Puglia - Gargano / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimgimgimgimg

Puglia - Gargano

je hornatý polostrov s krajinou takmer nedotknutou civilizáciou a pobrežím lemovaným zátokami a nádhernými prírodnými útvarmi. Je to mimoriadne členitý kraj s vápencovými jaskyňami, bujnou vegetáciou, olivovými hájmi a krásnymi, prevažne piesočnatými plážami a azúrovo čistým morom. V posledných rokoch sa Gargano stáva stále žiadanejšou destináciou medzi našimi dovolenkármi. Viac informácií o regióne - Puglia

Ubytovanie Puglia - Gargano

Rezort BLUE MARINE ***

Rezort BLUE MARINE ***

Rezort Blue Marine sa rozprestiera v uzavretej subtropickej záhrade v pokojnej časti letoviska Lido del Sole. Príjemná dovolenka cca 5km od historického mestečka Rodi Garganico.

Hotel I MELOGRANI ****

Hotel I MELOGRANI ****

Príjemný hotel I Melograni sa nachádza priamo oproti pláži pri prímorskej promenáde Europa (severná pláž Vieste), neďaleko historického centra Vieste, v pohodlnom dosahu pešej chôdze. Hotel sa nachádza v jednom komplexe s villaggiom Baia degli Aranci uprostred parku s píniami, cyprusmi a oleandrami.

Rezidencia OASICLUB ****

Rezidencia OASICLUB ****

Moderný, dobre udržiavaný komplex hotela a rezidencie Oasiclub sa nachádza necelé 2km od historického centra mestečka Vieste, ktoré je dostupné prechádzkou po plážovej promenáde južne od centra. Do centra premáva v určených časoch aj minibus z rezidencie zdarma.

Villaggio ARCOBALENO ***

Villaggio ARCOBALENO ***

Villaggio Arcobaleno leží v uzavretom areáli (5ha) pri pobrežnej promenáde, ktorá je priamo prepojená s historickým centrom mesta Vieste (1,8km).

Villaggio BAIA DEGLI ARANCI ***

Villaggio BAIA DEGLI ARANCI ***

Villaggio Baia degli Aranci je veľký uzavretý areál a rozkladá sa v píniovo-olivovom háji (110ha) pri pobrežnej promenáde „Europa“, neďaleko historického centra Vieste.

Villaggio BAIA TURCHESE ****

Villaggio BAIA TURCHESE ****

Nové (2010) dobre vybavené prázdninové stredisko Baia Turchese sa rozprestiera uprostred prekrásnej subtropickej záhrady priamo pri pobrežnej promenáde (Lungamare Europa ). Historické centrum mesta Vieste cca 800m.

Hotel PELLEGRINO PALACE ****

Hotel PELLEGRINO PALACE ****

Hotel Pellegrino Palace sa nachádza v areáli plnom zelene priamo pri hlavnej plážovej promenáde pláže „Castello“. Na tejto pláži je známy skalný útvar Pizzomuno. Historické centrum mesta Vieste cca 1,5km.

Rezidencia PELLEGRINO

Rezidencia PELLEGRINO

Rezidencia Pellegrino sa skladá z murovaných viliek a nachádza sa v stredisku Vieste, v areáli plnom zelene.

Villaggio SABBIADORO

Villaggio SABBIADORO

Pekné menšie villaggio Sabbiadoro zložené z prízemných radových apartmánov obklopených suptropickou vegetáciou je postavené neďaleko hlavnej pláže Castello, len 1km od historického centra Vieste.

Rezidencia FONTANA VECCHIA ***

Rezidencia FONTANA VECCHIA ***

Nová moderná rezidencia Fontana Vecchia sa nachádza neďaleko nového turistického prístavu priamo v mestečku Vieste, cca. 300 m od historického centra

Villaggio SAN PABLO ***

Villaggio SAN PABLO ***

Rekreačné, dobre vybavené stredisko sa rozprestiera v hustom píniovom háji, blízko dlhej piesočnatej pláže, cca 4km severne od mesta Vieste. V júni - septembri premáva mestská hromadná doprava zo strediska (zastávka pri komplexe) do Vieste.

Villaggio SANTA MARIA

Villaggio SANTA MARIA

Moderné Villaggio Santa Maria je postavené uprostred bujnej vegetácie s vinicami a olivovými hájmi, v zátoke Baia di Merino. Vieste sa nachádza asi 7 km južnejšie, kam sa dostanete v sezóne (jún – september) mestskou hromadnou dopravou.

Rezidencia GALLO

Rezidencia GALLO

Uzavreté rodinné rezidenčné stredisko sa rozprestiera na pokojnom mieste, v olivovom háji, cca 6km od mesta Vieste.

Rezidenčný komplex ALBA CHIARA

Rezidenčný komplex ALBA CHIARA

Tento pokojný menší rezidenčný komplex sa rozkladá v uzatvorenej dobre udržiavanej záhrade stáleho olivového a píniového hája cca 1,5 km severne od mesta Vieste, ktoré je v sezóne dosiahnuteľné mestskou hromadnou dopravou.

