Južná Morava / Česká republika : Lyžovanie Česká republika - lyžiarske strediská Česko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovačky Česko - Krkonoše, Beskydy, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky

first-minute zľava

Južná Morava

Prevažná časť návštevníkov prichádza na južnú Moravu v lete a na jeseň, kedy dozrieva tunajšie výborné víno. Južná Morava uspokojí aj zimných turistov či dokonca lyžiarov. Najmä kombinácia pohybu na bežkách a večerného posedenia v miestnych vinárskych pivniciach je lákadlom pre mnohých vyznavačov zimnej prírody a jej produktov.

Ubytovanie Južná Morava

Hotel ADAMANTINO

Hotel ADAMANTINO

Veľmi vyhľadávaný hotel Adamantino s príjemnou atmosférou sa nachádza na Morave, v prostredí Moravského Slovácka, v obci Pozlovice priamo na brehu priehrady Luhačovice.

Penzion KAROLÍNA

Penzion KAROLÍNA

V krajine na rozmedzí Hostýnské - Vizovických vrchov.

Penzion ÚSVIT

Penzion ÚSVIT

Pension Úsvit sa nachádza na rozmedzí Hostýnské-Vizovických vrchov neďaleko od východzieho miesta k turistickým vychádzkam v Zlínskom kraji. Je položený na kopci s romantickým výhľadom do okolia.

Hotel PANON

Hotel PANON

Veľký hotel Panon je umiestnený neďaleko centra mesta Hodonín (1 km) v časti, ktorá ponúka veľa možností využitia voľného času (tenisový areál, kúpalisko, haly na squash, bowling ...). Neďaleko je tiež prístaviska lodí, ktoré slúžia k vyhliadkovým plavbám po Baťovom kanáli.

Rekreační areál KRÁLOVEC

Rekreační areál KRÁLOVEC

Areál rekreačného strediska Královec je umiestnený v jednej z najkrajších častí Vizovické vrchoviny na kľudnom mieste a je obklopený lesmi. Mesto Valašské klobúky je vzdialené 4 km, Brumovský hrad 6 km, kúpeľné mesto Luhačovice a Vsetím 30 km.

penzion MACOCHA

penzion MACOCHA

Penzión Macocha sa nachádza v blízkom okolí mesta Blansko uprostred chránenej krajinnej oblasti Moravský kras. Okolo penziónu sa rozprestiera Punkevná údolie, kde ponorná rieka Puňkva vytvára Jakubovo jazero. Priepasť Macocha je vzdialená 1 km, Blansko 3 km, Brno 30 km. Punkevní údolia je križovatkou mnohých turistických a cykloturistických trás.

Hotel PANORAMA

Hotel PANORAMA

Hotel Panorama leží na kopci nad mestom Blansko vo výške 460 m, meno " Panorama " priamo súvisí s panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu. Východiskový bod k návšteve známych útvarov Moravského krasu je vzdialený 3 km.

Chata MACOCHA

Chata MACOCHA

Chata Macocha sa nachádza priamo na okraji priepasti Macocha uprostred CHKO Moravský kras.

Hotel CENTRO

Hotel CENTRO

Hotel Centro sa nachádza v centre mestečka Hustopeče blízkosti malebného námestia. Je zaujímavým komplexom budov, ktorá je symbiózou modernej architektúry a architektúry talianskej renesancie - Domom pánov z Vizovic. Ten bol postavený v roku 1488 - 1492 a zatiaľ sa v ňom na ubytovanie využívajú tri luxusné apartmány a jedna izba, k príjemnému posedenie klenbová miestnosť v kombinácii s vonkajšou terasou. Pivnice s pôvodným předhabánským vymurovaním ešte čakajú na kompletnú rekonštrukciu.

Hotel LÁZNĚ KOSTELEC

Hotel LÁZNĚ KOSTELEC

Hotel sa nachádza v pokojnom prostredí uprostred prírody podhorí Hostýnských a Vizovických vrchov asi 5 km od Zlína.

Pension POD SKLEPY

Pension POD SKLEPY

Pension Pod pivnice v Kostelci (v blízkosti Kyjova) sa nachádza v areáli vínnych pivníc v krásnej prírode medzi vinicami. V blízkosti sú k nahliadnutiu turistické ciele ako napr Milotický zámok, Kyjov, zrúcanina hradu Cimburk, hora Svätého Klimenta Buchlov a ďalšie. Krajinu pretína Kyjovská vinárska chodník, nadväzujúce na bzenecká, Velkopavlovická a Mutěnickou vinárskou cyklotrasu.

Lázeňský hotel NIVA II

Lázeňský hotel NIVA II

Kúpeľný hotel NIVA II je umiestnený v pokojnej časti kúpeľného mesta Luhačovice - Pozlovice nad miestnej priehradou, ktorá pomáha vytvárať výnimočné prírodné klímu. Od centra je vzdialený približne 20 minút voľnej chôdze (vilovú štvrtí a kúpeľným parkom).

Penzion STELLA

Penzion STELLA

Nový pension Stella je umiestnený v tichej vilovej štvrti Soľné blízko centra kúpeľného mesta Luhačovice, 150 m od kúpaliska.

Wellness hotel REZIDENCE AMBRA

Wellness hotel REZIDENCE AMBRA

Moderný nový wellness hotel Rezidence Ambra sa nachádza v pokojnom prostredí pri lese, od centra kúpeľného mesta Luhačovice je vzdialený približne 500 m.

Hotel FONTÁNA II.

Hotel FONTÁNA II.

Luhačovické hotel Fontána II. na okraji mesta v polovici cesty medzi rekreačné priehradnej nádržou a kúpeľným centrom s kolonádou, ktoré je vzdialené 10 min. chôdze.

Hotel FONTÁNA I.

Hotel FONTÁNA I.

Luhačovické hotel Fontána I. leží na okraji mesta v polovici cesty medzi rekreačné priehradnej nádržou a kúpeľným centrom s kolonádou, ktoré je vzdialené 10 minút chôdze.

Penzion ROLIMPEX

Penzion ROLIMPEX

V malebnej prírode na rozmedzí Hostýnské - Vizovických vrchov.

Hotel RÉVA

Hotel RÉVA

Mikulovský hotel Réva sa nachádza uprostred mesta Mikulov neďaleko historického centra a zámockého parku.

Hotel HUBERTUS

Hotel HUBERTUS

Hotel Hubertus sa nachádza v centre mesta Valtice, priamo v ľavom krídle známeho valtického zámku, ktorého súčasťou je aj Národný salón vín. Valtice leží pri hraniciach s Rakúskom.

Hotel APOLLON

Hotel APOLLON

Príjemný hotel Apollon sa nachádza neďaleko centra mesta Valtice, súčasti Lednicko-valtického areálu, známeho množstvom historických pamiatok a cykloturistických trás "Vinárske cestičky". Valtice sú mesto ležiace pri hraniciach s Rakúskom, preslávené krásnym zámkom a vinárstvom.

Penzion ROTUNDA

Penzion ROTUNDA

Penzión sa nachádza v okrajovej časti mesta v blízkosti hraníc so Slovenskom a Rakúskom. Lednicko-valtický areál je odtiaľ vzdialený asi 10 km.

Hotel RIVIERA Jedovnice

Hotel RIVIERA Jedovnice

Bratislavský hotel Riviera Jedonovice sa nachádza na brehu veľkého rybníka Olšovec v stredu Moravského krasu.

Hotel VORONĚŽ 1

Hotel VORONĚŽ 1

Hotel Voroněž 1 je spolu s hotelom Voronež 2 a reštaurácií Moravská chalupa súčasťou ubytovacieho a gastronomického komplexu, ktorý je umiestnený v tesnej blízkosti brnenského výstaviska neďaleko centra mesta.

Lyžiarske stredisko Južná Morava

Nadmorská výška: ___, sezóna: ___, zasnežovanie: ___
Zjazdovky celkom: ___, ľahké: ___, stredne ťažké: ___, ťažké: ___
Lanovky celkom: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabínky: ___, skibus: ___
Skipas (6dní): ___

Lyžovanie Južná Morava

Trávenie zimnej dovolenky na horách v Česku ponúka množstvo príjemných lyžiarskych stredísk, ktoré sa vyskytujú aj na južnej Morave, tie ďalšie nájdete na stránke - Lyžovanie Česká republika, najvyhľadávanejšie lyžovačky v Česku nájdete v pohorí Krkonoše, kde sa nachádzajú najznámejšie lyžiarske strediská. Ak vyhľadávate špičkové lyžovačky, vyskúšajte Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov či Rokytnice nad Jizerou, ktoré poznajú aj mnohí zahraniční lyžiari.