Toskánsko / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

reny.sk
imgimgimgimgimgimg

Toskánsko

z hľadiska cestovného ruchu zaujíma Toskánsko najvýznamnejšie miesto v rebríčku agroturizmu, cestovaním za umením a jeho históriou. Región je vyhľadávaný intelektuálmi, umelcami, emočne vyspelými turistami pre krásu krajiny a cit tunajších "staviteľov" splynúť s krajinou. Umelci si tu prenajímajú domy, čerpajú z okolitej scenérie témy pre svoje diela. Príroda a ľudia tvoria jednotu. Viac informácií o regióne - Toskánsko

Ubytovanie Toskánsko

TOMBOLO TALASSO RESORT

TOMBOLO TALASSO RESORT

Nedávno vybudovaný rezort Tombolo Talasso otvorený celoročne vďaka wellness a ozdravným kúpeľom s Thalasso terapiou sa nachádza pri pláži v Marina di Castagneto Carducci. Počas letnej sezóny menšie centrum dedinky s obchodmi a reštauráciami len pár metrov od komplexu. Pisa asi 75km severne.

Rezort PARADÚ

Rezort PARADÚ

Novovybudovaný rezort Paradú otvorený v sezóne 2014 sa nachádza na pobreží Toskánska v lokalite Pianetti pri mestečku Donoratico, asi 3km. Rozkladá sa priamo pri pláži na viac než 36 hektároch s množstvom píniových stromov. Rezort je vybudovaný s ohľadom na životné prostredie s minimálnym potrebným zásahom do prostredia, materiály využité pri jeho budovaní sú zo 100%-ne recyklovateľného materiálu, energetickú spotrebu pokrýva fotovoltaický systém, voda je z vlastných studní rezortu. Kyvadlová doprava do a z Donoratico.

Hotel SATURNIA TUSCANY ****

Hotel SATURNIA TUSCANY ****

Tradičná toskánska vila uprostred hornatej krajiny, Hotel Saturnia Tuscany sa nachádza asi 4km od dedinky Saturnia s obchodmi, pri väčšom meste Manciano (asi 15km) v južnej časti regiónu Toskánsko. Hotel bol navrhnutý známym architektom Paolo Portoghesi.

Hotel ASTOR ****

Hotel ASTOR ****

Zrenovovaný hotel Astor má výbornú polohu priamo oproti pláži, v blízkosti promenády s butikmi a píniového lesa. Centrum Viareggio asi 500m.

Hotel GARDEN ***

Hotel GARDEN ***

Hotel Garden sa nachádza na jednej z hlavných ulíc, len 100m od centra Viareggio.

Hotel REX **

Hotel REX **

Hotel Rex sa nachádza len 50m od hotel Garden a len 100m od centra Viareggio.

Hotel MARCHIONNI ***+

Hotel MARCHIONNI ***+

Hotel Marchionni sa nachádza v stredisku Viareggio, priamo na námestí Piazza Giacomo Puccini, oproti pláži a prímorskej promenáde. Obchody, bary a reštaurácie asi 100m, centrum 1km. Zastávka miestnej dopravy 50m.

Hotel KYRTON ***

Hotel KYRTON ***

Hotel Kyrton sa nachádza v kúpeľnom prímorskom mestečku Forte dei Marmi, neďaleko stredísk Marina di Pietrasanta 4,5km, Viareggio 15km a Lucca 35km.

Hotel ST. MAURITIUS ****

Hotel ST. MAURITIUS ****

Elegantný štýlový hotel St. Mauritius sa nachádza v stredisku Forte dei Marmi.

GRAND HOTEL ****

GRAND HOTEL ****

Elegantný Grand Hotel sa nachádza pri plážovej promenáde, len 100m od centra Forte dei Marmi. Pisa 40km, Florencia 80km, železničná stanica 5km.

Villa VERDONE

Villa VERDONE

Krásna luxusná samostatná vila Verdone pre max 9-11 osôb sa nachádza vo vidieckej zóne za časťou Roma Imperiale obľúbeného strediska Forte dei Marmi, asi 3km od centra a pláže. Vila bola len nedávno vybudovaná, má vlastnú veľkú záhradu s bazénom.

Villa SANDRA

Villa SANDRA

Samostatná vila pre max 6 osôb má výbornú polohu neďaleko pláže v stredisku Forte dei Marmi, žiadanej severjen časti Toskánska nazývanej tiež Versilia. Centrum mesta asi 850m, obchody a reštaurácie neďaleko. Pokojná lokalita v rezidenčnej zóne.

Villa ROBERTA

Villa ROBERTA

Jedinečná samostatná vila Roberta pre max 6 osôb má výbornú polohu len niečo cez kilometer od pláže vo vychýrenom stredisku Forte dei Marmi, asi 1500m od centra. Bola nedávno renovovaná a kombinuje v sebe rustikálne prvky s moderným štýlom, poskytuje komfort záhrady aj vlastného bazénu.

Apartmány MARINA DI MASSA

Apartmány MARINA DI MASSA

Apartmány sú rôzne umiestnené v stredisku Marina di Massa, v apartmánových domoch tvoriacich menšie komplexy. Centrum mestečka je vzdialené 300 – 900m.

Hotel MARINA ***

Hotel MARINA ***

Hotel Marina sa nachádza na pokojnom mieste ďaleko od hluku, obklopený zeleňou len 150m od mora. V blízkosti centrum mesta Marina di Massa, do 200m dva zmrzlinové obchody, banka, pizzeria, kaderníctvo.

Rezidencia LA PERGOLA

Rezidencia LA PERGOLA

Rezidencia La Pergola sa nachádza v prímorskom stredisku Marina di Massa. Leží na pokojnom mieste, obklopená zeleňou a píniovým lesíkom. Cca 4km od malého námestia Forte dei Marmi.

Agriturismo VECCHIO BORGO DI INALBI

Agriturismo VECCHIO BORGO DI INALBI

Príjemný vidiecky hotel, agriturismo Vecchio Borgo di Inalbi sa nachádza v očarujúcom prostredí uprostred viníc pri mestečku Impruneta len 13km od Florencie. Pozostáva zo starých vidieckych domov ktoré boli kompletne zrenovované pri zachovaní tradičného toskánskeho štýlu. Názov Inalbi je odvodený od názvu druhej nedele po Veľkej noci – biela – keďže v oblasti stál kedysi kostolík na špeciálnu ceremóniu v túto Bielu nedeľu.

Villaggio LA ROSA DEI VENTI

Villaggio LA ROSA DEI VENTI

Villaggio La Rosa Dei Venti sa nachádza 600m od komerčného centra mestečka Rosignano Marittimo (provincia Livorno) a 300m od centra s obchodmi, reštauráciami a pizzeriami. Neďaleko sú vychýrené kúpeľné centrá Castinglioncello a Marina di Cecina (cca 6km).

Vilky MARINA DI PIETRASANTA

Vilky MARINA DI PIETRASANTA

Vilky sa nachádzajú v pokojnom prostredí rezidenčnej časti Marina di Pietrasanta, obklopené zeleňou. Od centra sú vzdialené 600 - 3000m. Marina di Pietrasanta ponúka všetky možnosti pre rekreáciu, a je ideálnym východiskovým bodom pre výlety do najzaujímavejších miest v Toskánsku (Pisa, Lucca, Florencia...).

Hotel TIZIANA ***

Hotel TIZIANA ***

Hotel Tiziana, pôvodne typická toskánska vila prerobená na hotel, pozostáva z hlavnej budovy a 3 malých samostatne stojacich budov. Nachádza sa uprostred vlastnej záhrady v pokojnom prostredí v stredisku Marina di Pietrasanta.

