Trentino - Alto Adige / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2019
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás- dovolenka Taliansko 2019

imgimgimgimgimgimgimgimg

Trentino - Alto Adige

Dovolenka v srdci úchvatných Dolomitov je rovnako atraktívna v lete ako v zime, kedy je severné Taliansko zaplavené miliónmi lyžiarov z celého sveta. Leto v Dolomitoch ponúka všetky možnosti aktívnej dovolenky na horách, nádherné turistické trasy, chodníky pre cyklistických nadšencov, kúpanie v jazerách, relax, wellness a zdravie pre celú rodinu. Viac informácií o regióne - Trentino - Alto Adige

Ubytovanie Trentino - Alto Adige

Apartmány FORTUNA

Apartmány FORTUNA

Apartmány Fortuna sa nachádzajú v mestečku Alba di Canazei (1 460 m.n.m.), v blízkosti sa nachádza supermarket, reštaurácie, pizzerie, bary, banky, obchody, beauty centrum. Apartmány sú vzdialené maximálne 500 – 1000 m od najbližších lanoviek.

Apartmány FORTUNA

Apartmány FORTUNA

Apartmány Fortuna sa nachádzajú v mestečku Campitello di Fassa (1 440 m.n.m.), v blízkosti sa nachádza supermarket, reštaurácie, pizzerie, bary, banky, obchody, beauty centrum. Apartmány sú vzdialené maximálne 500 – 1000 m od najbližších lanoviek.

Apartmány FORTUNA

Apartmány FORTUNA

Apartmány Fortuna sa nachádzajú v mestečku Canazei (1 460 m.n.m.), v blízkosti sa nachádza supermarket, reštaurácie, pizzerie, bary, banky, obchody, beauty centrum. Apartmány sú vzdialené maximálne 500 – 1000 m od najbližších lanoviek.

Dovolenka Trentino - Alto Adige

Samotný názov regiónu napovedá, že sa jedná o útvar skladajúci sa z dvoch oblastí Trentino a Alto Adige nazývané aj Südtirol (Južné Tirolsko). Hlavné mesto je Trento, obyvateľstvo hovorí nemecky aj taliansky, región je autonómnou oblasťou ktorú tvoria dve autonómne provincie so sídlami v Bolzano a Trento. Na severe hraničí s Rakúskom, na juhu a východe s regiónom Veneto a na západe s Lombardiou. Rozlohou 13.610 km2 patrí medzi stredne veľké regióny Talianska, počtom obyvateľov tesne nad 1 mil patrí k piatim najmenším.

Výhodou autonómneho postavenia je aj značná ekonomická sloboda. Významným príjmom sú služby v cestovnom ruchu, ktorému sa mimoriadne darí, preto v ekonomických ukazovateľoch patria obyvatelia Trentino – Alto Adige k špičke v Taliansku. Prekrásna hornatá krajina ponúka v rámci Talianska najviac príležitostí pre horolezectvo, turistiku a zimné športy. Krása a jedinečnosť Dolomitov si vyžiadala zaradenie tohto územia do zoznamov dedičstva Unesco.

Nádherné údolia Fiemme, Fassa, Brenta, Gardena, San Martino siahajú až po Ortlérske Alpy. Zasnežené horské vrcholky, hlboké lesy, jazerá vypĺňajúce miesta medzi špicatými vežami Dolomitov vytvárajú ideálne podmienky pre vznik špičkových turistických destinácií, ako napríklad Madonna di Campiglio, ktorej sa hovorí aj kráľovná Dolomitov, alebo Selva Gardena, San Martino di Castrozza a mnohé ďalšie ktoré nadchnú zimných aj letných návštevníkov.

Severný cíp jazera Lago di Garda sa nachádza v Trentine a aj najsevernejšie stredisko pri tomto jazere – mesto Riva del Garda patrí do tohto regiónu. Hranica medzi severským a južanským svetom Trentino – Alto Adige je posiata množstvom historických hradov, kláštorov a kostolov veľkej umeleckej hodnoty. Nachádzajú sa tu taktiež viaceré kúpeľné mestá, ktoré poskytujú liečebné terapie a ozdravné procedúry Merano, Peio, Rabbi, Levico Terme, Comano Terme. Dominantným odvetvím cestovného ruchu v Trentino - Alto Adige však stále ostáva zimná dovolenka a rekreačné lyžovanie.

Letná dovolenka Trentino Alto Adige je takmer výlučne zameraná na pobyt v Dolomitoch a turistiku v nádhernom horskom prostredí, alebo v kúpeľoch kam môžete zamieriť za účelom zlepšenia zdravia. Ďalšou lákavou možnosťou je poznávanie kultúrnych tradícií a histórie v podobe návštevy hradov, palácov, katedrál a múzeí. Letná dovolenka v Dolomitoch dáva možnosti návštevníkom, ktorých zaujíma pešia turistika (po stopách národného parku Stelvio, v lesoch údolia Fassa, okolím jazera Garda ...), trekking (po tratiach na Via Alpina, v srdci Álp leží historický náučný chodník Sentiero della Pace (Path of Peace) - k pamiatke prvej svetovej vojny), cykloturistika, horské bicykle, kúpanie, plavba loďou, windsurfing, plachtenie, potápanie.

Gurmáni sa môžu vydať na vinné cesty za poznávaním tunajších odrôd hrozna. Pri ochutnávaní nevynechajte slávnu odrodu Pinot Noir a zavítajte do oblasti, kde sa vyrábajú známe šumivé vína Spumante. V okolí jazera Varna môžete ochutnať tie najlahodnejšie gaštany. Na ceste údolím Val di Non poznáte chuť prvotriednych jabĺk, ktoré sú známe po celom svete pod názvom Golden Delicious, alebo Rennet. Dobrým nápadom je zavítať do Trentina na niektorý z mnohých festivalov, ktoré sú venované vínu, gaštanom, jablkám, alebo šampiňónom či iným miestnym špecialitám.


Dovolenka Taliansko

Milujete more, pamiatky, krásne mestá, lyžovanie, nakupovanie, módu, futbal, rýchle autá, romantiku vidieka, dobré víno​​, zmrzlinu alebo pizzu? Dovolenka Taliansko je pre vás riešenie. Navyše Taliansko patrí k bezpečným turistickým destináciám, poskytuje jednu z najširších ponúk pre cestovateľské túžby. Ideálna krajina pre letné aj zimné prázdniny a nezabudnuteľné zážitky celej vašej rodiny.
Viac na -> dvolenka Taliansko