Puglia - Salento / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimgimgimg

Puglia - Salento

je polostrov, ktorý leží na rozhraní dvoch morí, Jadranského a Iónskeho, ktoré sa stretávajú pri myse Santa Maria di Leuca. Oblasť Salenta je charakteristická bohatou subtropickou vegetáciou a veľmi priaznivými klimatickými podmienkami. Vďaka čistému moru je oblasť vhodná na potápanie. Porto Cesaro - rybárske mestečko na západe má dlhé piesočnaté pláže a nízke skalnaté útesy. Viac informácií o regióne - Puglia

Ubytovanie Puglia - Salento

IBEROTEL APULIA ****

IBEROTEL APULIA ****

Iberotel Apulia, alebo tiež Apulia Antistress Resort sa nachádza uprostred parku stredomorskej zelene na juhu Talianska, na polostrove Salento regiónu Puglia. Dedinka Torre San Giovanni 2km, Ugento 4km.

Rezidencia BAIA VERDE ***

Rezidencia BAIA VERDE ***

Rezidencia Baia Verde (Zelená zátoka) sa nachádza v rovnomennej turistickej lokalite Baia Verde, cca 2km od mesta Gallipoli. V letovisku sa nachádzajú bary, reštaurácie, pizzerie a obchody.

Rezidencia BAIA BLU ***

Rezidencia BAIA BLU ***

Nová moderná trojposchodová rezidencia Baia Blu sa nachádza v pokojnej časti malebného historického mestečka Gallipoli na pobreží Iónskeho mora. V blízkosti rezidencie sú rôzne obchody, reštaurácie, bary a pizzerie, hlavná trieda Corso Roma je asi 500m od rezidencie.

Rezidencia LUNGOMARE GALILEI ***</>

Rezidencia LUNGOMARE GALILEI ***

Trojposchodová rezidencia Lungomare Galilei sa nachádza blízko centra strediska Gallipoli.

Rezort SAIRON CLUB ****

Rezort SAIRON CLUB ****

Dobre vybavený rezort Sairon Club leží uprostred subtropickej záhrady v centre letoviska Torre dell´Orso, ktoré je známe jednou z najkrajších pláží južného Jadranu. Obchodné centrum so supermarketom, cukrárňami a pod je 400m. Mesto Lecce 20km, Otranta 13km, prírodná rezervácia Laghi Alimini 4km.

Rezort BLUE AREA ***

Rezort BLUE AREA ***

Veľmi dobre vybavený rezort Blue Area sa nachádza v subtropickej zeleni v letovisku Torre dell´Orso, 800m od obchodného centra. Letovisko je známe najkrajšou plážou južného Jadranu.

Vily a vilky TORRE SUDA

Vily a vilky TORRE SUDA

Všetky vily a vilky sa nachádzajú v pokojnej rezidenčnej oblasti Torre Suda cca 10km od historického mestečka Gallipoli smerom na mys Santa Maria di Leuca na pobreží Iónskeho mora.

Rezidencia LA TORRE ***

Rezidencia LA TORRE ***

Moderná jednoposchodová rezidencia sa nachádza približne 10km od mestečka Gallipoli, v pokojnej časti turistického rezidenčného strediska Torre Suda, len 30km od brehu Iónskeho mora.

Hotelový a rezidenčný komplex MESSAPIA ****

Hotelový a rezidenčný komplex MESSAPIA ****

Moderný, elegantný a dobre vybavený uzatvorený rezort Messapia sa rozprestiera v dobre udržiavanej subtropickej záhrade na svahu s panoramatickým výhľadom na more a romantické mestečko Santa Maria di Leuca, asi 1km od jeho centra.

Villaggio ARCO Del SARACINO ****</>

Villaggio ARCO Del SARACINO ****

Nové, moderné a dobre vybavené rekreačné stredisko Arco del Saracino sa nachádza v upravenej záhrade na panoramatickom mieste v pokojnej časti na okraji strediska Lido Marini. Letovisko je na západnom pobreží polostrova Salento, necelých 10km od mysu Santa Maria di Leuca a preslávili ho biele pláže a krištáľové more.

