Jizerské hory / Česká republika : Lyžovanie Česká republika - lyžiarske strediská Česko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovačky Česko - Krkonoše, Beskydy, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky

first-minute zľava

Jizerské hory

sa nachádzajú v západnom susedstve pohoria Krkonoše s nimi tak vytvárajú najväčšiu oblasť lyžovania v Česku. Lyžiarske strediská Ješted, Tanvald, Špičák, Rejdice, Hrabětice, Bedřichov majú čo ponúknuť aj zdatnejším lyžiarom. Najvyšší vrchol Smrk 1.124 m, Ještěd nad Libercom patrí k najznámejším horám v Českej republike vďaka známej vyhliadkovej veži a zjazdovkám.

Ubytovanie Jizerské hory

Hotel LESNÍ CHATA

Hotel LESNÍ CHATA

Areál hotela je umiestnený na veľmi pokojnom mieste v lese asi 800 m od hlavnej cesty Harrachov - Tanvald. Dostupnosť väčších skiareálov (Harrachov, Desná) je veľmi dobrá, výhodná je tiež jeho poloha na trase turistických a cykloturistických ciest spájajúcich Krkonoše a Jizerské hory.

Hotel BABYLON

Hotel BABYLON

V centre mesta, asi 4 km od lyžiarskych areálov na Ještěde a asi 3 km od zoologickej a botanickej záhrady.

Hotel V NEBI

Hotel V NEBI

Rodinný hotel V Nebi sa nachádza v krásnom prostredí s nádherným výhľadom na údolie Jozefova Dolu v Jizerských horách, 15 km od Jablonca nad Nisou. Ideálny ako v lete tak v zime na relaxáciu či športovanie. Najbližší lyžiarsky vlek je len 500 m od hotela, ďalej Tanvaldský špičák (7 km). Pre bežkárov či cykloturistov sú trasy v bezprostrednej blízkosti.

Pension MÁJA

Pension MÁJA

Rodinný penzión Mája je umiestnený v Jizerských horách Josefově Dole, v jednom z najznámejších stredísk zimné lyžiarske a letné turistické a cykloturistické dovolenky.

Hotel PERLA JIZERY

Hotel PERLA JIZERY

Hotel Perla Jizery sa nachádza v hornej časti obce Josefuv Dul, na brehu horskej riečky Kamenice v CHKO Jizerské hory. Na protiľahlom svahu je lyžiarsky vlek.

Pension PILA

Pension PILA

Penzión Píla sa nachádza v hornej časti obce Zlatá Olešnice, ktorá regionálne spadá do hornatej krajiny Jizerských hôr. Pretože ale leží na ich okraji, do Krkonôš je to len niekoľko málo kilometrov.

Hotel MONTANIE

Hotel MONTANIE

Komplex eko-Športhotela Montanie sa nachádza v Jizerských horách v nadmorskej výške 777 m na brehu známej vodnej nádrže Souš. Priamo pri hoteli začína upravená bežecká stopa nadväzujúce na Jizerské magistrály a okolo vedú aj cykloturistické trasy.

Lyžiarske stredisko Jizerské hory

Nadmorská výška: ___, sezóna: ___, zasnežovanie: ___
Zjazdovky celkom: ___, ľahké: ___, stredne ťažké: ___, ťažké: ___
Lanovky celkom: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabínky: ___, skibus: ___
Skipas (6dní): ___

Lyžovanie Jizerské hory

obľúbené miesta zimnej dovolenky na horách v Česku ponúka množstvo príjemných lyžiarskych stredísk. Najlepšie z nich sú určite tie z oblasti Krkonoše, tie ostatné nájdete na stránke – Lyžovanie Česká republika.