Hotel MAGNOLIA ****

Hotel MAGNOLIA ****

Príjemný hotel Magnolia sa nachádza v pokojnej zóne, necelé 2km južne od historického centra mestečka Vieste na Gargane.

Hotel DELLE MORE ****

Hotel DELLE MORE ****

Nový hotel Delle More (otvorený jún 2009) sa nachádza v pokojnej zóne Sant Andrea, iba 1km od centra mestečka Vieste na severnej strane. Postavený je v miernom svahu odkiaľ je pekný výhľad na prístav s majákom.

Rezidencia CASANOVA

Rezidencia CASANOVA

Rezidencia Casanova zrekonštruovaná v roku 2006 sa nachádza asi 2km od centra mestečka Vieste smerom na Peschici. Stojí na malom vŕšku, odkiaľ je krásny výhľad. Má pokojnú polohu a preto je vhodná pre klientov, ktorí hľadajú relax na dovolenke.

 Villaggio LA CANZONE DEL MARE

Villaggio LA CANZONE DEL MARE

Villaggio La Canzone del Mare sa nachádza v miernom kopci pri severnej pobrežnej promenáde obľúbeného strediska Vieste. Historické centrum len necelý 1km od komplexu – výborná poloha.

Villaggio SAN LORENZO ***

Villaggio SAN LORENZO ***

Uzavreté rekreačné stredisko villaggio San Lorenzo sa nachádza pri pobrežnej promenáde Lungomare Europa, asi 1,5km od historického centra mestečka Vieste. Do centra sa dostanete krátkou prechádzkou po prímorskej promenáde. Komplex je vsadený do príjemnej subtropickej záhrady.

Rezidencia MONTE PUCCI

Rezidencia MONTE PUCCI

Rezidencia Monte Pucci zložená z murovaných apartmánov v stredomorskom štýle, obklopených zeleňou, sa nachádza na okraji zátoky Peschici asi 2 km od historického centra.

Villaggio PARCO DEGLI ULIVI ***

Villaggio PARCO DEGLI ULIVI ***

Villaggio leží na okraji mestečka Peschici, obklopené storočnými olivovníkmi.

Villagio JULIA

Villagio JULIA

Stredisko sa nachádza v lokalite Baia di Manaccora, 6 km od mestečka Peschici smerom k Vieste.
Ide o komplex apartmánov umiestnených na miernom svahu, ktorý klesá smerom k moru, pozdĺž ktorého sú umiestnene spoločenské, nákupné a športové centrá.
Stredisko ponúka svojím hosťom dovolenku v znamení zábavy a relaxu.

Villaggio Internacionale MANACORE ****

Villaggio Internacionale MANACORE ****

Villaggio Manacore sa nachádza v jednej z najpôsobivejších častí Gargana medzi Vieste a Peschici. Komplex sa rozprestiera medzi bielymi útesmi a zeleňou stredozemného mora v blízkosti pláže.

Hotel AL POZZO ***

Hotel AL POZZO ***

Malý rodinný hotel Al Pozzo postavený na pokojnom mieste je niekoľko desiatok metrov od pláže.

Apartmány FUNNI

Apartmány FUNNI

Apartmány Funni sú komplexom rôznych max jednoposchodových viliek a samostatne stojacích murovaných bungalovov uprostred storočných olivovníkov na rovine pri meste Mattinata južne od Vieste. Od centra sú vzdialené necelé 2km.

Apartmány SAN MENAIO

Apartmány SAN MENAIO

Apartmány sa nachádzajú v 2 – 3 poschodových vilkách neďaleko centra San Menaia.

Hotel ROYALS GATE ****

Hotel ROYALS GATE ****

Hotel Royals Gate sa nachádza na pobreží Rodi Garganico / Lido del Sol, obklopený kvetinovou záhradou a stromami.

Villaggio BAIA DEL MONACO

Villaggio BAIA DEL MONACO

Rozľahlý dovolenkový komplex Villaggio Baia del Monaco sa rozkladá na ploche asi 2ha pri vlastnej piesočnatej pláži, asi na polceste medzi mestami Mattinata a Manfredonia. Do každého z miest asi 8km.

Kompletná ponuka hotelov a apartmánov na - Ubytovanie Puglia

Dovolenka Gargano

Rodi Garganico - starobylé mestečko, vstupná brána Gargana, ktoré je postavené na vysokom skalnom masíve a má krásne historické centrum.
Peschici - je najkrajšie historické mestečko Gargana. Historická časť mestečka, ktorú tvoria orientálne budovy zo 14. storočia a úzke uličky je postavená na skale.
Vieste - pôvodne rybárske a poľnohospodárske mestečko, kde sa až do teraz zachovali typické biele a nízke budovy postavené v orientálnom štýle.

Puglia, jeden z 20 regionov talianska sa rozprestiera v juhovýchodnej časti Talianska. Tiahne sa od tzv. "ostrohy" (Gargano) až po "podpätok" čižmy (Salento). V Apúlii sa môžete stretnúť so starobylou architektúrou domov nazývaných „trulli“. Sú to biele budovy z kameňov, postavených do kruhu a majú kužeľovitú strechu. Všetky prímorské strediská sa vyznačujú predovšetkým rozvinutým rybolovom.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko