z hlavných ulíc s obchodmi „Corso Buenos Aires“ .

Hotel UPTOWN PALACE ****

Hotel UPTOWN PALACE ****

Hotel Uptown Palace sa nachádza v širšom centre mesta Milano, asi 1km od Duomo a obchodného centra.

Hotel Best Western GALLES ****

Hotel Best Western GALLES ****

Hotel Best Western Galles má strategickú polohu oproti stanici metra Lima a len pár krokov od katedrály Duomo v centre mesta Miláno (asi 1km). Jedna z hlavných nákupných ulíc Corso Buenos Aires je jedna so susediacich ulíc hotelu. Centrálna železničná stanica 1km.

Hotel CAVOUR ****

Hotel CAVOUR ****

Hotel Cavour sa nachádza v centre svetoznámeho mesta Miláno, v blízkosti La Scala a katedrály Duomo a tiež blízko k nákupným uliciam top značiek Via Spiga, Via Manzoni a Via Montenapoleone (100m) a ďalším atrakciám mesta. Stanica metra Turati 2min chôdze.

Villaggio EUROPEO

Villaggio EUROPEO

Villaggio Europeo sa nachádza priamo pri piesočnatej pláži mesta Catania. Vynikajúca poloha umožňuje nielen priamy vstup na pláž a ľahkú dosiahnuteľnosť historického centra mesta, ale aj prekrásny výhľad na Etnu.

Hotel KATANE PALACE ****

Hotel KATANE PALACE ****

Hotel Katane Palace sa nachádza v centre mesta Catania, iba pár minút chôdze od budovy súdneho dvora Tribunale di Catania a Corso Italia, jednej z katánskych najvýznamnejších ulíc s množstvom obchodov. Asi 5 minút od centrálnej železničnej stanice, nákupného centra Le Ciminiere a historickej Via Etnea. Námestie Duomo je asi 15min od hotela.

Hotel CENTRALE PALACE ****

Hotel CENTRALE PALACE ****

Hotel Centrale Palace, pôvodne veľkolepá aristokratická rezidencia z 18.st., bol kompletne zrenovovaný v roku 2003, no zachoval si pôvodný šarm. Má výbornú centrálnu polohu hneď vedľa Quattro Canti. Hlavná železničná stanica asi 1km, letisko Falcone Borsellino 30km, prístav 1km.

Hotel GRANDE ALBERGO SOLE ****

Hotel GRANDE ALBERGO SOLE ****

Moderný hotel Grande Sole je jednou z historických budov Palerma – už od začiatku minulého storočia funguje ako hotel. Nachádza sa v srdci hlavného mesta Sicílie vedľa fontány na Piazza Pretoria, len pár minút chôdze od „Quatro Canti“, najvýznamnejších umeleckých pamiatok a nákupnej zóny mesta. Železničná stanica a prístav asi 1km, letisko asi 30km.

Hotel ATLANTIC PALACE ****

Hotel ATLANTIC PALACE ****

Hotel Atlantic Palace - historický palác postavený v 13. storočí sa nachádza v centre Florencie (Firenze), v blízkosti Kongresového paláca, len niekoľko minút chôdze od železničnej stanice, Dómu a galérie Uffizi.

Hotel PARIS ***

Hotel PARIS ***

Historická budova hotela Paris, postavená v 16. storočí sa nachádza v historickom centre Florencie, v blízkosti katedrály a hlavného múzea. Vďaka jeho centrálnej pozícii je cez krátku prechádzku možnosť dosiahnuť nielen centrum mesta so všetkými pamiatkami, ale aj mestské výstavisko s množstvom výstav alebo obchodíkov fair-trade.

Hotel COSIMO DE´MEDICI ***

Hotel COSIMO DE´MEDICI ***

Hotel Cosimo de` Medici má vynikajúcu polohu v centre Florencie, v blízkosti železničnej stanice a len 10 minút chôdze od Dómu a asi 20 minút chôdze od galérie Uffizzi.

Hotel REX ***

Hotel REX ***

Príjemný rodinne vedený hotel Rex má centrálnu polohu, neďaleko železničnej stanice Santa Maria Novella a v blízkosti turistických zaujímavostí – Duomo 200 m, Ponte Vecchio 700m, Galeria Uffizzi 500m, Palazzo Vecchio 500m.

Hotel UNIVERSO ***

Hotel UNIVERSO ***

Hotel Universo leží v historickom centre mesta Lucca, medzi divadlom a Palazzo Ducale

Hotel DUOMO ****

Hotel DUOMO ****

Grand hotel Duomo má vynikajúcu polohu v historickom centre mesta Pisa, len 50m od šikmej veže.

Hotel MODERNO ***

Hotel MODERNO ***

Hotel Moderno sa nachádza v blízkosti „Porta Ovile“, priamo pri eskalátore, ktorý vedie ku kostolu San Francesco v historickom centre mesta Siena.

Hotel BONVECCHIATI PALACE ****

Hotel BONVECCHIATI PALACE ****

Prestížny hotel Palace Bonvecchiati sa nachádza v centre mesta Benátky, v blízkosti námestia sv. Marka.

Hotel BELLE EPOQUE ***

Hotel BELLE EPOQUE ***

Príjemný a elegantný hotel Belle Epoque sa nachádza v rušnej štvrti Cannareggio, len niekoľko minút od vlakovej stanice Santa Lucia a parkoviska Piazzale Roma. Výborné poloha pre všetkých hostí, ktorí radi cestujú vlakom alebo chcú prísť do Benátok autom. Neďaleko hotela je Canal Grande, Ponte di Rialto a cca 25 min je vzdialené námestie Piazza San Marco.

Hotel PALAZZO GIOVANNELLI ****

Hotel PALAZZO GIOVANNELLI ****

Elegantný hotel býval domovom benátskej šľachty a datuje sa až do 16. storočia. Teraz poskytuje štýlové, moderné ubytovanie s výhľadom na Canal Grande a benátske kasíno. Stojí ďaleko od benátskych davov a má vlastnú záhradu. Námestie sv. Marka je vzdialené len 2 zástavky vodným autobusom (navetta).

Hotel MALIBRAN ***

Hotel MALIBRAN ***

Hotel sa nachádza priamo v srdci mesta, s pešou dostupnosťou na most Rialto a k divadlu La Fenice, presne oproti divadlu Malibran, čím sa stal výborným začiatočným bodmo pre objavvanie krás a pamiatok unikátneho mesta vodných kanálov.

Hotel BASILEA ***

Hotel BASILEA ***

Hotel Basilea s rodinnou atmosférou je typický štýlový benátsky palác z 15. storočia situovaný na pokojnom a zároveň strategickom mieste v centre Benátok. Nachádza sa neďaleko od Rialto a Piazza San Marco, iba 5 min. pešo od Piazzale Roma (autobusová stanica, zastávky „vaporetto“ a centrálne parkoviská) a železničnej stanice. Hotel je na Rio Martin, typickom benátskom kanáli, známom hlavne pre "Serenate in gondola", a ideálne pre tých, ktorí chcú prežiť atmosféru Benátok. Oproti hlavnej budove hotela Basilea *** je hotelový dependance ** s recepciou.

Hotel ZECCHINI **

Hotel ZECCHINI **

Hotel Zecchini je vhodný najmä pre turistov, ktorí pricestujú do Benátok vlakom, pretože má výhodnú polohu neďaleko železničnej stanice Santa Lucia (100m). Je situovaný iba pár krokov pešo od Ponte degli Scalzi na známom Canal Grande, od najobľúbenejšieho Ponte di Rialto cca 15 min, od Piazza San Marco 20 min a od Casino di Venezia 5 min. Takisto je blízko Piazzale Roma autobusová stanica a parkovisko (500m) s rýchlym prepojením na letecké terminály.