Hotel Villaggio PORTO GIARDINO ****

Hotel Villaggio PORTO GIARDINO ****

Villaggio, obklopené zeleňou a stredomorskou vegetáciou sa nachádza na 23ha pozemku na okraji Monopoli.

Rezidencia SALENTO

Rezidencia SALENTO

Rezidencia Salento sa nachádza v lokalite Marina di San Cataldo, neďaleko barokového mesta Lecce. Je to pobrežie píniových lesov, vyhľadávané cyklistami.

Village CAMPOVERDE

Village CAMPOVERDE

Village Campoverde sa nachádza na jadranskom pobreží polostrova Salento regiónu Puglia, v lokalite San Cataldo 10km od väčšieho mesta Lecce. Villaggio je postavené uprostred píniového lesa a s prírodným chráneným parkom a plážou ho spája chodníček. Dovolenka pri mori a uprostred prírody.

Rezort PIETRABLU RESORT & SPA ****

Rezort PIETRABLU RESORT & SPA ****

Pietrablu Resort & Spa sa nachádza v nádhernom prostredí na juhu Talianska, asi 4km od centra Polignano a Mare. Neďaleko turistické skvosty ako Alberobello – typické domčeky, dedičstvo chránené UNESCOm a biele mesto Ostuni, jaskyne Castellana Grotte či veľké prímorské mesto Bari so sviežim historickým centrom.

Villaggio ALIMINI SMILE

Villaggio ALIMINI SMILE

Villaggio Alimini Smile sa nachádza asi 2km od mesta Otranto v preslávenej oblasti jazier Alimini.

Rezidencia VILLA BELVEDERE ***

Rezidencia VILLA BELVEDERE ***

Dvojpodlažná rezidencia Villa Belvedere sa nachádza v mestečku Otranto na juhu talianskeho regiónu Apulia, v jeho pokojnej časti, no len asi 200m od historického centra a promenády s obchodmi, barmi, reštauráciami a supermarketom. Má výbornú panoramatickú polohu s výhľadom na záliv.

Villa LA DIMORA TURCHESE

Villa LA DIMORA TURCHESE

Nová samostatná vilka La Dimora Turchese sa nachádza v Pescoluse, časť Posto Vecchio na juhu Talianska, polostrov Salento len pár metrov od pláže. Prístav Torre Vado 2km, obchody a reštaurácie najbližšie 100m reštaurácia Ikarus. Centrum väčšieho mesta Salve asi 6km.

Kompletná ponuka hotelov a apartmánov na - Ubytovanie Puglia

Dovolenka Salento

Charakteristické dlhé piesočnaté pláže a nízke skalnaté útesy. Malebné centrum a krásny rybársky prístav s reštauráciami, ktoré ponúkajú rybie špeciality vyhľadávané aj obyvateľmi z okresného mesta Lecce, prispievajú k prežitiu príjemnej dovolenky. Lido Marini – pôvabné prímorské letovisko pri Iónskom mori sa nachádza medzi mestami Santa Maria di Leuca a Gallipoli. Torre del Orso – letovisko obmývané jedným z najkrajších morí v Taliansku. Široké pláže s jemným pieskom a niekoľkými vápencovými útesmi, ktoré sú atraktívne pre milovníkov potápania. Neďaleko odtiaľ leží Otranto, mesto, ktoré žije prevažne nočným životom.

Puglia, jeden z 20 regionov talianska sa rozprestiera v juhovýchodnej časti Talianska. Tiahne sa od tzv. "ostrohy" (Gargano) až po "podpätok" čižmy (Salento). V Apúlii sa môžete stretnúť so starobylou architektúrou domov nazývaných „trulli“. Sú to biele budovy z kameňov, postavených do kruhu a majú kužeľovitú strechu. Všetky prímorské strediská sa vyznačujú predovšetkým rozvinutým rybolovom.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko