Piemont / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimgimgimgimg

Piemont

Na úpätí hôr leží Piemont najväčší región Talianska, počtom obyvateľov patrí k stredne veľkým. Hlavné mesto Toríno je známe najmä vďaka futbalu a automobilom. Návštevníkov láka v zime perfektná lyžovačka v Sestriere, San Sicario, Cesana, top letnou destináciou je jazero Maggiore a letoviská Stresa či Borromeanove ostrovy. Poznávanie kultúrneho a historického dedičstva pre cestovateľov, alebo miestnych špecialít pre gurmánov. Viac informácií o regióne - Piemonte

Ubytovanie Piemont

Villaggio OLIMPICO SESTRIERE ****

Villaggio OLIMPICO SESTRIERE ****

Villaggio Olimpico Sestriere sa nachádza uprostred prírody na krásnom panoramatickom mieste. Komplex pozostáva zo 6-tich radových budov, ktoré sú prepojené s centrálnou budovou.

Dovolenka Piemont

Hornatý región Piemont na severo-západe Talianska hraničí so Švajčiarskom, Francúzskom a talianskymi regiónmi Valle d´Aosta, Lombardia a Ligúria. Zo severu a západu Piemont ohraničujú Alpy, preto dovolenka Piemont znamená predovšetkým aktivitu, turistiku, cyklistiku, trekking, horolezectvo, ale tiež pokoj, oddych, relax a wellnes na horách. Hlavné mesto Turín ponúka množstvo zaujímavostí k videniu. Automobilové múzeum je samozrejmosťou pre mesto, ktoré je sídlom najväčšej automobilovej značky v Taliansku, egyptské múzeum s expozíciou, ktorá vám ukáže viac, ako počas návštevy Egypta samotného. Sporné Turínske plátno je jednou z najdôležitejších pamiatok kresťanstva. Veža Mole Antonelliana je dominantnou stavbou v panoráme mesta. Toríno medzi Talianmi preslávil miestny futbalový klub Juventus, taliansky majster.

Počas dovolenky v Piemonte sa môžete zabávať, oddychovať, alebo športovať. Môžete obdivovať krásy prírody na turistických a cyklistických chodníkoch najrôznejších obtiažností, alebo navštíviť prírodné rezervácie. Alebo môžete poznávať históriu a kultúru kraja prostredníctvom návštevy hradov, zámkov, múzeí a veľa iných majstrovských diel architektúry. Na pobreží jazera Lago Maggiore sa môžete oddávať slneniu, kúpaniu a vodným športom. Prvotriedne destinácie ako Sestriere a ďalšie v oblasti Via Latea ponúkajú výborné terény v zime na lyžovanie, snowboarding a v lete na lezenie po skalách, alebo rafting na divokých riekach.

Pre milovníkov umenia, architektúry a histórie sú určené cesty z Turína končiace v okolí, kde sa nachádza množstvo pamiatok. Snáď najvýznamnejšou je Reggia di Venaria Palace, kráľovský palác neďaleko Turína, ku ktorému patrí niekoľko ďalších kráľovských zámkov a objektov kráľovského domu Savoye, napr. Palác Carignano, zámok Stupinigi, kráľovský hrad Racconigi, palác Madama. Mimoriadne architektonické dielo sa nachádza na zoznamoch svetového dedičstva Unesco. Ďalším cieľom by mali byť mestá Cherasco s hradbami v tvare mnohocípej hviezdy, Savigliano, Ivrea. Zaujímavými ukážkami gotiky sú kláštory Staffarda a Novalesa. Jedinečný je kláštor Sacra di San Michele v dokonalej harmónii s okolím.

