Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás - dovolenka Taliansko 2020

> Milano

metropola Lombardie, čulé obchodné centrum a po Ríme druhé najväčšie mesto Talianska. Leží na severozápade Pádskej nížiny, je centrom talianskeho priemyslu, najvýznamnejším železničným uzlom a prvým bankovým a burzovým mestom v krajine. Najväčšie talianske centrum obchodov s odevmi a topánkami. Tu vznikli značky ako Armani, Prada, Versace, Ferré, Dolce & Gabbana... 

Hotel SOPERGA ***

Hotel SOPERGA ***

Príjemný hotel Soperga má dobrú polohu len 800 m od hlavnej železničnej stanice Milano a v blízkosti Corso Buenos Aires s množstvom luxusného tovaru. Zo železničnej stanice sa dostanete zelenou linkou do historického centra smer Duomo alebo žltou linkou smer Navigli - srdce nočného života v Milane. Z Corso Buenos Aires sa červenou linkou dostanete priamo na výstavisko. Duomo a divadlo La Scala je vzdialené asi 3 km. Letisko Linate je vzdialené 6 km, letisko Malpensa 41 km.

Hotel DE LA VILLE  ****

Hotel DE LA VILLE ****

Luxusný a komfortný hotel De La Ville sa nachádza na pokojnom mieste v historickom centre Milano a je známy svojou pohostinnou a srdečnou atmosférou. Neďaleko hotela je katedrála „Duomo“, opera „La Scala“ a obchodná ulica „Via Montenapoleone“.

Hotel DEI CAVALIERI ****

Hotel DEI CAVALIERI ****

Hotel Dei Cavalieri je elegantný butikový hotel, ktorý ladí s klasickým štýlom budovy, v ktorej sídli. Nachádza sa v srdci milánskej finančnej a módnej štvrte, pri katedrále Duomo. Hotel stojí neďaleko burzy a opernej scény Teatro alla Scala a vedľa nákupných pasáži Galleria Vittorio Emanuele II. Peši od nej ľahko prídete k špičkovým módnym butikom v uliciach Via Montenapoleone a Via della Spiga.

MODA MILANO – 3 noci / 4 dni

MODA MILANO – 3 noci / 4 dni

Miláno - metropola Lombardie, čulé obchodné centrum a po Ríme druhé najväčšie mesto Talianska. Leží na severozápade Pádskej nížiny, je centrom talianskeho priemyslu, najvýznamnejším železničným uzlom a prvým bankovým a burzovým mestom v krajine.

Najväčšie talianske centrum obchodov s odevmi a topánkami. Miláno je chrámom módy, sídli tu Armani a Versace.

Najvhodnejšia oblasť na nakupovanie sa nazýva tzv. Quadrilateral, ktorý je formovaný ulicami Via Montenapoleone, Via Sant’Andrea, Via Monzani a Via della Spiga severne od katedrály. Sídlia tu také značky ako Armani, Dolce&Gabbana, Exté, Ferragamo, Gucci, Missoni, Prada, Trussardi, Valentino, Versace a Vuitton.

V pešej zóne na ulici Via Fiori Chiari je možné navštíviť galérie, občerstviť sa v štýlových kaviarňach. Trhy zamerané na predaj starožitností sa konajú cez víkendy v okolí štvrte Naviglio Grande.

Mimo mestského centra sa nachádzajú väčšie obchodné centrá. Corso Buenos Aires (severne od centra), Corso Vercelli (západne) a Corso XXII Marzo (východne) sú zamerané na predaj módneho tovaru. Šaty, klobúky, batožiny, topánky, príslušenstvo a športová móda sú všeobecne vysokej kvality, i keď sú lacné.

Hotel THE BEST **

Hotel THE BEST **

Turistický hotel The Best má výhodnú centrálnu polohu, cca 400m od hlavnej železničnej stanice Milano Centrale, pre hostí ľahko dostupné spojenie so srdcom centra mesta Milano. Zastávka metra MM1 Linea Rossa (LIMA) je 150m od hotela. Metrom sa dotanete k „Duomo“, „Castello“, „Sforzescco“, „Cenacolo“, „Teatro Alla Scala“, „Sant´Ambrogio“, „Stadio San Siro“. Hotel sa nachádza neďaleko jednej z hlavných ulíc s obchodmi „Corso Buenos Aires“ .

Hotel UPTOWN PALACE ****

Hotel UPTOWN PALACE ****

Hotel Uptown Palace sa nachádza v širšom centre mesta Milano, asi 1km od Duomo a obchodného centra.

Hotel Best Western GALLES ****

Hotel Best Western GALLES ****

Hotel Best Western Galles má strategickú polohu oproti stanici metra Lima a len pár krokov od katedrály Duomo v centre mesta Miláno (asi 1km). Jedna z hlavných nákupných ulíc Corso Buenos Aires je jedna so susediacich ulíc hotelu. Centrálna železničná stanica 1km.

Hotel CAVOUR ****

Hotel CAVOUR ****

Hotel Cavour sa nachádza v centre svetoznámeho mesta Miláno, v blízkosti La Scala a katedrály Duomo a tiež blízko k nákupným uliciam top značiek Via Spiga, Via Manzoni a Via Montenapoleone (100m) a ďalším atrakciám mesta. Stanica metra Turati 2min chôdze.

Quadrilatero (alebo tzv. Zlatý štvoruholník) - týmto názvom sa označuje oblasť módnych obchodných domov a luxusných obchodov, ktoré ohraničujú štyri ulice: Via Monte Napoleone, Via della Spiga, Via Borgospesso a Via Sant´Andrea. O niečo lacnejšie obchody nájdete na Corso Buenos Aires a Corso Vittorio Emanuele.

Milano je jedným z najväčších  hodvábnych trhov Európy, sídlom štátnej i katolíckej univerzity a sídlom arcibiskupa. Obraz Milána je prevažne moderný, dokonca aj jadro starého mesta, sústredeného okolo Dómskeho námestia, kde sa sčasti zachovali úzke uličky, vejárovite pretínajúce široké ulice.

Mesto je bohaté aj na umelecké pamiatky a staré budovy, pod moderným vzhľadom sa ukrývajú nespočetné paláce a galérie. V centre Milána sa zorientujete ľahko, začnite prehliadku na námestí Piazza del Duomo, kam sa dostanete peši, taxíkom alebo metrom (La Metropolitana), pozrite si milánsku katedrálu zvanú Duomo, ďalej najslávnejšiu svetovú operu Teatro alla Scala.

Miestnu dopravu budete potrebovať k návšteve jedinej veľkej pamiatky, ktorou je „Posledná večera“ Leonarda da Vinciho - obraz patrí medzi najslávnejšie umelecké diela sveta. Urobte si aj jednodňový výlet do starého lombardského mesta Pavia, cca 38 km od Milána a severne od mesta na ceste do Milána stojí Certoza di Pavia - najkrajší kartuziánsky kláštor v Európe (dala ho vystaviť milánska vládnuca stredoveká dynastia Viscontiovcov). Návštevu tejto národnej pamiatky možno uskutočniť s povolením dozorného úradu v Miláne, pred kláštorom je výborná reštaurácia.