Rezidencia ONDA MARINA

Rezidencia ONDA MARINA

Moderná rezidencia Onda Marina sa nachádza v pokojnom prostredí, v rezidenčnej časti Marina di Pietrasanta. Supermarket je vzdialený cca 2km od rezidencie.

Hotel VENEZIA ***

Hotel VENEZIA ***

Rodinne vedený hotel Venezia, kompletne zrekonštruovaný v roku 2004, sa nachádza vo vlastnej záhrade, v pokojnom prostredí strediska Marina di Pietrasanta.

Hotel RITZ ***

Hotel RITZ ***

Hotel Ritz sa nachádza v zelenej časti strediska Marina di Pietrasanta, na severnom pobreží talianskeho regiónu Toskánsko. Marina di Pietrasanta je známa tiež ako „perla Versilie“, ako sa táto časť pobrežia nazýva. Hotel je postavený v jednoduchom elegantnom štýle.

Hotel IL CARAVAGGIO ***

Hotel IL CARAVAGGIO ***

Hotel Il Caravaggio sa nachádza v Marina Di Pietrasanta na pobreží Versilia. Je umiestnený v pokojnej ulici 30m od pláže. Centrum mesta 500m.

Hotel MEDITERRANEO ***

Hotel MEDITERRANEO ***

Hotel Mediterraneo sa nachádza len 250m od mora, je obklopený borovicovým lesom v pokojnej lokalite Marina Di Pietrasanta. Obchody sú vzdialené 300m, lekáreň 500m, centrum mesta 450m, reštaurácia 600m, nemocnica 1km.

Hotel VERSILIA PALACE ****

Hotel VERSILIA PALACE ****

Hotel Versilia Palace má výbornú polohu priamo oproti vybavenej pláži v stredisku Marina di Pietrasanta, súčasti oblasti Versilia (severná časť pobrežia Toskánska). Za hotelom sa rozprestiera píniový park zelene Parco della Versiliana. Neďaleko je populárne stredisko Forte dei Marmi – hotel sa nachádza pri promenáde vedúcej z Marina di Pietrasanta do Forte.

Zen Hotel VERSILIA ****

Zen Hotel VERSILIA ****

Zen Hotel Versilia sa nachádza v pokojnej oblasti Versilia, neďaleko od pláže a centra historického mesta Marina di Pietrasanta. V roku 2010 bol kompletne prestavaný.

Hotel ANDREANERI ***+

Hotel ANDREANERI ***+

Hotel Andreaneri sa nachádza na pobreží Versilia len kúsok od mora a centra mesta Marina di Pietrasanta. Obľúbené letovisko ponúka kultúrne i športové vyžitie.

Hotel BIXIO ***

Hotel BIXIO ***

Rodinne vedený hotel Bixio sa nachádza v centrálnej časti Versilie, v Lido di Camaiore pri prímorskej promenáde. V blízkosti je nákupné centrum, nemocnica, lunapark pre deti a pondelňajší trh. Ďalšie známe toskánske strediská v blízkosti – Viareggio, Forte dei Marmi; výborný štartovací bod pre výlety do okolia.

Hotel CAESAR ****

Hotel CAESAR ****

Hotel Caesar má výhodnú polohu rovno oproti pláži v stredisku Lido di Camaiore v severnej časti Toskánska. V oblasti Versilia tu na seba nadväzujú strediská Viareggio, Lido Camaiore, Marina di Pietrasanta a Forte dei Marmi. Hotel je rodinne vedený už od roku 1965, otvorený celoročne.

Hotel EUR ***+

Hotel EUR ***+

Hotel Eur sa nachádza len pár metrov od pláže v severnej časti Toskánska nazývanej Versilia. Stojí v centre strediska Lido Camaiore v blízkosti nedávno vybudovanej prímorskej promenády s mnohými butikmi, reštauráciami, barmi a plážovými zariadeniami. Zastávka miestnej dopravy 50m, bary a reštaurácie 50m.

