Pantelleria / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimg

Pantelleria

Novinka v našom katalógu i na slovenskom trhu - ostrov Pantelleria zaujme milovníkov exotických destinácií, ktorí radi spoznajú nové zákutia. Pantelleria je Taliansky ostrov najbližší africkému kontinentu leží len 70km od severného pobrežia Afriky a asi 85km od Sicílie. Rozlohou 83km2 nepatrí k veľkým ostrovom, no isto zaujímavým. Charakter krajiny je daný sopečnou činnosťou.

Ubytovanie Pantelleria

Hotel Village SUVAKI ****

Hotel Village SUVAKI ****

Hotel Village Suvaki, nový 4* rezort na ostrove Pantelleria sa nachádza na výbežku Punta Fram a ponúka nádherný výhľad z každej časti areálu. Hotel pozostáva z hlavnej a vedľajšej budovy. Hlavná viacposchodová budova postavená v tvare L ponúka výhľad na more takmer zo všetkých izieb.

Hotel COSSYRA ***

Hotel COSSYRA ***

Hotel Cossyra postavený v stredomorskom štýle sa nachádza na Contrada Mursia na severozápadnom pobreží ostrova Pantelleria – bod Talianska najbližšie k Afrike.

Rezidencia KUDDIE ROSE

Rezidencia KUDDIE ROSE

Novopostavená rezidencia Kuddie Rose sa nachádza na ostrove Pantelleria v časti Contrada Mursia, časti ostrova, ktorá je najbližšie k Afrike. Postavená je v stredomorskom štýle charakteristickom kontrastom medzi bielym vápencom, červeným tufom, čiernou lávovou skalou a drevenými markízami. Kuddie Rose je geologický názov pre lávu, na ktorej je komplex postavený.

Dovolenka Pantelleria

Sopečný pôvod ostrova poznať na plážach s čiernymi lávovými kameňmi, úrodnej pôde a termálnych prameňoch na ostrove, ktoré majú až 100°C. Národný park Montagna Grande (pomenovaný podľa najvyššieho vrchu na ostrove, 836m n.m.) je domovom takmer 600 rastlinných druhov. Pantelleria hosťuje taktiež migrujúce druhy vtákov. Typické farmárske domčeky "dammusi" sú architektonickým symbolom ostrova už od 10 storočia n.l.

Na ostrove sa nachádza 11 dediniek s pôvodnými arabskými menami, Khamma, Bukkuram a podobne. Prepojené sú cestami a 150 km antických chodníkov, ktoré pokrývajú ostrov ako pavučina. Ponúkajú prechádzky a exkurzie do nedotknutých zákutí ostrova kde nájdete byzantské hrobky, jaskyne a pokocháte sa výhľadom až na africké majáky. Nevynechajte vulkanické jazero Specchio di Venere plnené termálnymi prameňmi a žiariace pestrými farbami. Približne 38 km chodníkov môžete prejsť aj na horskom bicykli, ktorý si môžete prenajať na ostrove.

Návštevníkov láka nepoznané, termálne kúpele s fango terapiou, pivničky s produkciou známych vín Moscato a Passito ale aj možnosť potápania. Na ostrove je viacero certifikovaných potápačských škôl, ktoré Vám umožnia potápať sa, fotiť, objavovať krásy pestrých živočíšnych a rastlinných druhov pod morskou hladinou a možno objavíte aj antickú vázu či iný pozostatok starých kultúr. Z ponuky možných exkurzií odporúčame výlet loďou okolo ostrova, prehliadku jaskýň na kanoe, výlet do Tuniska a prehliadku archeologických pamiatok ostrova.

Ostrov je dopravne spojený trajektom zo sicílskych prístavov Trapani a z Mazara del Vallo. Z oboch vyplávajú trajekty do dvoch prístavov na ostrove Pantelleria, Porto di Scaunt (j-z ostrova) a hlavné mesto Pantelleria na severe ostrova. Letecky je spojenie opäť zo Sicílie z Palerma a z Trapani, no počas letnej sezóny taktiež z pevniny Miláno, Bologna, Rím, Verona a Benátky, podľa aktuálnej ponuky leteckých spoločností.

Do katalógovej ponuky sme pre Vás z ponuky ubytovacích kapacít na ostrove vybrali apartmánové ubytovanie v rezidencii, 3* hotel a 4* rezort. K exkurziám a dopravným možnostiam Vám na vyžiadanie radi poskytneme bližšie informácie.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko