Umbria / Taliansko : Dovolenka v Taliansku | Taliansko 2020
SlovenskyEnglishČesky

Plánujete dovolenku v Taliansku? začnite u nás - dovolenka Taliansko 2020

imgimgimgimgimgimgimg

Umbria

jediný "suchozemský" taliansky región, ktorý leží na apenínskom polostrove a nemá more. Okolo sa nachádzajú susedné Toskánsko, Lazio, Marche. Všetky tieto okolité kraje sú turisticky veľmi významné a vyhľadávané. Neprítomnosť mora posúva preto Umbriu z hľadiska cestovného ruchu na vedľajšiu pozíciu. Hlavné mesto - Perugia je najväčším lákadlom turistov, spoločne s Assisi. Viac informácií o regióne - Umbria

Ubytovanie Umbria

Park Hotel PERUGIA ****

Park Hotel PERUGIA ****

Park hotel Perugia sa nachádza v Ponte San Giovanni len 5 km od centra mesta Perugia.

Hotel ILGO ***

Hotel ILGO ***

Hotel Ilgo má centrálnu polohu – nachádza sa na panoramatickom mieste uprostred zelene a pamätihodností mesta Perugia sú dostupné peši alebo hotelovým shuttle busom.

Dovolenka Umbria

Assisi  ( známe pútnické miesto - pôsobisko sv. Františka ). Krajina v Umbrii a v Toskánsku má veľmi podobný charakter, preto pri svojich potulkách vnútrozemím ani nezistíte, v ktorom z krajov sa práve ocitáte. V oboch sa totiž nachádzajú stejne krásne farmárske obydlia, ktoré sa zameriavajú na poskytovanie agroturistických služieb s charakteristickým ubytovaním na farmách, ku ktorému patria špeciality miestnej kuchyne a preslávené vína.

Vrátiť sa na halvnú stránku -> dovolenka Taliansko