Hotel PICCOLO MONDO ***

Hotel PICCOLO MONDO ***

Hotel Piccolo Mondo sa nachádza v tichej bočnej ulici neďaleko od mora a cca 300m od centra mesta Lido di Camaiore.

Rezidencia CONTINENTAL RESORT

Rezidencia CONTINENTAL RESORT

Rezidencia pozostávajú z hlavnej budovy a 2 vedľajších sa nachádza v krásnom prostredí, len 16km od mesta Pisa.

Grand Hotel CONTINENTAL ****

Grand Hotel CONTINENTAL ****

Grand Hotel Continental má výhodnú polohu pri pláži v stredisku Tirrenia, len pár kilometrov od známych miest Pisa či Livorno. K hotelu patrí aj apartmánový dom s 50 apartmánmi.

Rezort PRINCIPI DI PIEMONTE

Rezort PRINCIPI DI PIEMONTE

Rezort Principi di Piemonte sa nachádza asi 3,5 km od mestečka Tirrenia a je umiestnený medzi piesočnatou plážou a píniovým hájom.

Rezidencia SOLIDAGO

Rezidencia SOLIDAGO

Rezidencia Solidago je zrenovovaný pôvodný historický komplex, s celkom 130 apartmánmi sa nachádza priamo oproti pláži v stredisku Calambrone asi 3,5km od centra Tirrenia a 9km od Livorna. Letisko v Pisa 14km.

Village GREEN PARK ***

Village GREEN PARK ***

Villagio Green Park sa nachádza južne od mesta Tirrenia na pobreží v lokalite Calambrone, severne od Livorna. Centrum mesta Tirenia 3km, Pisa 15km.

Hotel Club STELLA MARINA ***

Hotel Club STELLA MARINA ***

Nedávno renovovaný hotel Club Stella Marina sa nachádza na pri plážovej promenáde obľúbeného strediska Cecina Mare na okraji stredomorského parku s viac než 50km joggingových a cyklistických chodníkov (horské bicykle). Komplex pozostáva z hlavnej trojposchodovej budovy s izbami a priľahlej trojposchodovej budovy s apartmánmi. Centrum Cecina Mare asi 300m – bary, reštaurácie, pizzerie, butiky, diskotéka, stánky, lekáreň, lekárska služba. Železničná stanica 3km, letisko Pisa 55km.

Rezidencia TIRRENO ***

Rezidencia TIRRENO ***

Rezidencia sa nachádza niekoľko sto metrov od pláže a borovicového lesa, v pokojnej oblasti hneď vedľa hlavnej cesty vedúcej do centra Marina di Cecina, v centre provincie Livorno.

Rezidencia STELLA MARINA ***

Rezidencia STELLA MARINA ***

Hotel Club Stella Marina s rezidenciou sa nachádza pri plážovej promenáde obľúbeného strediska Cecina Mare na okraji stredomorského parku s viac než 50km joggingových a cyklistických chodníkov (horské bicykle). Komplex pozostáva z hlavnej trojposchodovej budovy s izbami a priľahlej trojposchodovej budovy s apartmánmi. Centrum Cecina Mare asi 300m – bary, reštaurácie, pizzerie, butiky, diskotéka, stánky, lekáreň, lekárska služba. Železničná stanica 3km, letisko Pisa 55km.

Villaggio CECINELLA

Villaggio CECINELLA

Nové dobre vybavené villaggio Cecinella sa nachádza v stredisku Cecina Mare na pobreží Toskánska. Poloha umožňuje výlety do okolitých miest ako Volterra, San Giminiano, Florencia, Pisa, Lucca alebo ostrov Elba či ďalšie z toskánskych ostrovov.

Hotel TORNESE ***

Hotel TORNESE ***

Hotel Tornese sa nachádza v Toskánsku v centre mesta Cecina pri pláži.

Apartmány MARINA DI CECINA

Apartmány MARINA DI CECINA

Apartmány Marina di Cecina sa nachádzajú v rovnomennom stredisku Cecina Mare, len 100m od centra. Výhodná poloha pre výlety do okolia, zaujímavých miest Toskánska ako sú Pisa, Florencia, vinárske oblasti a pod.

Hotel PARADISO VERDE ***

Hotel PARADISO VERDE ***

Rodinne vedený hotel Paradiso Verde sa nachádza na pobreží Toskánska uprostred zelene v stredisku Marina di Bibbona, vedľa pevnosti Medici z 18. storočia. Stredisko je menšie, prevažne rezidenčného charakteru, obchody a reštaurácie cca 200m od hotela.

Hotel MARINETTA ****

Hotel MARINETTA ****

Hotel Marinetta pozostáva z 3 budov z ktorých 2 sú vzájomne prepojené a nachádza uprostred prekrásnej vlastnej záhrady v blízkosti centra Marina di Bibbona.

Apartmány MARINA DI BIBBONA

Apartmány MARINA DI BIBBONA

Apartmány sú rôzne umiestnené v stredisku Marina di Bibbona, v apartmánových domoch tvoriacich menšie komplexy. Centrum mestečka je vzdialené 400 - 800m.

Apartmány DUE

Apartmány DUE

Apartmány Due sú rôzne umiestnené v stredisku Marina di Bibbona, v apartmánových domoch tvoriacich menšie komplexy. Centrum mestečka je vzdialené 150-300m.

Park Hotel I LECCI ****

Park Hotel I LECCI ****

Komfortný Park Hotel I Lecci sa rozkladá v pokojnej zóne v rámci súkromného 5ha parku s cestičkami, ktoré vedú priamo k pláži. Menšie mestečko San Vincenzo cca 2km, Piombino 18km.

Rezidencia REX LO SCOGLIETTO **

Rezidencia REX LO SCOGLIETTO **

Rezidencia Rex Lo Scoglietto sa nachádza na začiatku Punta Ala, 500m od centra, v blízkosti mesta Grosseto uprostred zelene. V stredisku je trh, reštaurácie, bary, butiky, požičovňa áut a lodí, diskotéky, lekáreň, banka, zdravotnícke zariadenie, práčovňa a pošta.

Apartmány MARINA DI GROSSETO

Apartmány MARINA DI GROSSETO

Apartmány sa nachádzajú v rôznych domoch v pokojnej rezidenčnej častistrediska Marina di Grosseto. Centrum s množstvom obchodov, reštaurácií, barov a diskoték vzdialené cca 150m.

Rezidencia MEDITERRANEO ***

Rezidencia MEDITERRANEO ***

Novopostavená rezidencia Mediterraneo (r. 2008) sa nachádza len asi 100m od centra s obchodmi, reštauráciami a podobne.

Apartmány PRINCIPINA A MARE

Apartmány PRINCIPINA A MARE

Apartmány sú rozmiestnené v stredisku Principina a Mare, ktoré je asi 6km od Marina di Grosseto. Obe strediská sú známe svojimi veľkými piesočnatými plážami neďaleko Punta Ala a národného parku Uccellina a Argentario Mount. Z Principini ide cyklistická cesta do Marina Grosseto, prírodná rezervácia WWF až do Castiglion del Pescaia. Ideálne pre rodiny.

Hotel BAIA D´ARGENTO ****

Hotel BAIA D´ARGENTO ****

Hotel Baia d´Argento sa nachádza v prekrásnej zátoke na polostrove Monte Argentario, na okraji Porto S. Stefano v časti Pozzarello. Mestečko Orbetello je vzdialené asi 10km, od mesta Grosseto je vzdialené 45km.

Hotel TORRE DI CALA PICCOLA ****

Hotel TORRE DI CALA PICCOLA ****

Hotel Torre di Cala Piccola sa nachádza na úchvatnom panoramatickom mieste na západnom brehu pozoruhodného výbežku Toskánska – polostrova Argentario. Pokojné miesto uprostred krásnej prírody s 360°-vým výhľadom na okolité more a pobrežie. Mestečko Porto Santo Stefano 15min jazdy autom, Porto Ercole asi 30min jazdy.

Hotel FILIPPO II ****

Hotel FILIPPO II ****

Hotel Filipo II (Filippo Secondo) sa nachádza na panoramatickom mieste, obklopený stredomorskou zeleňou, asi 1,5km východne od centra mestečka Porto Santo Stefano na polostrove Argentario.

Rezidencia BORGO DELLE MORE

Rezidencia BORGO DELLE MORE

Medzi vzácnymi vinicami, len 5km od centra mestečka Montepulciano sa nachádza pôvabná sienská usadlosť – rezidencia Borgo Delle More. Rezidencia v typickom toskánskom štýle je ideálnym miestom na relax. Z miernych kopcov, ktoré obkolesujú mestečko a klesajú do Val di Chiana, pochádza „Vino Nobile“ Montepulciano, jedno z piatich D.O.C.G. červených vín Talianska. Mesto Montepulciano je oprávnene označované ako „Perla 16.-ho storočia“ vďaka svojim nádherným neporušeným miestam, renesančným budovám a kostolom.

Hotel TORRE SANTA FLORA ****

Hotel TORRE SANTA FLORA ****

Romantický hotel TorreSanta Flora má nádhernú polohu pozdĺž rieky Arno a je ideálnym miestom na spoznanie prírody, umenia, jedla a vína Toskánska a Umbrie. Hotel je vzdialený 12km od mesta Arezzo (10 minút po diaľnici), Florencia je vzdialená 78km, Perugia 76km, Siena 77km.

Villaggio CORTE DEI TUSCI ****

Villaggio CORTE DEI TUSCI ****

Komplex hotela a apartmánového ubytovania Villaggio Corte dei Tusci sa nachádza na pobreží Toskánska severne od Punta Ala a južne od Follonici (asi 2km od centra). Rezidenčná časť s apartmánmi je od hotela asi 350m.

Villaggio ORIZZONTE ****

Villaggio ORIZZONTE ****

Villaggio Orizzonte sa nachádza na pobreží Toskánska v Piombino, lokalita Perelli. Centrum asi 4km, obchody, reštaurácia a bar priamo vo villaggio, zastávka autobusu 50m.

Villaggio MARE SI ****

Villaggio MARE SI ****

Dovolenková dedinka Villaggio Mare Si sa nachádza v malom mestečku Follonica na Maremskom pobreží Toskánska. Do centra mesta sa dostanete za 5 minút chôdze. Obchody vo Follonica asi 2km.

Apartmány VALMARINA

Apartmány VALMARINA

Apartmány Valmarina, malý turistický komplex rozdelený do malých víl, sa nachádza v mestečku Follonica na Maremském pobreží Toskánska, len 500m od mora.
Vlaková stanica 5 minút jazdy autom.

Hotel LA PINETA ***

Hotel LA PINETA ***

Renovovaný hotel La Pineta sa nachádza v prímorskom stredisku Follonica, región Toskánsko, neďaleko centra. Piombino s prístavom – spojenie na ostrov Elba – asi 26km.

Hotel ARGENTARIO RESORT GOLF & SPA *****

Hotel ARGENTARIO RESORT GOLF & SPA *****

Argentario Golf Resort & Spa, člen skupiny Design Hotels, sa nachádza na polostrove Argentario v talianskom regióne Toskánsko, nad prímorským strediskom Porto Ercole a oproti mestečku Orbetello obklopenom lagúnou. Súčasťou rezortu je 18-jamkové golfové ihrisko uprostred prírodnej chránenej oblasti, s certifikátom Agri Cert.

