Česká republika : Lyžovanie Česká republika - lyžiarske strediská Česko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovačky Česko - Krkonoše, Beskydy, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky

first-minute zľava

Česká republika

Nepatrí medzi alpské lyžiarske veľmoci, napriek tomu má lyžovanie v Českej republike silnú tradíciu. V pohraničných horských oblastiach sa nachádza množstvo menších zimných stredísk, vhodných pre rodinné rekreačné lyžovanie v Českej republike, ktoré rovnako ako u Slovákov patrí k najobľúbenejším a najvyhľadávanejším zimným rekreačným aktivitám. Mnohé lyžiarske strediská v Českej republike sa za posledné roky výrazne zmenili a zmodernizovali, zlepšili sa služby pre lyžiarov, rodiny s deťmi, bežkárov aj servis v oblasti ubytovania. Stále o niečo lacnejšia alternatíva pre rodinnú zimnú dovolenku sa dá zabezpečiť v susednom Česku, kde patrí slovenská klientela medzi najpočetnejšie. Zažite špičkovú lyžovačku, stačí si vybrať z nasledujúcej ponuky napr. Krkonoše, Beskydy, Jeseníky:

Lyžiarske strediská v Českej republike:

Beskydy

Beskydy

Územie na severe Moravy pokrývajú Beskydy. Táto nevysoká pahorkatina poskytuje niekoľko zaujímavých možností pre kvalitné rekreačné, alebo rodinné lyžovanie počas zimnej dovolenky v Českej republike. Lyžiarske strediská Pustevny, Lysá Hora, Hrozenkov, Bílá či Soláň uspokoja každého milovníka zimy a hôr, v oblasti lyžovačky si na svoje príde každý stredne zdatný lyžiar.

Českosaské Švýcarsko

Českosaské Švýcarsko

Malebná krajina na česko-nemeckom pohraničí, ktorá nesie názov Českosaské Švajčiarsko je chránený prírodný park. Pieskovcové stĺpovité útvary, bohatá fauna a flóra, čistý vzduch a vodné pramene. Krajinka, v ktorej pookreje každé srdce turistu ponúka aj niekoľko možností nenáročnej lyžovačky. Najväčší je lyžiarsky areál Jiřetín pod Jedlovou s 2,5km zjazdoviek.

Český Raj

Český Raj

Najstarší chránený prírodný park v Českej republike je Český raj, ktorý sa nachádza neďaleko Prahy. Je zmesou prírodných krás a historických i folklórnych pamiatok, ktoré vytvárajú lákavú turistickú destináciu. Letný návštevník sa môže venovať najrozmanitejším aktivitám od kúpania po paragliding, v zime lyžujete v Popelkách, Kozákove, Turnove a ďalších menších strediskách.

Jeseníky

Jeseníky

Lyžiarska oblasť Jeseníky disponuje niekoľkými desiatkami lyžiarskych stredísk, čím patrí medzi najvýznamnejšie oblasti pre lyžovanie v Českej republike podobne ako Beskydy, Krušné hory, Orlické hory a Krkonoše. Dominantou pohoria Jeseníky je najvyššia hora Praděd 1.491 m, na ktorej stojí 162 m vysoký tv vysielač, čím predčí aj najvyššiu horu Česka - Sněžka 1.602 m.

Jizerské hory

Jizerské hory

sa nachádzajú v západnom susedstve pohoria Krkonoše s nimi tak vytvárajú najväčšiu oblasť lyžovania v Česku. Lyžiarske strediská Ješted, Tanvald, Špičák, Rejdice, Hrabětice, Bedřichov majú čo ponúknuť aj zdatnejším lyžiarom. Najvyšší vrchol Smrk 1.124 m, Ještěd nad Libercom patrí k najznámejším horám v Českej republike vďaka známej vyhliadkovej veži a zjazdovkám.

Južná Morava

Južná Morava

Prevažná časť návštevníkov prichádza na južnú Moravu v lete alebo na jeseň, kedy dozrieva tunajšie výborné víno. Južná Morava uspokojí aj zimných turistov či dokonca lyžiarov. Najmä kombinácia pohybu na bežkách a večerného posedenia v miestnych vinárskych pivniciach s ochutnávaním vína je lákadlom pre mnohých vyznavačov zimnej prírody a jej produktov.

Južné Čechy

Južné Čechy

Centrom oblasti južné Čechy je mesto České Budějovice, preslávené svojim pivom. Najjužnejší cíp Českej republiky pokrývajú hory Šumava. Lyžovanie v šumavských ski strediskách nájdete spracované v časti Šumava. Južné Čechy lákadlo  turistov obdivujúcich romantické mestečká v malebnej krajine plnej riečok, rybníkov, zelených kopcov so všade prítomnými stopami histórie.

Krkonoše

Krkonoše

Najväčšie pohorie v Česku s najvyšším vrchom Sněžka (1.602 m) ponúka rozmanité možnosti trávenia zimnej dovolenky na lyžiach, ale aj prekrásne prostredie na letnú turistiku. Lyžiarske strediská ako Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov či Rokytnice nad Jizerou poznajú aj mnohí zahraniční lyžiari. Krkonoše patria k najlepším zimným strediskám v Českej republike.