Na brehoch jazera Maggiore sa nachádza množstvo známych letovísk a mestečiek, medzi ktorými nájdete aj stopy histórie napr. kolosálna socha st. Carlo zo 17 storočia v Arona. Prevažná väčšina z nich je však zameraná na šport a dovolenku pri vode, najznámejšie sú Stresa a ostrovy Borromean. Lyžiarske stredisko Sestriere - Via Lattea je jedným z najvýznamnejších komplexov zimných športov v Európe. Tu sa v roku 2006 konali zimné olympijské hry. Prírodné rezervácie a Národný park Gran Paradiso uchovávajú takmer nedotknutú prírodu s ľadovcami, jazerami, skalnatými štítmi aj hlbokými lesmi, s chránenými rastlinami a živočíchmi.

Piedmont vyniká kvalitným vínom, jeho výrobou sa zaoberajú početné vinohradnícke oblasti od Monferrato na Langhe po Astigiano na Tortonesi Hills. Vinné chodníky vás povedú pôvabnou krajinou so zastávkami na farmách pri viniciach ochutnáte vína a typické miestne produkty. Určite ochutnajte niektoré z najlepších červených vín v Taliansku: Barolo, Barbaresco , Gattinara, Nebbiolo, Freisa, Grignolino, Barbera a Dolcetto, pochádzajúcich z Piemontu. Známa miestna špecialita je čokoláda a čokoládové zákusky, cukríky a sušienky. Najtypickejšia špecialita je fondue a bagno Cauda polievka so surovou zeleninou. Pochutnáte si na veľkom kuse pečeného mäsa na červenom víne, alebo vyskúšajte miestne syry Toma, robiola, bruss, gorgonzola, sernium.

Ak hľadáte pohodu a zlepšenie zdravia na dovolenke, môžete si vybrať jednu z renomovaných kúpeľných destinácií v Piemonte, ako sú napr. Acqui Terme, obklopené pozostatkami rímskeho akvaduktu. Doporučeným termínom návštevy Piemontu sú obdobia konania významných podujatí. Medzinárodne uznávané kultúrne podujatia a festivaly, ako knižný veľtrh a preslávený čokoládový veľtrh "Ciccolatò", ktoré sa konajú každý rok v Turíne, tiež potravinové festivaly alebo kultúrne podujatia, ako slávny karneval Ivrea a karneval koní Palio bývajú predmetom záujmu turistov z celého sveta. Vyberte si niektorú z možností trávenia najbližšej zimnej či letnej dovolenky a poznajte zaujímavý Piemont aj vy.

Naše odporúčanie: dovolenka Piemont je vhodná pre každého, kto hľadá zábavu, šport, ale aj oddych, relax a zdravie, alebo poznanie.


Zimná dovolenka Piemont, Lyžovanie Sestriere

Zimná dovolenka v horských oblastiach je vždy zameraná na najrozšírenejšiu športovo rekreačnú aktivitu lyžovanie, podobne je to aj v piemontských Alpách kde je najvýznamnejším strediskom zimnej dovolenky Sestriere. Lyžovanie Sestriere sme vyskúšali osobne na lyžiach. Musíme potvrdiť, že patrí k tomu najlepšiemu v Európe. Sestriere samotné je iba jedným (asi najznámejším) zo stredísk v združení Via Lattea. Spolu so Sanze d´ Oulx, Sansicario, Cesana a na francúzskej strane Montgenevre vtvárajú lyžiarsky raj s ponukou vyše 400 km upravených zjazdoviek.
Viac na -> lyžovanie Sesttriere


Dovolenka Taliansko

Milujete more, pamiatky, krásne mestá, lyžovanie, nakupovanie, módu, futbal, rýchle autá, romantiku vidieka, dobré víno​​, zmrzlinu alebo pizzu? Dovolenka Taliansko je pre vás riešenie. Navyše Taliansko patrí k bezpečným turistickým destináciám, poskytuje jednu z najširších ponúk pre cestovateľské túžby. Ideálna krajina pre letné aj zimné prázdniny a nezabudnuteľné zážitky celej vašej rodiny.
Viac na -> dvolenka Taliansko