Hotel IL PELLICANO *****

Hotel IL PELLICANO *****

5* hotel nad zálivom Argentario s krásnymi výhľadmi. Hotel Il Pellicano pozostáva z hlavnej budove a priľahlých viliek umiestnených nad morom pri mestečku Porto Ercole. Centrum asi 4km. Hotel vybudovaný v 60-tych rokoch patrí medzi sieť hotelov The Leading Hotels of the World.

Hotel SANT UBERTO ***

Hotel SANT UBERTO ***

Hotel Sant Uberto sa nachádza uprostred toskánskej prírody v okolí mesta Grosseto neďaleko známeho mesta Siena (asi 50km).

Hotel EURO HOME ***

Hotel EURO HOME ***

Od roku 1999 rodinne vedený Euro Home je malý turistický komplex hotelového ubytovania a apartmánov. Nachádza sa v historickom mestečku Signa, 1km od železničnej stanice, ktorá zabezpečuje spojenie do Florencie bez auta za 15 minút.

Rezidencia PINETA ***

Rezidencia PINETA ***

Rezidencia Pineta je nový komplex, ktorý sa nachádza na pobreží medzi Talamone a prístavom Santo Stefano. Je situovaný priamo pri mori, obklopený borovicovým lesom (cca 3ha), ponúka možnosti dlhých prechádzok v tieni borovíc.

Hotel LA MINIERA ***

Hotel LA MINIERA ***

Hotel La Miniera sa nachádza v lokalite La Miniera, v krásnom prírodnom prostredí údolia Val di Cecina. Leží na pokojnom mieste s panoramatickým výhľadom na mestečko Montecatini Val di Cecina, starej dediny baníkov, kedysi významnej ťažby medi v rámci Európy. Vzdialenosť od centra Montecatini s obchodmi, reštauráciami a službami je asi 1km. Železničná stanica v Cecina cca 30km, najbližšia nemocnica vo Volterra 16km. Letisko (Pisa) 60km.

Hotel FATTORIA DEGLI USIGNOLI ****

Hotel FATTORIA DEGLI USIGNOLI ****

Hotel Fattoria degli Usignoli leží na panoramatickom mieste v lokalite Piazza mestečka San Donato in Fronzano (okres Reggello) asi 28km od Florencie. Vzdialenosť od centra San Donato Fronzano s obchodmi, reštauráciami a službami je asi 1km. Lekáreň 4km, nemocnica 13km. Autobusová zastávka 1km, železničná stanica Rignano sull' Arno cca 8km. Letisko Firenze 30 km, Pisa 120km.

Villaggio BOBOBA

Villaggio BOBOBA

Village Boboba sa nachádza v stredisku Marina di Pisa, pri pobrežnej promenáde a je obklopené krásnymi píniami. Mesto Pisa a letisko cca 13km, centrum mesta 15km. Najbližšie obchody sú cca 1,5km vzdialené. Bary a reštaurácie sú hneď v blízkosti villagia, cca 10m.

Hotel BAIA DEL SORRISO ***

Hotel BAIA DEL SORRISO ***

Štýlový hotel Baia del Sorriso sa nachádza v prímorskom letovisku Castiglioncello, ktoré je vďaka svojim malebným zátokám a sviežim zeleným píniovým hájom turistami veľmi obľúbené a známe aj ako „Perla Tyrhénskeho mora". Hotel je elegantná secesná vila z prelomu storočia, ktorá je postavená na útese a poskytuje nádherný výhľad na zátoku „Baia del Quercetano“. Od centra, obchodov, barov a reštaurácií je vzdialený cca 500m. Najbližšia železničná stanica 1km, autobusová zastávka a lekáreň cca 1,3km. Livorno cca 25km, Cecina Mare 17km. Piombino s prístavom – spojenie na ostrov Elba – asi 65km.