Krušné hory

Krušné hory

Česká republika je od Nemecka oddelená prirodzenou hranicou, ktorú na 130km tvoria Krušné hory. Lyžovanie v tejto oblasti patrí k vyhľadávaným zimným aktivitám hlavne pre lyžiarov z Prahy a okolia. Lyžiarske strediská Boží Dar, Jáchymov, Klínovec, Kovářská, Mariánská, Nové Hamry, Fichtelberg poskytujú vhodné terény pre začínajúcich až stredne zdatných lyžiarov.

Máchovo jazero

Máchovo jazero

Najznámejšie jazero v Českej republike navštevujú každoročne tisíce rekreantov z domova ale aj zo zahraničia. Máchovo jazero umožňuje v lete vodné lyžovanie, ale aj v zime na prirodzene zamrznutej hladine pokrytej snehom poskytuje možnosti pre bežkárov. Zamrznutá hladina bez snehu zasa vyhovuje vyznavačom korčuľovania na obrovskej prírodnej ľadovej ploche.

Orlické hory

Orlické hory

Oblasťou bohatou na výskyt lyžiarskych stredísk sú aj Orlické hory, ktoré sa snažia konkurovať najprestížnejším českým strediskám z oblasti Krkonoše tým, že robia lyžovanie podobnej kvality za podstatne nižšie ceny. Vedúce stredisko v Orlických horách - Deštné sa snaží uspieť v silnej krkonošskej konkurencii, ponúka 7 kvalitne pripravených zjazdoviek všetkých obtiažností.

Praha

Praha

patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie mestá v Európe, hlavné mesto Českej republiky Praha dokáže svojim návštevníkom vyplniť niekoľkodňový pobyt nabitým programom. Len návštevou najvýznamnejších kultúrnych a historických pamiatok ako Hradčany, Karlov most, s večernou ochutnávkou najlepších značiek piva strávite príjemný a poučný týždeň v Prahe.

Stredné Čechy

Stredné Čechy

Najväčší turistický región v Českej republike. Lyžovanie tu rozhodne nepatrí k hlavným cieľom návštevníkov, stredné Čechy ťažia z hlavného mesta. Praha zláka každoročne najväčší počet turistov v rámci celej ČR. Z zimných aktivít milujú Pražáci bežky, preto sa ich stopy nachádzajú všade kde je sneh. Stredné Čechy raj bežkárov, minimálne možnosti pre zjazdové lyžovanie.

Šumava

Šumava

Juhozápadnú česko-nemeckú hranicu tvorí pohorie Šumava, lyžovanie v Českej republike tak získava popri vlastných lyžiarskych strediskách na Šumave - Špičák, Kašperské hory, Zadov a pod. aj možnosť vyskúšať si lyžovanie na nemeckej a rakúskej strane Šumavy. Tento kontakt prináša miestnym prevádzkovateľom isté výhody, získavanie skúseností od alpských susedov.

Východné Čechy

Východné Čechy

Hlavnou oblasťou lyžovania na východe Čiech sú Orlické hory, kde si zalyžujete v lyžiarskych strediskách Čenkovice, Deštné, Říčky, Peklák a ďalších. Oblasť je vyhľadávaná aj milovníkmi bielej stopy, ktoré sú kvalitné, udržiavané bežkárskymi rolbami. Bežkanie je najobľúbenejšou zimnou športovo-rekreačnou aktivitou, podobne ako zjazdové lyžovanie v Českej republike.

Zámocké hotely

Zámocké hotely

Chcete zažiť neopakovateľnú romantiku v podobe ubytovania v zámockom štýle niekdajších šľachticov, potom si vyberte pre svoju zimnú dovolenku na horách v Českej republike niektorý z nasledujúcich hotelov. Budete prekvapení kombináciou histórie a najnovších výdobytkov techniky, romantiky a komfortu. V oblasti Šumavy sa nachádza aj lyžiarske stredisko Zadov

Západné Čechy

Západné Čechy

Západné Čechy preslávilo svetovo známe kúpeľné mesto Mariánske Lázne, ktoré navštevujú kúpeľní klienti z celej Európy. Nemenej významné je aj ďalšie západočeské mesto Plzeň, ktoré sa preslávilo najlepším svetovým pivom. Lyžovanie na Šumave je spracované ( vyššie ). Mimo Šumavy je lyžovanie v záp. Čechách vecou bežkárov. Plzeňské pivo výborný apréski nápoj.

Nenašli ste to čo hľadáte? Napíšte nám alebo zavolajte. Pripravíme pre vás "na mieru" lyžovanie v akomkoľvek lyžiarskom stredisku v Čechách aj mimo vyššie uvedenej ponuky. Ak ste si nevybrali z ponuky lyžovanie Česká republika, môžete pokračovať výberom lyžovačky v niektorej z ďalších lyžiarskych krajín:

Lyžovanie Taliansko
Lyžovanie Rakúsko
Lyžovanie Francúzsko
Lyžovanie Švajčiarsko
Lyžovanie Nemecko
Lyžovanie Slovinsko
Lyžovanie Bulharsko
Lyžovanie Slovensko
Lyžovanie Česko

Súvisiace odkazy, partneri: Dovolenka | Lyžovanie