Hotel RIALTO ****

Hotel RIALTO ****

Tradičný hotel Rialto má jedinečnú polohu na jednom z najkrajších a podmanivých miest mesta Benátky. Je situovaný v historickom a obchodnom centre, otočený smerom na „Canal Grande“ priamo oproti „Ponte di Rialto“ ( súčasný most bol postavený v 16. storočí na dvanástich drevených pilieroch a na vrchnej časti mostu sú 2 rady 24 obchodov). Naľavo od úpätia mostu stojí budova zo 16. storočia „Palazzo dei Savi“, napravo „Palazzo dei Camerlenghi“ ministerstvo financií, štátna pokladnica. Hotel je pomenovaný podľa Rialta (rivo alto=vysoký breh), oblasti Benátok, ktorá je v porovnaní s ostatnými časťami mierne vyvýšená a bola vždy obchodným srdcom Benátok. Hotel je ideálnym miestom pre spoznávanie Benátok a zároveň zábavu i relax. Po 5 min. chôdze prídete z hotela pozdĺž Mercerie, uličiek s množstvom obchodíkov, kde sa striedajú vynikajúce remeselné dielne (muránske sklo, čipky z Burana..) a butiky medzinárodných značiek (Gucci, Prada, Cartier, Louis Vuitton...) na preslávené námestie Piazza San Marco. Behom niekoľkých minút potom, ako prejdete Most, dorazíte na malebný trh s ovocím Rialto a k historickej tržnici s rybami. Zastávka parníčkov „vaporetto“ (vodné autobusy), ktoré Vás dovezú ku všetkým hlavným múzeám a pamiatkam sa nachádza cca 20m od hotela, kde pristávajú aj gondoly. K hotelu sa môžete dostať z autobusovej stanice Piazzale Roma alebo Tronchetto a zo železničnej zastávky Santa Lucia (1,4km) parníčkom a vystúpite na zastávke Rialto (od hotela 20m), prípadne súkromnou taxi loďou priamo z letiska Marco Polo (7,5km). Z letiska možnosť aj kyvadlovým autobusom do autobusového terminálu Piazzale Roma a potom parníčkom.

Hotel GIULIETTA & ROMEO ***

Hotel GIULIETTA & ROMEO ***

Štýlový a komfortný hotel Romeo e Giulietta sa nachádza priamo v historickom centre mesta Verona, cca 50m od amfiteátru „Arena di Verona“, ktorý je tretí najväčší na svete. Hotel je vhodný nielen na spoznávanie histórie, ale aj na romantickú dovolenku v meste zamilovaných. Slávny dom „Casa Capuleti“, alebo lepšie „Casa di Giulietta“ je len 300m od hotela. Hotel má strategickú a zároveň pokojnú polohu paralelne s vychýrenou obchodnou ulicou „Via Mazzini“. Asi 50m je centrum „Amfiteatro romano“ (lyrické festivaly), ktoré patrí medzi najvýznamnejšie vo svete. Mesto Verona leží asi 30km od Lago di Garda.

Dovolenka, poznajte mestá Talianska

Veľké i menšie mestá Talianska ponúkajú nezameniteľnú atmosféru, každé je jedinečné a nezabudnuteľné. Treba si len vybrať prstom na mape talianskej čižmy a čerpať plnými dúškami z pokladnice umenia a architektúry zrôznych historických epoch v dejinách ľudstva. Po krajine sú roztrúsené významné starobylé mestá, mestečká, ale i moderné, živé, pulzujúce metropoly - talianske mestá.

Relaxovať a načerpať energiu môžete aj z talianskeho vidieka, úžasnej prírody, slnkom zaliate kopce, nížiny i more a pláže. A pokiaľ by Vám umenie, architektúra a krajina nestačili, môžete navštíviť i krásne pláže, zúčastniť sa rôznych aktivít pod šírim nebom a ochutnať výborné jedlá a víno. Obdivovať taliansku módu, hudbu a tradície, ktoré každá časť krajiny ponúka hojnými priehrštiami.

Taliansko dalo svetu mnohé z najušľachtilejších umeleckých diel literatúry a architektúry, bolo kolískou najväčších impérií staroveku i stredoveku. Ponúkame Vám iba niekoľko z týchto klenotov Talianska, aby sme Vám uľahčili ťažké rozhodovanie sa kam vycestovať, ktoré z miest navštíviť. Nie je ľahké vyberať z takej širokej ponuky, akou oplýva Taliansko a talianske mestá.

Naše odporúčanie: Talianske mestá a dovolenka strávená poznávaním je vhodná pre milovníkov histórie, kultúry, architektúry a umenia.


Dovolenka Taliansko

Milujete more, pamiatky, krásne mestá, lyžovanie, nakupovanie, módu, futbal, rýchle autá, romantiku vidieka, dobré víno​​, zmrzlinu alebo pizzu? Dovolenka Taliansko je pre vás riešenie. Navyše Taliansko patrí k bezpečným turistickým destináciám, poskytuje jednu z najširších ponúk pre cestovateľské túžby. Ideálna krajina pre letné aj zimné prázdniny a nezabudnuteľné zážitky celej vašej rodiny.
Viac na -> dvolenka Taliansko