Hotel ADUA & REGINA DI SABA WELLNESS & BEAUTY ****

Hotel ADUA & REGINA DI SABA WELLNESS & BEAUTY ****

Hotel Adua Regina di Saba sa nachádza v centre luxusného kúpeľného mesta Montecatini Terme. Centrum s obchodmi, barmi, reštauráciami a lekárňou sa nachádza iba 500 m od hotela. Mesto Pistoia je vzdialené 17km, Lucca 30km, Florencia 50km, Pisa 55km. Letisko 45km. Železničná stanica 700m, autobusová zastávka 800m, najbližšia nemocnica 6km.

Agritour Hotel CASTELLO DI MELETO ****

Agritour Hotel CASTELLO DI MELETO ****

Elegantný, historický zámoček, hotel Castello di Meleto sa nachádza neďaleko dedinky Gaiole in Chianti, v lokalite Meleto. Centrum dedinky s obchodmi, reštauráciami, barmi a lekárňou je vzdialené 2km. Očarujúci, majestátny zámok sa týči na kopci uprostred 125 hektárov zelených viníc a tisícky olivovníkov, v nadmorskej výške cca 360 - 530 metrov. Z tohto slnečného miesta je krásny výhľad na údolie Massellone. Vzdialenosť od autobusovej zastávky 500m. Najbližšia nemocnica a vlaková stanica sú v meste Siena, cca 30km od zámku. Letisko vo Florencii cca 70km. Kúpeľné mesto Rapolano Terme 30km, mesto Arezzo 56km.

Hotel BORGO GIUSTO

Hotel BORGO GIUSTO

Hotel Borgo Giusto sa nachádza v Borgo Mozzano asi 18km od mesta Lucca a asi 30 minút jazdy do Versilia a Pisa. Letisko vo Florencii je vzdialené asi 88km, Pisa 40km. Najbližšia železničná stanica je vzdialená asi 6km v Pecaglia.

Agriturismo LA TORRICELLA

Agriturismo LA TORRICELLA

Agriturismo La Torricella – farmárske obydlie v klasickom štýle typickom pre túto časť Toskánska bolo kompletne zrenovované v roku 2000 vybudovaním hosťovských apartmánov.
La Torricella sa nachádza na pokojnom mieste v lokalite Montale, asi 5min jazdy k najbližšiemu obchodu (1,5km, aj pešo dostupné), väčšie mestečko Pistoia 15min jazdy (4-5km), Montecatini 40min (32km) a Florencia asi 40min jazdy (32km).
Okolo komplexu sa rozprestierajú olivové háje s produkciou extra panenského olivového oleja a vinice.

Rozšírený prehľad hotelov a apartmánov podľa kategórií na Ubytovanie Toskánsko

Dovolenka Toskánsko

kraj preslávený umením, históriou, krásnou scenériou a v neposlednom rade aj vínom, z ktorých najslávnejšie je Chianti. Meno kraja pochádza z latiského výrazu Tusci, ktorý označuje Etruskov. Pozostatky ich kultúry sa nachádzajú na celom území Toskánska, mestá často obklopujú etruské hradby, krásne paláce svedčia o bohatstve kraja.

Taliansko sa právom pýši týmto regiónom, ktorý je nielen turistickým skvostom. Pre pobyty spojené s letnou dovolenkou pri mori je ideálna oblasť Versilia a jej okolie. Nachádza sa na severo-západe Toskánska v regióne Lucca, medzi Apuánskymi Alpami a Tyrrhénskym morom. Hraničí so susednou Ligúriou.

Celkovú dĺžku pobrežia tvorí asi 20km prekrásnych luxusne vybavených a udržiavaných piesočnatých pláží. Do historickej časti „Vera Versilia“ patria strediská Pietrasanta, Forte di Marmi, Seravezza a Stazzema. Tieto miesta výrazným spôsobom priťahujú smotánku zo západnej a severnej Európy predvádzať sa v extravagantných kabrioletoch.

Vrátiť sa na hlavnú stránku -> dovolenka Taliansko